Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy uważacie, że jeżeli narzeczestwo się rozstaje, to niedoszła panna młoda powinna oddać pierścionek?
Bo właśnie mnie coś takiego spotkało, że narzeczona powiedziała, "jednak nie pasujemy do siebie" i że pierścionek sobie zachowa i nie odda.
Tak więc dziś smutny dzień bo jestem biedniejszy o jedną Sylwię* i 50 Władysławów Jagiełło :(.
#slub #zwiazki #milosc

*) imię zmienione



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 136
  • Odpowiedz
Jeżeli jest to jakaś twoja pamiątka rodzinna to powinna oddać ale jeżeli kupiłeś dla niej jako prezent zaręczynowy to jest to prezent jak każdy inny a prezentów nie powinno się oddawać. Zawsze możesz odkupić od niej jak ci zależy bo pewnie zaraz go sprzeda albo na grupie z biżuterią albo w skupie xd
  • Odpowiedz
Czy uważacie, że jeżeli narzeczestwo się rozstaje, to niedoszła panna młoda powinna oddać pierścionek?


@mirko_anonim: Gdyby zerwanie było z inicjatywy faceta to pierścionek niech idzie na straty, ale gdy zerwanie jest z inicjatywy kobiety to ma moralny obowiązek zwrócenia.
  • Odpowiedz
@sotarKratos: Zapomniałem że tu większość jak ty tyra w kołchozie i dla niektórych to pewnie miesiąc pracy taki pierścionek więc najlepiej jak nie odda to napadnijcie ją gdzieś i zabierzcie co wasze XD
  • Odpowiedz
@noopek2 pierścionek to nie jest zwykły prezent ani w ogóle to nie jest prezent. To jest w pewien sposób akt uczucia, przedmiot bardzo silnie związany z gestem zaręczyn. To nie jest tak, że potem traktujesz go jako zwykłą biżuterię, bezuczuciowo. Kobieta przyjmując pierścionek “przyjmuje” faceta a skoro zrywane są zaręczyny to pierścionek wraca do faceta i tyle.

@Maly_Jasio imo jak kobieta ma krzywe godności to i tak odda pierścionek nawet
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: IMHO jeżeli ona zrywa zaręczyny to powinna oddać. Jak ty zrywasz to zależy od "winy". Co do zasady prezentów się nie oddaje, ale w tym wypadku raczej należy oddać.
  • Odpowiedz