Wpis z mikrobloga

Zatrważające jest to, że sporo moich znajomych w IT patrzy krótkowzrocznie i 'przełknie' Nowy Ład bo przejdzie sobie na ryczałt i aż tak tego nie odczuje. Tak, zmniejszenie stawki z 15 do 12 procent to chyba jedyna dobra zmiana, ale pamiętajcie - PiS nie robi niczego dobrego bez zysku dla siebie.

Niewielu wie, że ryczałt jest rozliczany centralnie więc OGROMNE pieniądze nie trafią już do samorządów, jak to miało miejsce w przypadku podatku liniowego. Taka więc ta 'drobna zmiana' spowoduje, że największe zagłębią IT jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy nawet Katowice zostaną pozbawione dużych wpływów z podatków, a pieniądze te dzielić będzie 'państwo'.
Teraz sobie wygoglujcie kto w tych miastach rządzi - niespodzianka, nie PiS. Oczywiście przewiduje tu długofalowy plan obcinania innym miastom funduszy co by nie mogły się rozwijać i przejęcie władzy w tych czy następnych wyborach.

Także przypominam - nie ma dobrych zmian proponowanych przez pis. Są pozornie dobre z drugim dnem.

#bekazpisu #it #pracbaza #nowylad #programista15k
  • 171
  • Odpowiedz
No bo jakąż usługę możesz świadczyć osobiście na B2B, której nie mógłbyś świadczyć w ramach etatu?


@deviator: Hmm no nie wiem, właściciel jednoosobowej firmy świadczącej usługi dla kilku podmiotów?
  • Odpowiedz
: Hmm, o wieloetatowcach słyszał?


@deviator: ale to w żadnym wypadku nie jest odpowiedź i, idąc tym tokiem myślenia, kwestionujesz sens istnienia JDG. A i pomijasz jeszcze fakt że etat bardzo często określa konkretne godziny i miejsce wykonywania usługi tak więc nie przejdzie.

Poza tym wstrzymam się z dalszymi komentarzami póki mi wreszcie tego cytatu nie przedstawisz co to unikasz go jak ognia od kilku wypowiedzi
  • Odpowiedz
idąc tym tokiem myślenia, kwestionujesz sens istnienia JDG.


@ATAT-2: Tak. No i... co z tego? Jak powrót to PRL, to na całego. Naprawdę nie widzisz żadnego sentymentu i celu w tym co mówi Kaczyński o "cwaniakach" i "normalnie zarabiających"? Etap 1, czyli wprowadzenie 41% stawki maksymalnej podatku już został osiągnięty, czas na to by zagonić tam "cwaniaków" zarabiających kilka średnich krajowych na B2B.
  • Odpowiedz
@deviator: PS A jak czyjaś usługa zajmuje np. 5h miesięcznie dla danego podmiotu, np. audyt? Ma się zatrudnić na 1/8 etatu wg Twojego rozumowania?
I tak u 10 innych klientów?

PS

Poza tym wstrzymam się z dalszymi komentarzami póki mi wreszcie tego cytatu nie przedstawisz co to unikasz go jak ognia od kilku wypowiedzi
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Przecież dostałeś cytat z artykułu o ZUS. Jeśli chodzi o możliwość kwalifikowania w zasadzie każdej działalności świadczonej osobiście to jest kwestia logiki, nie cytatu.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Odnoszący się, choć być może co innego chciałeś usłyszeć. Na przyszłość racz czytać samodzielnie teksty z podsyłanych linków jak chcesz mieć większy wybór.
  • Odpowiedz
Na przyszłość racz czytać samodzielnie teksty z podsyłanych linków jak chcesz mieć większy wybór.


@deviator: `Chętnie, gdyby tylko podsyłane linki jakkolwiek się odnosiły to prezentowanych tez.

I tak jak napisałem, każda działalność wykonywana osobiście może być zakwalifikowana jako etat.

Z informacji, jakie do nas docierają, wynika, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych niekiedy kwestionuje umowy o pracę, wskazując, że w ich miejsce powinny zostać zawarte umowy cywilnoprawne bądź kontrakty B2B.


@deviator: Jeśli
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Myślę, że wszystko już Ci wytłumaczyłem, jak nie chcesz rozumieć, Twoja sprawa.


@deviator: Polecam jeszcze raz spojrzeć na powyższe cytaty i przemyśleć. Nie jest to kwestia rozumienia, ale na siłę wciskania swoich stwierdzeń i prób tłumaczenia ich cytatami, które nijak do stwierdzenia się nie odnoszą.

I ja wiem, że Ty to jak najbardziej rozumiesz ale z całych sił przyznać nie chcesz.
  • Odpowiedz