Wpis z mikrobloga

BETELGEZA NARESZCIE SIĘ SZYKUJE...

No cóż, do niczego się nie szykuje, a na pewno nie do eksplozji supernowej (w "najbliższym" czasie oczywiście). ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak donosi dzisiaj Astronomers Telegram (znów kieruję wielkie podziękowania do @Al_Ganonim za błyskawiczne info w tej sprawie) Betelgeza zaczęła znowu zyskiwać na jasności - co jest zgodne z wcześniejszymi doniesieniami o nakładaniu się cykli pulsacji gwiazdy.

Jest to więc najprawdopodobniej mój ostatni wpis odnośnie czerwonego giganta z Oriona na jakiś czas...no chyba, że wydarzy się coś mocno nieoczekiwanego (co też jest możliwe).

Dlatego też, oczekujcie nieoczekiwanego.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gdyby ktoś chciał się zapoznać z całą ostatnią wykopową historią Betelgezy to poniżej przedstawiam wszystko co dodałem przez ten czas na jej temat:

1.Dziwne zachowanie Betelegezy. Notuje największy spadek jasności od lat.
2.BETELGEZA EKSPLODOWAŁA!!!
3.Kolejna nowinka dotycząca wczorajszego tajemniczego sygnału w LIGO sugerującego pochodzenie wzbudzenia czasoprzestrzeni przez np. jakąś supernową.
4. Kontynuacja spadku jasności i temperatury Betelgezy - stan na 20 I 2020 r.
5. Kontynuacja kontynuacji spadku jasności Betelgezy - stan na dzień 02.02.2020 r.
6. Bez paniki! Betelgeza (niemal na pewno) nie ma się ku eksplozji.
7. Po "bezprecedensowym" pociemnieniu Betelgeza zmienia kształt.

#fizycznenowinkifakera -> nowinki fizyczne i nie tylko - do obserwowania lub czarnolistowania.( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nauka #fizyka #astrofizyka #kosmologia #kosmos #wszechswiat #astronomia #betelgeza #gruparatowaniapoziomu #swiatnauki #zainteresowania #ciekawostki #liganauki #ligamozgow
Pobierz FakeR - BETELGEZA NARESZCIE SIĘ SZYKUJE...

No cóż, do niczego się nie szykuje, a n...
źródło: comment_1582382051UXBG6SJbWIYGDFnEuUioeT.jpg
  • 46
Gdyby ktoś chciał się WYPISAĆ z listy to niech zaplusuje ten komentarz.

Nie prowadzę już zapisów (można obserwować tag). Gdyby ktoś mimo wszystko chciał jednak być wołanym to niech mi da jakoś znać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@BionicA:

Nooo, raczej nie :)


Białek używa jakieś szatańskiej socjotechniki.
Bez rozwinięcia listy komentujących, to Ty pierwszy, a jak się rozwinie to ja.

Jestem swoją drogą ciekaw jak zaobserwujemy czoło fali.


Najpierw będzie potężny potok neutrino chyba,