Wpis z mikrobloga

Mirki, co lepiej kupić? Około 85k w budżecie.

1) Kilkuletnią klasę "premium"
2) Nowe auto z niższej półki

Na plus auta nowego - wiadomo, z salonu, nic nie bite, gwarancja. Jestem pierwszym właścicielem, wiem co było/będzie naprawiane.

Na minus auta używanego - nic nie wiadomo, nie wiadomo jaki właściciel, nie wiadomo jaki prawdziwy przebieg, nie wiadomo jakie były naprawy i ile razy, nie wiadomo ile elementów było wymienianych. Poza tym auta kilkuletnie zaczynają się sypać i zaraz będzie szła do wymiany skrzynia biegów, łożyska, akumulator itp.

Jakie macie zdanie?

#motoryzacja #samochody
  • 220
@cwlmod: no na pewno nie kręci, trzeba być chyba naprawdę ograniczonym aby pisać że ktoś sprzeda za 80% ceny podstawowej samochód co ma przejechane 15k km,... weź się idź ogarnij. Wszyscy robią wałki, jedni mniejsze inni większe. A ty przepraszam czym się zawodowo zajmujesz? Handlujesz samochodami?
Taka generalna uwaga nowe vs. używka - Kia Sportage nowa kupiona za 80kzl. Po 7 latach sprzedaje ją teraz za 55kzl. Straciła 31%...

Gdybym miał ją wziąć w wynajmie, to rata miesięczna 25/(7*12)=297 zł. Trzysta złotych miesięcznie! Także to zależy.
Oczywiście przy wynajmie masz nowe auto co 4 lata, nieraz ubezpieczenie w cenie, ale koszt 2-3x wyższy niż ja miałem.
@oremi: Nie, ja zrobiłem porządny research w przeciwieństwie do ciebie. Skąd ty się urwałeś z tymi swoimi teoriami, z mongolii?

Opisuje ci czego dowiedziałem się m. in. w salonach a ty mi pieprzysz o jakichś wałkach na aucie 6 miesięcznym. xD
@oremi: Hahaha chłopie ty nawet nie wiesz co jest wyzwisko xD Ani co to znaczy "merytoryczny". Napisałem ci wszystko co trzeba a ty po prostu nie chcesz w to uwierzyć i przedstawiasz swoje chore teorie. Ja ci nie pokażę umowy leasingu auta, bo nie jestem fleet managerem w pge.

MOŻE TO TY NAJPIERW POKAŻ PRZYKŁAD AUTA KRĘCONEGO NA GWARANCJI CO? :D
@manix93
1. Kolega kupil VW z salonu. Nic gorszego nie mogl zrobic. Obecnie to jedne z najbardziej awaryjne samochody. Masz odpowiedz
2. E klasa jest az dwie klasy wyzsza od golfa. To ogromna roznica.