Posiad ktoś może wioślarz domyos 900? Brak recenzji, testów tylko pojedyncze niemieckie artykuły. Mój wioślarz wodny po 5 latach się rozpadł i szukam czegoś nowego do mieszkania. Jeszcze rozważam merach r50 ale to wielkie urządzenia.
#wioslarz #silownia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@nomundo: tak. Używam regularnie. Mowa o domyos 900. Ćwiczy się inaczej. Opór czuć przez cały ciąg ale przy mocniejszym pociągnięciu opór taki sam. Taką specyfika magnetycznego. Jest cichy, solidny, ciężki. Przy interwałach po panelach nie jeździ. Ćwiczę na oporze max 15 i jest ok. Pytaj co chcesz więcej wiedzieć?
  • Odpowiedz
  • 0
@nomundo: zdecydowanie mniej miejsca zabiera. Nieużywany stoi w pionie, przy ścianie. Nie jest to wygląd drewnianego, wodnego wioślarza, ale tragedia nie ma.
  • Odpowiedz
#ergometr #silownia #rowerstacjonarny #trening #treningwytrzymalosciowy #wioslarz

Mocarze, szukam doradztwa, temat jest taki:
- mam obecnie rowerek stacjonarny, z którego ochoczo korzystam około 3 x w tygodniu
- kręcę sobie i na półeczce przy kierownicy klade tablet i wciągam seriale
- wszystko miło i fajnie, ale rowerek ma koło o obciążeniu 9kg i zwyczajnie obciążenie jakie oferuje jest już dla mnie za lekkie,
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#silownia #mikrokoksy #ergometr #wioslarz #concept2

Chcę kupić ergometr. Do tej pory używałem tylko powietrznego. (np. concept 2). Słyszałem, że magnetyczny ma ciągły opór, a nie od jakiegoś odcinka jak w Concept 2. Ktoś używał jednego i drugiego i może się wypowiedzieć? Nie zależy mi na wiosłowaniu, ale na cardio, więc nie muszę mieć odwzorowania pływania na rzece.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Pan_Slon: z pm5, o przebiegu nic nie wiem. W jaki sposób da się go sprawdzic? Concept 2 jest łatwy w serwisie, da się samemu ogarnąć?. Ten chiński NRG gdzieś widziałem ale sprzedawali za 5k, wiec nie widzę sensu bo kosztuje praktycznie tyle samo co concept 2.
  • Odpowiedz
Rozglądam się za ergometrem do domowego użytkowania () i znalazłem coś takiego :

https://allegro.pl/oferta/wioslarz-magnetyczny-mechaniczny-crane-komputer-lcd-16423145933#?utm_medium%3Dafiliacja%26utm_source%3Dctr_b%26utm_campaign%3D1a4e72af-5ae3-41dc-a30c-e865bcd4a724%26clickId=ppr-pl-718989689

Może ktoś jest w stanie polecić coś z Decathlonu tak do 1k? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#ergometr #wioslarz #silownia #cwiczenia #mirkokoksy
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#wioslarz cześć, jak dajecie radę machać przez np 60min? ja trzymam tempo powiedzmy przez 5min potem się odpalam, a potem zdycham i mówię sobie nigdy więcej :D Jak podchodzicie do tak monotonnego treningu?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czesc mirki, przychodze z problemem

Mianowicie postanowiłem sobie kupic używanego wioślarza z olxa, pojechałem po niego 100km dalej.

Sprzedawca zapewniał ze wszystko jest okej, stan bardzo dobry.

Na
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@jarek04 no tak to wiem, czytałem to. Tylko co w sytuacji jesli on umywa ręce od tego? Bo tez nie chciałbym jechac 200km po to żeby postać przed bramą bo bedzie udawal ze go nie ma w domu, a mowil mi ze zwrotów nie przyjmuje.
  • Odpowiedz
@Benek95594: Wysyłasz listem poleconym pismo z zgłoszeniem wady i żądaniem wskazania w jaki sposób dostarczyć mu przedmiot.
Jak cie oleje drugie pismo tytułujesz jako przedsądowe wezwanie jak i te oleje to zostaje Ci sprawa sądowa. Ale zazwyczaj ludzie kalkulują że koszta procesu który z dużym prawdopodobieństwem przegra są większe i godzą się na zwrot pieniędzy za zwrotem towaru lub usunięcie usterki.

Jednak zastanów sie czy do usterki nie mogło dojść
  • Odpowiedz
Mireczki, chciałbym kupić sobie do domu ergometr wioślarski. Budżet to tak do 2k zł.
Poczytałem w Internecie nieco i mam teraz taki mentlik, bo większość ekspertów pisze, że wszytsko poniżej kultowego concept 2 to złom i z wiosłowaniem nie ma nic wspólnego. Mimo wszystko nie uśmiecha mi się wydawac prawie 6k na taki sprzęt, jeśli mogę mieć coś podobnego za 1,5-2k a w zawodach nie planuję strartowac tylko sobie od czasu do czasu
enten - Mireczki, chciałbym kupić sobie do domu ergometr wioślarski. Budżet to tak do...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@enten od roku mam wodny. Wykonany z drewna, taka kopia waterrower. Marka topiom. Jestem zadowolony. Łączy się z bt i aplikacja. Do tej pory zero problemów nawet z interwałami. Zalany jest wodą destylowaną więc glonów nie ma. Jak nie ćwiczę, stoi pionowo przy ścianie i nie zajmuje dużo miejsca. Nawet ubranie można powiesić :)
  • Odpowiedz
@enten zatankowałem do max, trochę więcej niż 15l. Mi pasuje, zwłaszcza przy interwałach. Firma robi regularnie promocje. Ja za swojego zapłaciłem coś 1400 zł. Wysyłka z Niemiec ale bezproblemowa jak i kontakt.
  • Odpowiedz
niestety, po miesiącu na wioślarzu doszedłem do momentu, w którym bardziej męczą się nogi niż ręce (albo inaczej - ręce nie męczą się tak szybko, przez co nogi mają możliwość się zmęczyć)
borze, jak to daje w kość :/ nie dość, że ledwo się da oddychać w trakcie ćwiczeń, to jeszcze zmęczenie w tych wielgaśnych mięśniach się utrzymuje dłużej i jest bardziej obezwładniające :/
jakby nie trzeba było robić nóg, to świat
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niegwynebleid: to samo masz na orbitreku, schodach, skakance, pływaniu itd. Na wioślarzu ciężko o wysokie tętno i nie wiem z jakiego powodu, zbyt szybko czuje się obolały i następnego dnia na treningu siłowym siła jest zauważalnie mniejsza, a po orbitreku nic sie nie dzieje
  • Odpowiedz
Szukam butów sportowych "do wewnątrz". Chodzę z różną częstotliwością na wiele różnych zajęć / aktywności sportowych:
- #silownia czyli #bieganie, #rowerekstacjonarny #wioslarz, przerzucanie złomu
- czasami idę na Trening obwodowy, #crossfit czy #tabata
- oczywiście też są czasami jakieś gry zespołowe #squash #siatkowka #pilkahalowa

I chciałbym mieć jedne buty do treningów wewnątrz.
Turysta10 - Szukam butów sportowych "do wewnątrz". Chodzę z różną częstotliwością na ...

źródło: 1610019013

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Turysta10: siłownia i bieganie wyklucza się na jednych butach. Do biegania szuka się coś z większa lub mniejsza amortyzacja. Przysiady czy inne ćwiczenia na siłowni wymagają jak największej stabilizacji na stopie, wiec amortyzacji zero. W siate czy squasha nie gram, ale tam pewnie wymagana jest stabilizacja w kostce i dobra przyczepność. Możesz kupić jakies buty do wszystkiego, ale we wszystkim będą kiepskie. Ja bym zainwestował w dwie tańsze pary butów.
  • Odpowiedz
@gusguster: to sa buty minimalistyczne, zero drop wiec fajne do ćwiczeń na siłowni, crossfitu i biegania po bieżni bo tam jest duża amortyzacja. Jak na siłce dużo podnosisz to pytaj mikrokosy o typowe weightlifting shoes.
  • Odpowiedz
@MRacheron miałem. dla mnie katastrofa i nie dało się ćwiczyć. zajmuje mało miejsca i nie jest drogi, ale to koniec zalet.
najlepiej sam gdzieś spróbuj - może akurat tobie przeszkadzać nie będzie
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Czy na #wioslarz da się trochę rozbudować mięśnie czy to stricte na rozgrzewkę/cardio?
Nienawidzę siłowni, a mam trochę nadmiar tkanki tłuszczowej na klatce i brzuchu, a ramiona chude jak patyki, więc troche kompleksy, bo klasyczne skinnyfat.
O to czy wytrzymałościowo wytrzymam to bez problemu, bo kondycję mam bardzo dobrą (biegam).
Myślałem żeby kupić coś taniego z #decathlon (juz sie z rosji wycofali, wiec mozna ( ͡° ͜ʖ ͡
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach