Wpis z mikrobloga

Mireczki, chciałbym kupić sobie do domu ergometr wioślarski. Budżet to tak do 2k zł.
Poczytałem w Internecie nieco i mam teraz taki mentlik, bo większość ekspertów pisze, że wszytsko poniżej kultowego concept 2 to złom i z wiosłowaniem nie ma nic wspólnego. Mimo wszystko nie uśmiecha mi się wydawac prawie 6k na taki sprzęt, jeśli mogę mieć coś podobnego za 1,5-2k a w zawodach nie planuję strartowac tylko sobie od czasu do czasu poćwiczyć.
Jak to jest z tymi wioślarzami? Czy w takim budżecie znajdę jakiś porządny?
I jaki lepiej brać? Magnetyczny, powietrzny a może wodny? Na jakie parametry zwracać uwagę?
A może ktoś ma jakiś sprawdzony model?
Nie ukrywam, że ważne byłoby też dla mnie, żeby siła oporu była odpowiednio duża no i żeby się nie rozleciał zaraz po gwarancji.

#wioslarz #fitness #trening #silownia #mikrokoksy #sport #zakupy
enten - Mireczki, chciałbym kupić sobie do domu ergometr wioślarski. Budżet to tak do...
  • 3
@enten od roku mam wodny. Wykonany z drewna, taka kopia waterrower. Marka topiom. Jestem zadowolony. Łączy się z bt i aplikacja. Do tej pory zero problemów nawet z interwałami. Zalany jest wodą destylowaną więc glonów nie ma. Jak nie ćwiczę, stoi pionowo przy ścianie i nie zajmuje dużo miejsca. Nawet ubranie można powiesić :)
  • 0
topiom


@anthoris: widzę ze nieco przekracza mój budżet bo 3k. A jak z oporem?
Miałem okazję testowac kiedyś magnetyczny i rzeczywiście w porównaniu do concept2 to 9kg koło zamachowe było w stanie wygenerowac opór ledwo na poziomie 5/8 6/8 oporu concepta. O wodnych czytałem natomiast że z oporem jest jeszcze gorzej, nawet jeśli napełni się baniak na max.
@enten zatankowałem do max, trochę więcej niż 15l. Mi pasuje, zwłaszcza przy interwałach. Firma robi regularnie promocje. Ja za swojego zapłaciłem coś 1400 zł. Wysyłka z Niemiec ale bezproblemowa jak i kontakt.