Wpis z mikrobloga

Czesc mirki, przychodze z problemem

Mianowicie postanowiłem sobie kupic używanego wioślarza z olxa, pojechałem po niego 100km dalej.

Sprzedawca zapewniał ze wszystko jest okej, stan bardzo dobry.

Na miejscu za bardzo go nie testowałem no bo przyniósł go na dwor a bylo zimno, jedynie kilka razy machnąłem i nie dostrzegłem problemów.

Jednak kiedy wróciłem do domu i wykonałem kilka powtórzeń to pojawił się dzwiek strzelania przy każdym powtórzeniu, bez względu czy robiłem je szybko czy wolno.

No to pisze do sprzedawcy ze wioslarz nie jest całkowicie sprawny i bede chcial go zwrocic.

On stwierdził że nie przyjmuje zwrotów.

To powiedziałem mu, by opuścił 100zl na serwis wioślarza bo ja sie na tym nie znam i sam tego nie naprawie.

On powiedział, że nie wie czy ta naprawa nie będzie kosztować 10 a może 20zl i u niego ten wioslarz dzialal.

Moze ktos mi cos doradzić drogie mirki? ( ͡° ʖ̯ ͡°) kupilem wioślarza by cos sie poruszać w domu a wyszło na to ze kase wtopiłem bo nie mogę normalnie na tym ćwiczyć a do tego sprzedający umywa sie od odpowiedzialności.

Czy nie obowiązuje mnie rękojmia i jesli przedmiot jest niezgodny z opisem to czasami nie powinien on go naprawic bądź zwrócić mi jakas kwotę?

#pomoc #pomocy #wioslarz #sprzet #pytanie #problem #kupno
  • 3
  • 0
@jarek04 no tak to wiem, czytałem to. Tylko co w sytuacji jesli on umywa ręce od tego? Bo tez nie chciałbym jechac 200km po to żeby postać przed bramą bo bedzie udawal ze go nie ma w domu, a mowil mi ze zwrotów nie przyjmuje.
@Benek95594: Wysyłasz listem poleconym pismo z zgłoszeniem wady i żądaniem wskazania w jaki sposób dostarczyć mu przedmiot.
Jak cie oleje drugie pismo tytułujesz jako przedsądowe wezwanie jak i te oleje to zostaje Ci sprawa sądowa. Ale zazwyczaj ludzie kalkulują że koszta procesu który z dużym prawdopodobieństwem przegra są większe i godzą się na zwrot pieniędzy za zwrotem towaru lub usunięcie usterki.

Jednak zastanów sie czy do usterki nie mogło dojść podczas