#heheszki #chrzescijanstwo #wiara
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
#heheszki #chrzescijanstwo #wiara
gdyby bóg istniał to ta animacja by nigdy nie powstała
#ateizm #katolicyzm #religia #wiara #konfederacja
- 0
- 2
Poza tym 15-18 lat to jest wymyślona w dzisiejszych czasach granica samodzielności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ja też chcę xD
#katolicyzm #ateizm #wiara #religia
- 0
3
Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości narodu nie na trasie b. obozu

Nie wśród ruin krematoriów i obozowych baraków na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz II-Birkenau, lecz w parafialnym kościele św. Maksymiliana Kolbego w Oświęcimiu odbędzie się dziś (6 marca) doroczna Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości narodu. Taką formę...
z- 1
- #
- #
- #
- #
50
"Serca młodych pobiegły zupełnie w inną stronę". Raport o Kościele w Polsce

Z przedstawionego w piątek raportu Katolickiej Agencji Informacyjnej wynika, że wśród młodzieży zmniejsza się religijność. "Jest to zjawisko nowe, które możemy nazwać zaburzeniem międzypokoleniowego przekazu wiary" – stwierdzono w raporcie "Kościół w Polsce".
z- 32
- #
- #
- #
- #
- #
Czemu jest teraz 15 stacji?
A jeszcze tydzień temu jak byłem było 14 :)
#wiara #chrzescijanstwo #religia #drogakrzyzowa
Komentarz usunięty przez autora
- 1
1. Pobożne ćwiczenia należy odprawiać przed stacjami Drogi Krzyżowej prawnie erygowanymi.
2. Do erygowania prawdziwej Drogi Krzyżowej wymaga się 14 stacji krzyżów, przy których zwykło się zamieszczać z pożytkiem tyleż obrazów, przedstawiających stacje jerozolimskie.
3. Zgodnie z powszechnie przyjętym zwyczajem pobożna praktyka składa się z czternastu pobożnych czytań, do których dodaje się pewne wezwania modlitewne.
- 3
2
Co nie jest protestantyzmem?

Polacy poza katolicyzmem słabo znają inne wyznania m.in. protestantów. Często za protestantów mają świadków Jehowy, mormonów, epifanistów itd. Wykład być może pomoże zdobyć świadomość co jest, a co nie jest protestantyzmem.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
4
Czy to ważne, jak naprawdę wyglądał i żył Jezus?

Sprawa nie jest nowa, choć mnie w oczy rzuciła się dopiero ostatnio. Po prostu trzy lata temu jakoś mi umknęła w zalewie mnóstwa innych. Chodzi tu o rekonstrukcję modelu ciała Jezusa Chrystusa w 3D…
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #
- #
#nauka #fizyka #wiara #ateizm
Komentarz usunięty przez moderatora
- 0
2
Spowiedź u Świadków Jehowy

Podobno jej nie mają, a jednak jest...
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
16
Libacja w kościele i pobity ksiądz. Skandal w Rzeszowie - Polsat News

Dwaj młodzi mężczyźni włamali się do zabytkowego kościoła w Rzeszowie i urządzili w środku libację. Imprezę próbował przerwać miejscowy proboszcz, jednak został pobity. Wandale zniszczyli wnętrze świątyni.
z- 4
- #
- #
- #
- #
3
Sprawa naklejek z tęczową Matką Boską. Biskupi nie godzą się z wyrokiem

Biskupi płoccy wydali oświadczenie, w którym podkreślili, iż nie godzą się z wyrokiem uniewinniającym oskarżone o rozlepianie nalepek z Matką Bożą Częstochowską w tęczowej aureoli. Jak przekazali, wyrok Sądu Rejonowego w Płocku w tej sprawie przyjęli z bólem i smutkiem.
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
852
Laicyzacja będzie postępować, a rola społeczno-polityczna Kościoła słabnąć.

Następstwem będą problemy finansowe z utrzymaniem potężnej infrastruktury. Rozpocznie się łączenie parafii, zamykania mniejszych; to już się dzieje, tylko się o tym nie mówi. Będziemy zsuwać się po równi pochyłej. Nie widzę w polskim Kościele żadnej siły moralnej, która mogłaby ten proces zatrzymać.
z- 231
- #
- #
- #
- #
- #
- #
6
Katecheta tłumaczy czym jest post

W filmie poznamy 4 cechy postu: pamiątka, ofiara, samodyscyplina, tradycja. Ich pierwsze litery tworzą wyraz: "POST". Przypadek? Nie sądzę!
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 3
3
Wielki Post 2020 #2 | Więcej intro, więcej ekstra

Dla przypomnienia: drugi wpis wielkopostny 2020 na Biblijnym Rabanie. Dziś trochę o introwertyzmie i ekstrawertyzmie.
z- 5
- #
- #
- #
- #
- #
- #










Komentarz usunięty przez moderatora
Dobrze żeby młodzież była wychowana w wartościach katolickich, ale często i ta wiara jest mechaniczna i wyuczona, bez odpowiedniej głębi.
To znaczy, na pewno chodziłeś co niedziela do kościoła, spowiadałeś się, modliłeś się. Ale czy naprawdę wierzyłeś? Czy raczej wykonywałeś tylko wyuczone z dzieciństwa czynności?
Pytam, nie po to żeby być złośliwym, tylko