Czy nacjonalizacja kościoła to dobry pomysł? Jego głową będzie aktualna głowa państwa na szczeblu administracyjnym. Kwestia wiary pozostawiona samej sobie, czyli: doktryny, wierzenia. Z jedynym wyjątkiem do nakładania ekskomunik i sprawowania kościelnej władzy dla usprawnienia egzekucji prawa. Taki polski Anglikanizm. Pytaniem ważniejszym jest, jak wygadałby podział władzy w kościele. Czy powinna być silna na szczeblu lokalnym, czy też scentralizowana?

Scentralizowana władza mogłaby prowadzić do wad, jakie kościół ma dzisiaj. Jednak nakreślenie jednego
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Strasznie mi się ostatnio smutno zrobiło, gdy w rozmowie z moją mamą wyszło jak bardzo jej się serce kraja, ponieważ jestem niewierzący. Nie ze względu na samą wiarę, bo uważa, że jestem dobrym człowiekiem, ale ponieważ będę z tego względu w piekle i nie będzie miało znaczenia jakim jestem człowiekiem. Autentycznie gdy o tym mówiła po prostu się popłakała ze smutku, bo jest bardzo wierząca, a i mnie się przez to zrobiła
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Marekexp: Człowiek, który żyje w zgodzie z własnym sumieniem nie idzie do piekła - tak naucza kościół. Niech mama pójdzie na plebanię i zapyta proboszcza, czy to prawda. Pewnie jej nie odpowie, bo katolicy nie zastanawiają się nad swoją wiarą, nad obrazem Boga jaki noszą w sercu.
  • Odpowiedz
Mireczki modlicie sie? Uczestniczycie we mszach świętych? Spowiadacie sie? W jaki sposób to robicie, uszeregowaliście to w jakiś sposób, tzn. w jakich godzinach, ile czasu Wam to zajmuje, jak wygląda struktura Waszych modlitw, w jakim celu się modlicie? Jaką chronologie stosujecie, najpierw, chwalicie,miłujecie Boga, potem dziękujecie, przepraszacie,prosicie?
#pytanie #wiara #modlitwa #bog #religia #katolicyzm #katolicy #krk #
Hyrieus - Mireczki modlicie sie? Uczestniczycie we mszach świętych? Spowiadacie sie? ...

źródło: comment_1615620197vr99FSvxSoLL8EOGNsse1c.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Głupia sprawa.
Jakieś 2 lata temu grałem sobie Marokiem w Eu4 no zacząłem czytać wyskakujące eventy związane z islamem. Parę było ciekawych dlatego zacząłem bardziej zgłębiać temat. Kilka debat, dziesiątki artykułów, kilkadziesiąt jak nie kilkaset godzin spędzony na reaserchu, czytaniu Bibli i Koranu później rozważam konwersję na Islam. I to wszystko przez to że chciałem odtworzyć Andaluzję w grze strategicznej XD
#religia #wiara #eu4 #oswiadczeniezdupy
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sama dogłębna lektura Biblii wprowadza wiele wątpliwości w temacie faktycznej roli i słuszności chrześcijańskich doktryn.


@CzarnyIwan: Zdradzę ci pewną tajemnicę. Każda religia, w szczególności monoteistyczna, służyła trzymaniu ludzi za mordę głównie strachem i obietnicami nagród "za dobre sprawowanie". Element głęboko zakorzenionej nadziei, że nasze życie nie ogranicza się do tego kilkudziesięcioletniego bytu na ziemskim padole. Każdy czuje potrzebę tego, żeby jego byt był czymś więcej i miał jakąś kontynuację.

Nie
  • Odpowiedz
  • 0
Właśnie się dowiedziałem, że grzech sodomski w głównej mierze tyczy się niegościnności oraz wynaturzenia, zezwierzęcenia się człowieka. #religia #katolicyzm #wiara
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach