A wiecie ze jak takie polskie pierogi odrazu sie usmazy na patelni, omijajac etap gotowania, to wyjda japonskie pierozki gyoza.
Oba ciasta sa identyczne: maka, ciepla woda, sol.
No i polskie i japonskie laczy jeszcze to ze sa pyszne (ʘʘ)
Na zdjeciu moja gyoza "fjuszyn" z kapusta i grzybami.

Moj tag #nietylkomielonka
#gotujzwykopem #jedzzwykopem #jedzenie #japonia #polska
mielonkazdzika - A wiecie ze jak takie polskie pierogi odrazu sie usmazy na patelni, ...

źródło: comment_1671369227HkEnsjzFd3RU08u6vBwNAF.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mielonkazdzika: Różnica jest taka, że japońskie gyoza z mięsem są przepyszne!
Mięso doprawione olejem sezamowym, czosnkiem, imbirem, zieleniną.
Dodatek kapusty wprowadza fajną chrupiącą teksturę.
To zupełnie co innego niż te paskudne polskie pierogi z papką z wygotowanego ze smaku mięsa z rosołu.
Japończycy robią to lepiej i smaczniej.
paramyksowiroza - @mielonkazdzika: Różnica jest taka, że japońskie gyoza z mięsem są ...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Mirki z #uk co sądzicie o tym, że tutaj legalnym jest jazda #rower po ekspresówce? Widziałem jakiś post na lokalnej grupce pejsbukowej i zacząłem sprawdzać i faktycznie można jeździć. Kraj w którym bez ubezpieczenia w robocie i kursów nie możesz wejść na drabinę na budowie, kraj w którym wtyczki mają wbudowany bezpiecznik pozwala na jazdę na rowerze po ekspresówcę. Czy tylko ja tu dostrzegam ironię i uważam prawo
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@adriano30 Kretynstwo (sam raz widziałem "afterparty" jak jednego pedalarza wiatr zdmuchnął pod ciezarowke), ale czego sie spodziewać po kraju, w którym na autostradach (niewiele z nimi maja wspolnego) masz kolizyjne skrzyżowania, sygnalizację świetlna i przejścia dla pieszych?
  • Odpowiedz
@adriano30: kilka razy jechałem żeby ominąć zator, brałem udział w czasówce która miała miejsce na ekspresówce. Jak masz MOCNE światło i fluoro ciuchy to moim zdaniem bezpieczniej niż normalnie. Jest miejsce do wyprzedzania. Wszyscy grzecznie wyprzedzają z daleka.

@emissary: gdzie na M-way’u widziałeś przejście dla pieszych?
  • Odpowiedz
  • 13
@Okospok0 jak dla mnie totalny szacun za kartkę w kratkę. W UK praktycznie nie do dostania, ktoś musiał ten zeszyt przywieźć z Polski. Zresztą to i tak skierowane do tych co kupują karpia. Jak się je tą podrybę mając spory wybór naprawdę dobrych ryb to i tak nie jest się mądrym więc błędu się nie zauważy.
  • Odpowiedz
#uk #pcmasterrace Mirki szukam komputera do 1.5k GBP rzecz dzieje się w #uk Czy jest ktoś w stanie polecić jakiś build? Szukam czegoś, żeby udźwigło streamowanie, jak i tworzenie video w przyszłości. Planuje podłączyć 3 monitory.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ale nostalgia mnie dzisiaj dopadla na tej #emigracja
Oto makaron z kielbasa, przecierem pomidorowym, i duza iloscia sera. I to wszystko podsmazone tak zeby miejscami bylo chrupiace. Moj brat to wymyslil w kryzysowych latach 90tych jak bylismy dziecmi.
Juz mnie watroba boli XD

#gotujzwykopem #nostalgia #jedzzwykopem #jedzenie #uk #nietylkomielonka
mielonkazdzika - Ale nostalgia mnie dzisiaj dopadla na tej #emigracja
Oto makaron z ...

źródło: comment_1671287645lyJfK2cMj9juv22EPTcKJE.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Właśnie zapłaciłem £40 za przesyłkę 2.2kg do Polski przez pocztę, łeb mi urwała cena. To normalne ? #uk
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Big_Fomo ADR ci odpisze, że linia nie podjęła dialogu i nie może spełnić twoich żądań. Jak mi odwołali lot z powodu strajków i chciałem hajsy za wydane pociągi, posiłki itp itd., to dopiero przedsądowe wezwanie do zapłaty zadziałało
  • Odpowiedz
#rozrywka #kino #biznes #uk #swiat #ciekawostki

Nowoczesny sposób zarabiania pieniędzy na ludzkich sentymentach do podstarzałych gwiazd kina (Pacino, Gibson, Stallone, Schwarzenegger, De Niro, Van Damme).

Przykład:
Al Pacino przybędzie wiosną do Wielkiej Brytanii, za możliwość zobaczenia go na żywo podczas tzw. "inspirującego wywiadu
orle - #rozrywka #kino #biznes #uk #swiat #ciekawostki

Nowoczesny sposób zarabiani...

źródło: comment_1671240591jXYw8DK18CXFXE9IAT0ZoB.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@orle £900 to dla takiego biedaka jak ja tydzień pracy a jak idzie na to ktoś z klasy średniej to wydać 3 dni pracy by spotkać się z idolem , dostać autograf i chwilę pogadać to nie wygórowana cena . To tak jakbyś analogicznie w Polsce za 1000zł i mogł spotkać się z Lewandowskim , dostać podpis i chwilę pogadać .
  • Odpowiedz
Jak to jest że czarni w #barnsley stanowią jedynie 0.54% populacji a odpowiadają za 22% zatrzymanych przestępców?


@sorek: Nieuprawnione wnioski. Łącznie 22% zatrzymanych w Barnsley, czyli 126 z 574 osób, miało przy sobie coś nielegalnego.

Jeżeli South Yorkshire Police zatrzymywałaby losowo, to zatrzymać powinna była tylko 3 czarne osoby (biorąc za dobrą monetę podane przez sorka 0.54%) Domyślamy się, że zatrzymuje więcej, stąd "1.4 more likely to be stop and
  • Odpowiedz
@sorek: a po co policja ma przeszukiwać 5ciu białych skoro przeszuka 5ciu czarnych i ma większe statystyki przestępstw wyłapane.
Liczy się efektywność.
Niech czarni się uspokoją i będą grzeczni to się statystyki odwrócą.
  • Odpowiedz
Mireczki z #emigracja ubezpieczaliscie się kiedyś na podróż po PL?
Na codzien #uk i wybieram sie na pare dni na narty w PL. Ubezpieczalnie polskie generalnie nie maja ubezpieczenia np. kosztów leczenia w Polsce bo każdy ma tu ubezpieczenie. I nie wiem czy próbować zgłosić siebie jako obcokrajowca czy jak. (Potrzebuje tylko na kilka dni z całego pobytu, wiec ubezpieczyciel z UK nie wiem czy by zadziałał)
Jednocześnie
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach