Wpis z mikrobloga

Czy są jeszcze banki gdzie można decydować o sowich pieniądzach i przelewach bez czekania az łaskawie nam pozwolą?
Robiłem niedawno przelew za samochód za marne £4000 i mi bank zablokował go i cała internetową stronę.bo myśleli że to oszustwo.
No to zadzwoniłem na infolinię a tam baba się pyta a na co to pan przelewa, a dlaczego, a skąd pan kupuję gruza, a czy pan się nim przejechał, itd,
Ja na to do niej, a c*uj cię to obchodzi. To moje pieniądze i masz mi konto i przelew odblokować.
A ta do mnie że może zadać tyle pytań ile zechcę. I czy nie lepiej zrobić przelew PayPalem.? Xd

Aż mnie zagotowalo i myślałem że to jakiś przekręt.
Rozlaczylem się i poszedłem do banku myśląc że tam z człowiekiem to twarzą w twarz wyjaśnię.
A tam to samo, tylko obsługa wybrała inny numer i też musiałem dzwonić do tych komunistów z infolinii.

25 minut musiałem odpowiadać na pytania i mam dość Lloydsa.

#uk
#bankowosc
#banki
#patologiazmiasta
#lewackalogika
#lewactwo
#przemyslenia
#takaprawda
#takasytuacja
#oszczedzanie
  • 18
@Voltix: Ale jak udowdni, ze to on za pomocą kilku security pytań to po co pytania po co, za ile, w jakim celu czy aby na pewno warto? Co ciekawe gdyby płacił pewnie karta kredytową to pytań w ogóle by nie było.

@adamsowaanon: co będzie jak wprowadzą CBDC, będziesz miał limity na „złe” produkty, o tym co jest złe będzie decydował Twój pan!
@DrGreen_2: To po co i za ile, to prawo wymaga. Karte tez ci moga zablokowac, jak system stwierdzi, ze to mogl byc ktos inny np. jak szybko zaplacisz w 2 roznych miejscach ta sama karta z malym odstepem czasu.
@DrGreen_2: No niestety razem z tym przychodzi wiele innych mozliwosci. Wyobraz sobie, ze jak ktos dostanie twoj telefon, to moze z niego sie dowiedziec co robiles i kiedy przez ostatnie kilka lat.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DrGreen_2: niestety ludzie będą szczęśliwi z tego bo jak Ci ukradną karte to jesteś chroniony!

A tak naprawdę to oni są chronieni bo mają mniej pracy z procesowaniem chargeback i trzymają Twoje jaja w rękach jako bonus.

Decentralizacja pieniądza to podstawa w XXI wieku.
@adamsowaanon bo Lloyds to bank-mem. Gdy kupowałem auto za podobną kwotę to wystarczyło szybkie potwierdzenie w aplikacji po otrzymaniu smsa od banku. Barclays here.
Jedynie pierwszy duży wydatek ever, bodajże na telefon, musiałem potwierdzić dzwoniąc na zautomatyzowana infolinię gdzie potwierdziłem swoje dane, 2 minuty roboty
@adamsowaanon dawniej jak zablokowali jakas transakcje bo wyrozniala sie od typowych, np tankowanie po drugiej stronie Anglii, to potrafili zadzwonic i poprosic o potwierdzenie, teraz to pewnie porzucili bo kosztowalo za drogo, albo przestepcy nauczyli sie to obchodzic. Teraz jak Ci zablokuja platnosc to ty masz problem. Ciekawe ze zagranicznych platnosci czy wyplacen w bankach nie blokuja, ale tu banki zarabiaja dodatkowo na przewalutowaniu.