Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Mirki z #uk co sądzicie o tym, że tutaj legalnym jest jazda #rower po ekspresówce? Widziałem jakiś post na lokalnej grupce pejsbukowej i zacząłem sprawdzać i faktycznie można jeździć. Kraj w którym bez ubezpieczenia w robocie i kursów nie możesz wejść na drabinę na budowie, kraj w którym wtyczki mają wbudowany bezpiecznik pozwala na jazdę na rowerze po ekspresówcę. Czy tylko ja tu dostrzegam ironię i uważam prawo jazdy rowerów na ekspresówkach za niepoważne? #ciekawostki
https://www.cyclescheme.co.uk/community/how-to/how-to-ride-on-dual-carriageways
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@adriano30: uważam że lepiej niech rządzący się nie wpieprzają w wolność ludzkom szczególnie że nie ma podstaw by miał to być jakiś problem.

Szczególnie w erze rowerów elektrycznych które są szybsze od większości kierowców samochodów ( ͡ ͜ʖ ͡)
@adriano30: Kilka razy mi się zdarzyło mijać rowerzystę na ekspresówce, ale za każdym razem wyglądali oni na ogarniętych, we wdzianku na rower i kasku.
Niech sobie jeżdżą w sumie chociaż no trochę się zdziwiłem, ja bym się nie odważył chyba :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@motoinzyniere: mnie przeraża ta ekspresówka koło mnie, chyba najwięcej wypadków w skali kraju bo są słabe wjazdy/zjazdy, nieistniejące pobocza i ruch jak ja #!$%@?. Takze no albo jaja jak spadochrony trzeba miec zeby tak wjechac albo brak piątej klepki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W UK przecież nie ma czegoś takiego jak droga ekspresowa, jest tylko droga dwujezdniowa (dual carriageway).


@nasi-lemak: Lol, są single carriage way XD i są ekspresówki. Prawko z czipsów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@adriano30: zapominasz o jednej rzeczy- jazda na rowerze na dual carriageway jest legalna tylko wtedy, gdy nie ma alternatywnej drogi.
W praktyce- nie jest źle, zpunktu widzenia rowerzysty trochę nieprzyjemnie, ale da się przeżyć. Kierowcy są spoko i zostawiają dużo miejsca. Drażnią trupy zwierząt na poboczach.
Z punktu widzenia kierowcy nie wiem, ale podejrzewam, że nie ma tragi. Jak widzą rowerzystę, to ominą i po sprawie.
Dłuższych dystansów nie ma co
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@adriano30: głupota potęgowana głupotą niektórych rowerzystów. Jakoś w lipcu lub czerwcu wracałem sobie około 2 rano z pracy drogą A180 z Immingham do Grimsby (droga 2 pasmowa i nie oświetlona), jechałem sobie dość przepisowo lewym pasem i nagle mi wyskoczył #!$%@? na rowerze, jechał na szczęście przy samej linii po lewej stronie ale nie miał ani żadnych świateł ani nawet kamizelki odblaskowej. Jak go zobaczyłem to miałem sekundę, może dwie żeby