Wpis z mikrobloga

Mireczki z #emigracja ubezpieczaliscie się kiedyś na podróż po PL?
Na codzien #uk i wybieram sie na pare dni na narty w PL. Ubezpieczalnie polskie generalnie nie maja ubezpieczenia np. kosztów leczenia w Polsce bo każdy ma tu ubezpieczenie. I nie wiem czy próbować zgłosić siebie jako obcokrajowca czy jak. (Potrzebuje tylko na kilka dni z całego pobytu, wiec ubezpieczyciel z UK nie wiem czy by zadziałał)
Jednocześnie mam kartę EHIC ale nie wiem czy to wystarczy żeby czuć się bezpiecznie.

#kiciochpyta #ubezpieczenia #finanse #zdrowie #podroze
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Buntro: podpinam się do tego pytania, chciałem też te kartę sobie założyć (w Polsce yo chyba się nazywa EKUZ) i nie wiem czy to coś daje w ogóle, czy lepiej jakieś ekstra ubezpieczenie wykupić na przyjazdy do kraju
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Buntro: @Zlpnc: na uswitch jest mnostwo porównywarek ubez podroznych, polecam cover4you sa spoko. Co do tego czy trzeba - ehic powinien was ochronic przed powaznymi urazami czy jakimis zlamaniami, ale nuż trafi sie cos innego ubezp lepiej miec tym bardziej na sporty zimowe.
@Buntro Jeżeli wbić jest jeszcze ważna to zadziała, ale za 20 funtów ubezpieczysz rodzinę z psem na tydzień, zalecane jest wykupienie ubezpieczenia. Ja biorę z virgin przeważnie, porównywarka twoim przyjacielem.