@erroreo: tak szliśmy od Sinaia do Zarnestii górami, spaliśmy w namiotach i na kwaterach, większość caban (schroniska) zamknięte, rozbijaliśmy namioty pod nimi, bo zawsze w pobliżu był dostęp do wody. Ogólnie rewelacja ale Forgasze wydają mi się bardziej dzikie pod namiot niż Bucegi. Co do niedźwiedzi, owszem kupy się trafiają, a przy Zarnestii mieliśmy trawę pognieciona tak jakby misiek niedawno szedł, ale prawda jest taka, że miśki ludzi specjalnie nie
  • Odpowiedz
#rumunia #grecja #bulgaria #wedkarstwo
Jadę do tych 3 krajów za miesiąc, wezmę chyba wędki. Jak to wygląda z łowieniem? Warto?
Jakie są przepisy dot. połowu w morzu/wodach śródlądowych w tych 3 państwach? Na polskich forach znalazłem jedynie informacje z lat 2005-2010, i wychodzi, że niby Grecja bardzo liberalna i nawet w rzekach można połowić za damro/za grosze. Jak wygląda z łowieniem w morzu na
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie wiem ale się wypowiem. Generalnie pewnie wszyscy będą moi w dupie czy łowisz. Polodnie to inny kontynent. Czy coś złapiesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@gawronfly: W sumie to miałeś rację. Skometuje bo może ktoś się będzie zastanawiał.

Łowiłem na rzekach, jeziorach w morzu mi się nie chciało (mowa o Rumunii) każdy miał w dupie, ale chyba wiem dlaczego.
Brań było tyle samo co w basenie miejskim.
  • Odpowiedz
Cześć,
Planuje w sierpniu z 3 znajomych pojechać autem do Rumuni na kilka dni.
W sumie będę tam pierwszy raz i mam pare pytań :
1.Jak wyglądają drogi ? Zwykłą osobówką można się wybrać czy celować w coś terenowego ?
2.Noclegi : Nie planuje jakoś wczesniej bukować ,ale też nie wiem czy to nie jest błąd. Na pewno nie chcemy spać w namiotach. Czy po przyjeździe do danej miejscowości łatwo znaleźć nocleg u jakiegoś gospodarza ?
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@OlekBB: Osobówka wystarcza, drogi jak w Polsce 10-15 lat temu, tzn. mniej autostrad.
Noclegi można w ciemno na spokojnie. Co do płatności, to ogólnie nie ma problemu, ale jakaś gotówkę warto mieć, bo może się trafić sklepik, knajpka czy coś na zadupiu, gdzie terminala nie będzie. Jest z tym troszkę gorzej niż w Polsce.
A no i jak noclegi w ciemno, to wtedy będzie gospodarz pewnie też chciał gotówkę.

Kościoły
  • Odpowiedz
Rumunia, góry Piatra Craiului, schron Saua Grindului. Na niektórych szlakach w co kilka godzin drogi rozmieszczone są schrony jak na zdjęciu, w których można (bezpłatnie) biwakować. W komentarzach jeszcze kilka innych schronów.

Spędziłem ponad tydzień w Rumunii, najpierw startując w biegu Transylvania 50 km, a potem chodząc po górach. Pierwotny plan zakładał Fogarasze, ale powyżej 2000m było jeszcze za dużo śniegu, żeby dało się zrobić sensowny trekking. Jako plan B pojawiły się
Rain_Dog - Rumunia, góry Piatra Craiului, schron Saua Grindului. Na niektórych szlaka...

źródło: comment_1654403876y5M4RmxN4dyOvspN7Ru46f.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Murki, macie jakieś fajne miejscówki na #wakacje w #bulgaria albo #rumunia samochodem?

bardziej chyba mieszkanie/apartament niż hotel ale nie wykluczam.

zastanawiam się, czy się pchać nad #polskiemorze czy nie obrać jednak kierunku poludnie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@barteck: Znam rumuna mieszkającego w Polsce, organizującego tripy 4x4 po rumuńskich górach w zamian za mieszkanie w pensjonacie jego rodziców. Płacicie za pensjon + wyżywienie, on wam odwala taką wycieczkę że w żadnym katalogu wycieczek tego nie ma. Zazwyczaj towarzystwo ma swoje 4x4, ale można coś wynająć. Ostatnio była taka ekipa która dojechała busem i rozłożyliśmy ich po innych autach jadąc w górę.
  • Odpowiedz