Hej! Mam pytanie do osób z tagu #rowery #rower Posiadam rower o specyfikacji widocznej na załączonym obrazku (Northtec Viking DR 2019). Trochę irytują mnie 3 przełożenia z przodu roweru i się zastanawiam czy da się coś z tym zrobić. W związku z tym, czy w ogóle istnieje możliwość zastosowania w moim rowerze 2 przełożeń z przodu zamiast 3? Jeśli tak, to co musiałbym wymienić i czy jest to
Ownage - Hej! Mam pytanie do osób z tagu #rowery #rower Posiadam rower o specyfikacji...

źródło: comment_1595615527GKkclkYRbbl3z7MDPm6v2v.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przerzutka ma min/max rozmiar skrajnych tarcz. Zmiana na 26 nawet po lekkim odsunięciu (bo przejście z 3x na 2x) może wyjść poza linię pracy przerzutki. Ofc. problemu na 99,9% nie będzie przy montowaniu 36x22, ale poza czystym jeżdżeniem w terenie boli wtedy brak zakresu na utwardzonych i zjazdach (Zakładam, że OP nie stosuje zasady n+1)

Z połączeniem grup podejrzewam, że ktoś u producenta miał bardzo dobry pomysł. I zaznaczam, że to nie
  • Odpowiedz
bądź co bądź mi się wydaje że nie będzie miał żadnych problemów jeśli nie będzie wymieniał korby na inną, tylko wyregulować trzeba dobrze.

@ButtHurtAlert: Toż kwestię samego zdjęcia jednej zębatki wyczerpałem w pierwszych dwóch zdaniach pierwszego wpisu () Kompatybilność staje się problemem właśnie dopiero przy wymianie korby.

@Ownage:
Albo po prostu regulujesz przerzutkę tak aby pracowała na dwóch tarczach (i opcjonalnie jedną tarczę zdejmujesz). Nie kosztuje
  • Odpowiedz
@Nefth: Niestety nie polecę - nie kupowałem nigdy nic w tej półce cenowej i zawsze udawało mi się kupić gdzieś po znajomości.

Wbij na grupę: Kolarstwo Handel na fb.
  • Odpowiedz
Kupuje niedługo nowy rower i rozglądam się za osprzętem u majfrendów. Orientuje się ktoś tutaj na ile takie lampki są legalne w Polsce? Chodzi mi o te „laserowe” linie na ziemi.

https://a.aliexpress.com/_BPJ2zt

A drugie pytanie, czy ktoś używa może zrecenzować torby na rower firmy Rockbros? Wyglądają na przyzwoite jak na te ceny.

https://a.aliexpress.com/_B1iNsb
Mulek05 - Kupuje niedługo nowy rower i rozglądam się za osprzętem u majfrendów. Orien...

źródło: comment_159551908047MJyuguoNpNLHPbdzIDTL.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chodzi mi o te „laserowe” linie na ziemi.


@Mulek05: ale wiesz, że one będą kompletnie niewidoczne dla samochodów? i w ogóle nie wiem dla kogo mają być potrzebne skoro świecą 50cm od roweru
  • Odpowiedz
#rowery #czescirowerowe #bike #sport

Czołem mirki rowerowe. Nie jestem jakimś zapalonym rowerzystą ale jakiś czas temu stwierdziłęm, że kupię sobie pożądny rower trekkingowy, żeby zrobić jakąś dłuższą trasę od czasu do czasu. Zdecydowałem się na Kross Trans 9.0 2018, o taki:
https://trekking24.pl/pl/rowery-turystyczne-2018/2188-rower-kross-trans-90-2018-po-przegladzie-dostawa-gratis-autoryzowany-dealer-kross-5904993383636.html

No i całkiem spoko ale problemem jest siodełko - w skrócie gniecie w jajka oraz dupę. Postanowiłem, że trzeba je wymienić na coś wygodniejszego. Co
trothopefr - #rowery #czescirowerowe #bike #sport

Czołem mirki rowerowe. Nie jeste...

źródło: comment_1595500080XbGjWcO14TqmHFwisDbmW7.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Witam rowerowe świry, takie pytanko, mam manetki Deore SL-M6000 i chciałbym żeby ta od przedniej przerzutki chodziła krócej. Teraz żeby wrzucić wyższy bieg muszę ją pchnąć bardzo głęboko. Da radę to jakoś wyregulować?
#rower #rowery
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#rower #rowery
Mirki, czy kupował ktoś rower z Mediaexpert? Mają jakieś własne marki. Nie znam się bardzo na rowerach, ale patrząc na ceny osprzętu jest podejrzanie tanio- a wiadomo jak coś jest zbyt piękne żeby było prawdziwe to takie jest. Co np. sądzicie o tych rowerach?
https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-storm-x6-m19#topVariants
https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-x-enduro-7-7-m19-szary-czarny-r19#topVariants
Na czym oszczędził tutaj producent? Tzw. markowe rowery z osprzętem z serii Deore powinny kosztować wg. mojej wiedzy od 3,5k
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Woody_90: Marka Indiana jest produkowana we Włoszech. Kupiłem miesiąc temu X-Road 1.0. Rower raczej solidny. Na razie go docieram, zrobiłem jakieś 60 km, więc trudno o sensowną ocenę.
  • Odpowiedz
Wybieram się na krótki wyjazd wakacyjny na rower i chciałbym go najpierw wstawić do jakiegoś serwisu na podstawowy przegląd (rzeczy typu regulacja przerzutek, naciągnięcie linek hamulcowych itd.). Jesteście w stanie polecić jakieś dobre miejsce w #warszawa ?

#rowery #rower #kolarstwo #serwisrowerowy
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przy zmianie oleju czyscicie łańcuch z Pozostałości po starym? Chce zmienić olej z uniwersalnego teflonowego z Deca na Shimano PTFE.

#rower #rowery
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Halko mirki, kolarze na naszym #ruszmirko discordzie szukają kompanów do wspólnego pedałowania. Ktoś na Hel? A może daleki wschód?

Zgłosiło się już kilku mirków i mirabelek z #podlasie and #pomorze - jeśli chcecie razem pojeździć to zapraszamy na nasz serwer:

- > https://discord.gg/UgpnR4q <-

#rower #szosa #triban #rowery #podrozujzwykopem #rozowepaski #rowerowetrojmiasto
t.....o - Halko mirki, kolarze na naszym #ruszmirko discordzie szukają kompanów do ws...

źródło: comment_1595431786A61UwYsLuRprzDMlRP3N8l.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć.
Szukając roweru natrafiłem na Lazaro, które mają całkiem przyzwoite opinie i w obecnych czasach przyzwoitą cenę. Spodobał mi się Integral V2 http://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-integral-v2-m%C4%99ski-2020_pid=228 i o 300 zł droższy V3 http://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-integral-v3-m%C4%99ski-2020_pid=210 Zastanawiam się czy warto dopłacać te 300 za (tylko?) grupę Alivio zamiast Acera, czy zwykłemu amatorowi co robi kilkadziesiąt km na tydzień coś pomogą lepsze przerzutki i manetki czy raczej nie? zł Niestety oba te rowery są niedostępne i trzeba czekać do
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NoNameNoIdeaNoLife: Z rozmiarem to Ci nie doradzę raczej. Ja mam 172 i za namową znajomego kupiłem M, ale chyba jest dla mnie ciut za duży. Ostatnio zmieniłem kierownicę na węższą i mostek ze 100 na 80 i jest o niebo lepiej. Generalnie podobno rozmiarówka na Decathlonu jest ok, a jak jesteś na granicy to bierzesz mniejszy - tak mówią :) A na szutrach trochę lata, w końcu to Sora, napęd
  • Odpowiedz
Mirki pytanie, szykuje się do kupna nowego roweru, mam budżet 2,5k. Trochę poczytałem i duże wrażenie zrobił na mnie Northtec Viking 29’’ DR 2020. Warto ? Czy może jest coś konkurencyjnego w tym budżecie ?
#rower #rowery
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach