Siemanko, ma ktoś może licznik Bryton 15 i może mi wytłumaczyć na czym polega i jak korzystać z funkcji "heading mode"? Jedyne co jest napisane w instrukcji to: "points in the direction you are heading". Mam rozumieć że jest to strzałka wskazująca cały czas przód, czy jednak kryje się za tym coś bardziej skomplikowanego?
#bryton #licznikrowerowy #rower #rowery #bryton15
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co by było lepsze z decathlonowych rowerów ?
Elops single speed 500 czy triban RC 100 ?
Zdaje sobie sprawę że to dwa różne systemy, co będzie lepsze żeby dojeżdżać do pracy ? (Nie mam czasu na budowanie żadnych rowerów więc muszę wybrać jeden z tych dwóch). Jest może ktoś w stanie powiedzieć trochę więcej na temat jazdy w napędzie single speed ? Bo nie ukrywam że bliżej mi do elopsa, przynajmniej
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Metindwa: no po prostu na singla wsiadasz kręcisz i jedziesz. Tyle - jak na rowerze typu Ukraina. Do jazdy po płaskim ok. Jak górki to jakby gorzej ale się da.
Tanie, proste, trwałe odporne na zaniedbania.
  • Odpowiedz
@Metindwa: Musisz wziąć pod uwagę, że przy niższych prędkościach trzeba stosunkowo mocno pedałować. Osobiście uważam, że single speed do miasta to katorga. Ale ludzie na tym jeżdżą, więc się da.
  • Odpowiedz
Katarzyna Niewiadoma przedłużyła kontrakt z zespołem Canyon-SRAM.

"Canyon-SRAM to ekipa dla mnie. Potrzebuję grupy, który mnie akceptuje taką, jaka jestem, która akceptuje innych. Nasz skład i obsługa to bardzo zróżnicowana grupa, w której mogę znaleźć miejsce dla siebie."

https://rowery.org/2021/04/09/katarzyna-niewiadoma-przedluzyla-kontrakt-z-canyon-sram/amp/

#sport #polska #europa #rowery #rower #kolarstwo
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czas zacząć dyskusję na temat owali w gravelach. Jakie są za i przeciw?

Liczę na merytoryczne argumenty, a także wasze doświadczenia w tym temacie.

Dzięki swojemu unikatowemu kształtowi zwiększa efektywność pedałowania upłynniając ruch korby i niwelując “martwe strefy”. Szczególnie odczuwalne jest to podczas podjazdów.


Lepsze
t.....o - Czas zacząć dyskusję na temat owali w gravelach. Jakie są za i przeciw? 

...

źródło: comment_1618224990VKUwahjB7c2moiHBPWIDzH.jpg

Pobierz

Owal w gravelu?

  • Jeszcze jak 38.3% (23)
  • Nie 18.3% (11)
  • Nie znam 43.3% (26)

Oddanych głosów: 60

  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bibsz: SRAM jak najbardziej robi owalne zębatki eagle xsync. W XC wielu zawodników używa owali, przynajmniej w Polskich zawodach, nie wiem jak na świecie. W Enduro podobnie. Shimano miało epizod z ovalami, z tym że ich biopace było totalnie s---------e bo zębatka była zaprojektowana tak że najciężej bylo na niej pedałować w martwym punkcie, zupełnie na odwrót niż we współczesnych owalach. Do tego beznadziejnie współpracowała z przednia przerzutką, ale to
  • Odpowiedz
Cześć,

Chciałbym kupić rower do rekreacyjnego jeżdżenia po bułki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jestem totalnym laikiem i na rowerach się nie znam. Budżet ograniczony, bo chciałbym wydać max 1600-1700 zł.

Z uwagi na bardzo duże zapotrzebowanie na stal, produkcja rowerów jest mocno ograniczona, a co za tym idzie ich dostępność drastycznie spadła. Dodatkowo, biorąc pod uwagę fakt, że mam 192 cm i potrzebuję ramy XL 23", wybór
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Standard może nie. Ale widziałem kiedyś to- producent tego grioa zdaje się oferuje lusterka do tego. Tylko teraz słowo klucz - jaki to producent. Chyba niestety nie pomogłem za dużo
  • Odpowiedz
via Rowerowy Równik Skrypt
  • 57
107 019 + 114 = 107 133

Masakra xD W planach było 130 kilometrów i 1200 metrów przewyższeń. Trasa skrócona do ok.115, a wyszło 1400 przewyższeń ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To co się dzisiaj z wiatrem działo to najstarsi górale tego nie widzieli. Zacząłem ubrany na krótko, słońce świeci, ciepełko grzeje, ale wiatr p-----ł tak że trzeba było jeszcze coś na siebie założyć. Najbardziej podobało mi się w Sułoszowej, cały czas do góry,
guru8 - 107 019 + 114 = 107 133

Masakra xD W planach było 130 kilometrów i 1200 me...

źródło: comment_1618173400MOk6Oj7wLfWcXaL4KCiR9r.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chęci do życia nabrałem po degustowaniu w domu piwerka Nepomucen Pollock


@guru8: Toż to denaturat rozcieńczony sokiem jagodowym, ciekawe nie powiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
#rowery #shimano #kross #sport #rower
Hej. Jestem początkującym rowerzystą, wcześniej tylko komunijny góral. Ostatnio kupiłem sobie Krossa Level 4.0, raz się przejechałem i mi go zajeb.... wczoraj zamówiłem sobie jeszcze raz ten sam model. Ale zastanawia mnie czy jak mam np korbę Shimano Altus a chciałbym Deore to może sobie normalnie kupić i wymienić i będzie pasowało. A jak bym chciał np
stanley88 - #rowery #shimano #kross #sport #rower 
Hej. Jestem początkującym rowerzys...

źródło: comment_1618161893jEnM05N4wXJDpAQ79B8J1M.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@stanley88:
A jaki jest teraz? Generalnie 3 uwagi:
- dobrze by było aby skok był taki jak jest obecnie - 20mm różnicy jest akceptowalne ale z większym wartościami już lepiej nie szalec. (Zmiajiansie geometria roweru a i rama podlegać innym siłom już te do których była projektowana.
- musisz sprawdzić czy masz główkę taperowana czy zwykła. Czyli czy dolne łożysko jest większe niż górne. I kupić odpowiedni do tego widelec
  • Odpowiedz
Zmieniłem niedawno łańcuch na nowy KMC X11, bo po około 3000 kilometrów wykazało mi wyciągnięcie na poziomie 0,75 (do jednego procenta to jeszcze daleko). Kaseta nie wygląda na jakąś zużytą, zwłaszcza przy tych które tu widziałem i były w porządku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Generalnie na zębatkach, bodajże 19, 17 i 15 przy mocniejszym pedałowaniu czuć, że łańcuch zaczyna przeskakiwać (ale nie w sensie zmiany przełożenia). Występuje to
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@guru8: przy jakiejś małej różnicy łańcuch się może z czasem ułożyć, ale kosztem swojej trwałości, trudno powiedzieć jak duża to będzie różnica. Najlepiej wymienić te konkretne zęby jeśli reszta jest spoko, da się tę kasetę rozebrać i znaleźć zamienne koronki, albo... sprzedać nerkę i kupić całą nową kasetę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mirki, razem z różową chcemy kupić sobie nowe rowery. Poleci ktoś coś? Mi osobiście spodobał się ten model:
https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-x-pulser-2-9-m23-czarny-czerwony-r20 albo coś z kandsa https://allegro.pl/oferta/rower-mtb-29-kands-the-one-amor-24-biegi-2021-21-10514980601
Czy są one dobre? Nie znam się na rowerach. Maksymalnie mogę dać 1500-1800 zł. Mam 198 cm wzrostu i ważę 95kg, więc rozmiar ramy myślę 21-23, a koła 29 cali. Dla różowej zastanawiamy się nad jakimś damskim rowerem. Damka czy coś. Wzrost 180, waga 70kg ( ͡°
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach