#bryton #licznikrowerowy #rower #rowery #bryton15
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
Siemanko, ma ktoś może licznik Bryton 15 i może mi wytłumaczyć na czym polega i jak korzystać z funkcji "heading mode"? Jedyne co jest napisane w instrukcji to: "points in the direction you are heading". Mam rozumieć że jest to strzałka wskazująca cały czas przód, czy jednak kryje się za tym coś bardziej skomplikowanego?
#bryton #licznikrowerowy #rower #rowery #bryton15
#bryton #licznikrowerowy #rower #rowery #bryton15
- 0
Co by było lepsze z decathlonowych rowerów ?
Elops single speed 500 czy triban RC 100 ?
Zdaje sobie sprawę że to dwa różne systemy, co będzie lepsze żeby dojeżdżać do pracy ? (Nie mam czasu na budowanie żadnych rowerów więc muszę wybrać jeden z tych dwóch). Jest może ktoś w stanie powiedzieć trochę więcej na temat jazdy w napędzie single speed ? Bo nie ukrywam że bliżej mi do elopsa, przynajmniej
Elops single speed 500 czy triban RC 100 ?
Zdaje sobie sprawę że to dwa różne systemy, co będzie lepsze żeby dojeżdżać do pracy ? (Nie mam czasu na budowanie żadnych rowerów więc muszę wybrać jeden z tych dwóch). Jest może ktoś w stanie powiedzieć trochę więcej na temat jazdy w napędzie single speed ? Bo nie ukrywam że bliżej mi do elopsa, przynajmniej
- 3
@Metindwa: no po prostu na singla wsiadasz kręcisz i jedziesz. Tyle - jak na rowerze typu Ukraina. Do jazdy po płaskim ok. Jak górki to jakby gorzej ale się da.
Tanie, proste, trwałe odporne na zaniedbania.
Tanie, proste, trwałe odporne na zaniedbania.
@Metindwa: Musisz wziąć pod uwagę, że przy niższych prędkościach trzeba stosunkowo mocno pedałować. Osobiście uważam, że single speed do miasta to katorga. Ale ludzie na tym jeżdżą, więc się da.
Katarzyna Niewiadoma przedłużyła kontrakt z zespołem Canyon-SRAM.
"Canyon-SRAM to ekipa dla mnie. Potrzebuję grupy, który mnie akceptuje taką, jaka jestem, która akceptuje innych. Nasz skład i obsługa to bardzo zróżnicowana grupa, w której mogę znaleźć miejsce dla siebie."
https://rowery.org/2021/04/09/katarzyna-niewiadoma-przedluzyla-kontrakt-z-canyon-sram/amp/
#sport #polska #europa #rowery #rower #kolarstwo
"Canyon-SRAM to ekipa dla mnie. Potrzebuję grupy, który mnie akceptuje taką, jaka jestem, która akceptuje innych. Nasz skład i obsługa to bardzo zróżnicowana grupa, w której mogę znaleźć miejsce dla siebie."
https://rowery.org/2021/04/09/katarzyna-niewiadoma-przedluzyla-kontrakt-z-canyon-sram/amp/
#sport #polska #europa #rowery #rower #kolarstwo
Czas zacząć dyskusję na temat owali w gravelach. Jakie są za i przeciw?
Liczę na merytoryczne argumenty, a także wasze doświadczenia w tym temacie.
Liczę na merytoryczne argumenty, a także wasze doświadczenia w tym temacie.
Dzięki swojemu unikatowemu kształtowi zwiększa efektywność pedałowania upłynniając ruch korby i niwelując “martwe strefy”. Szczególnie odczuwalne jest to podczas podjazdów.
Lepsze
źródło: comment_1618224990VKUwahjB7c2moiHBPWIDzH.jpg
PobierzOwal w gravelu?
- Jeszcze jak 38.3% (23)
- Nie 18.3% (11)
- Nie znam 43.3% (26)
- 5
@tomosano: to nie sa zębatki ani produkcji srama ani shimano tylko do srama i shimano.
Producentem jest absolut black
Producentem jest absolut black
@bibsz: SRAM jak najbardziej robi owalne zębatki eagle xsync. W XC wielu zawodników używa owali, przynajmniej w Polskich zawodach, nie wiem jak na świecie. W Enduro podobnie. Shimano miało epizod z ovalami, z tym że ich biopace było totalnie s---------e bo zębatka była zaprojektowana tak że najciężej bylo na niej pedałować w martwym punkcie, zupełnie na odwrót niż we współczesnych owalach. Do tego beznadziejnie współpracowała z przednia przerzutką, ale to
Cześć,
Chciałbym kupić rower do rekreacyjnego jeżdżenia po bułki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jestem totalnym laikiem i na rowerach się nie znam. Budżet ograniczony, bo chciałbym wydać max 1600-1700 zł.
Z uwagi na bardzo duże zapotrzebowanie na stal, produkcja rowerów jest mocno ograniczona, a co za tym idzie ich dostępność drastycznie spadła. Dodatkowo, biorąc pod uwagę fakt, że mam 192 cm i potrzebuję ramy XL 23", wybór
Chciałbym kupić rower do rekreacyjnego jeżdżenia po bułki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jestem totalnym laikiem i na rowerach się nie znam. Budżet ograniczony, bo chciałbym wydać max 1600-1700 zł.
Z uwagi na bardzo duże zapotrzebowanie na stal, produkcja rowerów jest mocno ograniczona, a co za tym idzie ich dostępność drastycznie spadła. Dodatkowo, biorąc pod uwagę fakt, że mam 192 cm i potrzebuję ramy XL 23", wybór
@Just_do_it: Może by tak jakiś nasz Romecik by podpasował, ludzie sobie chwalą w tych pieniądzach np. Wagant 2 - https://www.rowertour.com/p/215257/rower-romet-wagant-2-srebrno-niebieski#rozmiar-l ?
@Just_do_it: 21" 29er będzie ok, przykładowo.. trochę ponad budżet https://skleprowerowy.pl/rekreacja/rower-gorski-marin-bolinas-ridge-2-29-2021.html#/7-rozmiar_-l/905-kolor_-czarny_mat
- 2
Standard może nie. Ale widziałem kiedyś to- producent tego grioa zdaje się oferuje lusterka do tego. Tylko teraz słowo klucz - jaki to producent. Chyba niestety nie pomogłem za dużo
- 6
107 019 + 114 = 107 133
Masakra xD W planach było 130 kilometrów i 1200 metrów przewyższeń. Trasa skrócona do ok.115, a wyszło 1400 przewyższeń ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To co się dzisiaj z wiatrem działo to najstarsi górale tego nie widzieli. Zacząłem ubrany na krótko, słońce świeci, ciepełko grzeje, ale wiatr p-----ł tak że trzeba było jeszcze coś na siebie założyć. Najbardziej podobało mi się w Sułoszowej, cały czas do góry,
Masakra xD W planach było 130 kilometrów i 1200 metrów przewyższeń. Trasa skrócona do ok.115, a wyszło 1400 przewyższeń ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To co się dzisiaj z wiatrem działo to najstarsi górale tego nie widzieli. Zacząłem ubrany na krótko, słońce świeci, ciepełko grzeje, ale wiatr p-----ł tak że trzeba było jeszcze coś na siebie założyć. Najbardziej podobało mi się w Sułoszowej, cały czas do góry,
źródło: comment_1618173400MOk6Oj7wLfWcXaL4KCiR9r.jpg
Pobierz@cherrz: tak, strava najlepsza
#rowery #shimano #kross #sport #rower
Hej. Jestem początkującym rowerzystą, wcześniej tylko komunijny góral. Ostatnio kupiłem sobie Krossa Level 4.0, raz się przejechałem i mi go zajeb.... wczoraj zamówiłem sobie jeszcze raz ten sam model. Ale zastanawia mnie czy jak mam np korbę Shimano Altus a chciałbym Deore to może sobie normalnie kupić i wymienić i będzie pasowało. A jak bym chciał np
Hej. Jestem początkującym rowerzystą, wcześniej tylko komunijny góral. Ostatnio kupiłem sobie Krossa Level 4.0, raz się przejechałem i mi go zajeb.... wczoraj zamówiłem sobie jeszcze raz ten sam model. Ale zastanawia mnie czy jak mam np korbę Shimano Altus a chciałbym Deore to może sobie normalnie kupić i wymienić i będzie pasowało. A jak bym chciał np
źródło: comment_1618161893jEnM05N4wXJDpAQ79B8J1M.jpg
Pobierz@stanley88: Obecnie największym wyzwaniem jest zakup osprzętu. Są potężne braki.
- 1
@stanley88:
A jaki jest teraz? Generalnie 3 uwagi:
- dobrze by było aby skok był taki jak jest obecnie - 20mm różnicy jest akceptowalne ale z większym wartościami już lepiej nie szalec. (Zmiajiansie geometria roweru a i rama podlegać innym siłom już te do których była projektowana.
- musisz sprawdzić czy masz główkę taperowana czy zwykła. Czyli czy dolne łożysko jest większe niż górne. I kupić odpowiedni do tego widelec
A jaki jest teraz? Generalnie 3 uwagi:
- dobrze by było aby skok był taki jak jest obecnie - 20mm różnicy jest akceptowalne ale z większym wartościami już lepiej nie szalec. (Zmiajiansie geometria roweru a i rama podlegać innym siłom już te do których była projektowana.
- musisz sprawdzić czy masz główkę taperowana czy zwykła. Czyli czy dolne łożysko jest większe niż górne. I kupić odpowiedni do tego widelec
@przodowyryl: Deca ma dobre budzetowe rowery i przedewszystkim swietna gwarancje. Nawet po tych ostatnich podwyzkach niezle to wyglada. Bier panie poki dostepne.
- 0
@k3lt: martwi mnie tylko, że ma 27,5", a ja chcialbym 29
#rower #rowery #zakupyzwykopem
Potrzebuje waszej pomocy przy zakupie roweru dla 12 latki 165cm
- MTB
- do 1000zł
- możliwość kupna przez internet
nie nie dołożę jeszcze 200 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Potrzebuje waszej pomocy przy zakupie roweru dla 12 latki 165cm
- MTB
- do 1000zł
- możliwość kupna przez internet
nie nie dołożę jeszcze 200 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Lord_Of_Terror: 12 lat, dziewczynka i 165 cm wzrostu? Co te dzieci teraz jedza?
- 2
457
Polska jest czwartym producentem rowerów w UE

W styczniu i lutym br. w Polsce wyprodukowano 154 tys. rowerów, a w 2020 r. w tym samym okresie 155 tys.; mniejsza produkcja związana jest z utrudnionym dostępem do komponentów sprowadzanych z Chin - podał Polski Instytut Ekonomiczny. Polska jest 4. producentem rowerów w UE - dodał.
z- 252
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Jakie najszersze opony wejdą na felgę w #triban rc500? Chcę opony pod gravel ( ͡° ͜ʖ ͡°) #rowery #wykoptribanclub
- 1
- 2
@uysy: Próbowałem szukać ale wykopową wyszukiwarka mało pomaga a w Google trafiam na dyskusje o rowerze a nie o oponach ( ͡° ʖ̯ ͡°)
94 956 + 51 + 3 + 3 + 3 + 3 + 3 + 3 + 3 + 3 + 4 = 95 035
Pracodomy z tygodnia i wczorajsza przejażdżka przed kołchozem :D
To uczucie, gdy patrzysz na średnią i spada z 30 do 26,5 xD
#
Pracodomy z tygodnia i wczorajsza przejażdżka przed kołchozem :D
To uczucie, gdy patrzysz na średnią i spada z 30 do 26,5 xD
#
źródło: comment_1618052219aDZ7UrTxb92zGofINlbojo.jpg
Pobierz- 0
Zmieniłem niedawno łańcuch na nowy KMC X11, bo po około 3000 kilometrów wykazało mi wyciągnięcie na poziomie 0,75 (do jednego procenta to jeszcze daleko). Kaseta nie wygląda na jakąś zużytą, zwłaszcza przy tych które tu widziałem i były w porządku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Generalnie na zębatkach, bodajże 19, 17 i 15 przy mocniejszym pedałowaniu czuć, że łańcuch zaczyna przeskakiwać (ale nie w sensie zmiany przełożenia). Występuje to
@guru8: przy jakiejś małej różnicy łańcuch się może z czasem ułożyć, ale kosztem swojej trwałości, trudno powiedzieć jak duża to będzie różnica. Najlepiej wymienić te konkretne zęby jeśli reszta jest spoko, da się tę kasetę rozebrać i znaleźć zamienne koronki, albo... sprzedać nerkę i kupić całą nową kasetę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 4
@Otter: duct tape czarny
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 2
Komentarz usunięty przez autora
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@rozjuszony_przecinek: Po Kuflowym pewnie szybciej podjedziesz...
Ale akurat tu (z foty) wypadasz prosto na DK22 i to się nie opłaca.
Ruch za duży i można p-------ć w coś ciężkiego. ¯\_(ツ)_/¯
Ale akurat tu (z foty) wypadasz prosto na DK22 i to się nie opłaca.
Ruch za duży i można p-------ć w coś ciężkiego. ¯\_(ツ)_/¯
Mirki, razem z różową chcemy kupić sobie nowe rowery. Poleci ktoś coś? Mi osobiście spodobał się ten model:
https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-x-pulser-2-9-m23-czarny-czerwony-r20 albo coś z kandsa https://allegro.pl/oferta/rower-mtb-29-kands-the-one-amor-24-biegi-2021-21-10514980601
Czy są one dobre? Nie znam się na rowerach. Maksymalnie mogę dać 1500-1800 zł. Mam 198 cm wzrostu i ważę 95kg, więc rozmiar ramy myślę 21-23, a koła 29 cali. Dla różowej zastanawiamy się nad jakimś damskim rowerem. Damka czy coś. Wzrost 180, waga 70kg ( ͡°
https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-x-pulser-2-9-m23-czarny-czerwony-r20 albo coś z kandsa https://allegro.pl/oferta/rower-mtb-29-kands-the-one-amor-24-biegi-2021-21-10514980601
Czy są one dobre? Nie znam się na rowerach. Maksymalnie mogę dać 1500-1800 zł. Mam 198 cm wzrostu i ważę 95kg, więc rozmiar ramy myślę 21-23, a koła 29 cali. Dla różowej zastanawiamy się nad jakimś damskim rowerem. Damka czy coś. Wzrost 180, waga 70kg ( ͡°



























źródło: comment_1618295581vVB4oxYWjwAjn4ZDS39DfC.jpg
PobierzByło sporo akcesorii rowerowych.