✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ehh, Mirki, ciekawa sytuacja u mnie. Znalazłem ojca po prawie 30 latach. Nie mógł być w Polsce, bo nie chcieli mu dać wizy, mimo że wszyscy wiedzieli i on sam przyznał w sądzie, że jestem jego synem. Wychowanie przez samotną matkę było oczywiście tragiczne, więc teraz jestem taką skorupą człowieka, ale to inny temat. Znalazłem go, bo dodałem stary numer sprzed 30 lat na WhatsApp, a okazało się,
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki na ulicy spojrzałem się na typa, który miał założone charakterystyczne okulary i skojarzyło mi się to z tymi okularami z plastikowym nosem. To było na tyle zaskakujące skojarzenie, że od tamtego czasu u każdej osoby, która nosi okulary zauważam ten zestaw - plastikowe okulary i nos. Nie umiem tego odzobaczyć! Boję się, że to już przejdzie :(((

#pytaniedoeksperta #nerwica #nerwicalekowa #pytanie #truestory
czlowiekzlisciemnaglowie - Mirki  na ulicy spojrzałem się na typa, który miał założon...

źródło: 71Pka2Xc1cL._AC_SX679_

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam takiej szafki w wymiarze 80x40, zależy mi na tym, żeby ta część po prawej stronie była bez szuflady. Wszędzie widzę głębokość 45, może ktoś z was gdzieś kiedyś widział taką 40?

#lazienka #mieszkanie #nieruchomosci #remontujzwykopem #remont #mieszkania #niebieskiepaski #rozowepaski #pytanie #pytaniedoeksperta
KrysztalowyMick - Szukam takiej szafki w wymiarze 80x40, zależy mi na tym, żeby ta cz...

źródło: s801-442_set_b685_moduo_60,qnuMpq2lq3GXrsaOZ6Q

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xdTM: ja bym przed tym sprawdził w którą stronę ząbki wyrzynarki są skierowane i od tego uzależnił która strona ma iść na ten dół.
  • Odpowiedz
Epix Pro Gen 2 czy Fenix 7S Pro Saphire Solar?

Trochę biegam, trochę ćwiczę, trochę jeżdżę rowerem. Generalnie każdego dnia mam jakąś aktywność, którą chciałabym monitorować.

Obecnie mam Venu 2S i nie narzekam, ale po trzech latach chce zmienić. Mam małe nadgarstki, więc większe modele odpadają.

#garmin #zegarki #kiciochpyta #sport #bieganie #pytaniedoeksperta
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cassiopei: Jak zobaczysz Epixa to już nie wrócisz do żadnego MIPSa. Sam go posiadam od premiery i jako geek technologiczny chciałem przejść na F8 jednak między Epixem a F8 różnice są tak znikome, że szkoda mi dopłacać 100% po sprzedaży Epixa ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Mirki, potrzebuję porady dotyczącej zakupu używanego auta. Chodzi o sprowadzony z Niemiec Opel Corsa piątej generacji z silnikiem 1.0 Turbo (999 cm³), 90 KM, rocznik 2015, z przebiegiem 180 tys. km.

Auto ma liczne rysy na lakierze, które, według handlarza, mają zejść po polerce. Wnętrze jest zadbane. Najbardziej martwi mnie jednak silnik 3-cylindrowy, który po odpaleniu mocno wibrował. Wiem, że te jednostki mają specyficzną pracę, ale to było wyjątkowo niepokojące.

Dodatkowo, auto nie miało
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czym się różni IMAX 70mm w Pradze od zwykłego IMAXa we Wrocławiu? Czy te 70 mm robi, aż taką różnicę, że wszyscy zachwalają? I przy okazji tego pytania, które kino ma najlepszego IMAXa w Polsce i dlaczego? Byłem raz we Wrocławiu właśnie na Oppenheimerze i robi robotę ogrom tego ekranu. Siedziałem dosyć wysoko, a miałem wrażenie, że ekran mam zaraz przed twarzą. Współczułem wariatom co oglądali to w pierwszych rzędach :D

#
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Szimon: jesli chodzi o techniczna jakosc to najlepszy IMAX w Polsce jest w Krakowie bo ma projektor 4k laserowy ktorego nie ma zaden inny w Polsce z tego co mi ktos kiedys mowil, minusem jest ze ekran jest dosc maly. Pozostale imaxy w Polsce maja niby 2k tylko o to nie laserowe. Np helios dream ma 4k ale to juz nie imax - choc niektorzy mowia ze wypada dzieki temu
  • Odpowiedz
@kamilek123: jak pracodawca zatrudnia powyżej 20 osób, to przelew dostajesz od niego. Później pracodawca pomniejsza sobie składki i w ten sposób "rozlicza się" z zusem
  • Odpowiedz
@kamilek123: odlicza sobie w składce.
Ale ustaw sobie w razie czego nr. konta w zus, żeby ci listonosz nie szedł z tym.
Zaloguj sie na profil zaufany,tam bd mogl sobie sprawdzic co.ci zus przyznal.
  • Odpowiedz
Chce opróżnić szafę z ciuchów na vinted, powyżej 30 ogłoszeń trzeba zapłacić jakiś podatek dochodowy czy muszę firmę założyć i ZUS zapłacić żeby pozbyć się ciuchów z szafy? xD


@serek_heterogenizowany: Oczywiście, że nie. O ile faktycznie wystawisz używane rzeczy ze swojej szafy stare a nie jesteś handlarzem.
  • Odpowiedz
Hej, pytanko Mirki.
Miałam karę wirtualną wielowalutową Cinkciarz (Conotoxia). Był na niej tylko numer karty, data ważności i CCV. W końcu zapłaciłam i wyrobiłam sobie kartę fizyczną. Przyszła i jest taka sama, tzn. jest na niej tylko numer, data i CCV ale nie ma żadnych danych posiadacza/nazwiska. To jest karta na okaziciela czy personalna? Co widzi odbiorca (sklep, przedsiębiorca) płatności jak nią płacę? Moje personalia jako posiadaczki karty czy co?

#pytanie
wykopati - Hej, pytanko Mirki.
Miałam karę wirtualną wielowalutową Cinkciarz (Conotox...

źródło: cinkciarz-karty-fizyczna-wirtualna

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wykopati: po co ci te dane? nie ma obowiązku posiadania nazwiska na karcie a nawet możesz mieć kartę z pseudonimem. Dane właściciela są powiązane z kartą w systemie.
  • Odpowiedz
ścian się nie myje tylko jak są brudne to maluje


@Nethiu: tak tak, dzieciak ci brudną ręką zostawi ślad na ścianie, to zamiast przetrzeć wilgotną gąbką/ścierką będziesz ścianę malował LOL
  • Odpowiedz
@KrysztalowyMick: właśnie będe malował zmywalnym bekersem bialym, ciekawe czy faktycznie jest biały; Jak zobaczyłem ile jest "odcieni" białego to się przeraziłem.. najgorsze że żadna nie była biała; Sufit wszędzie maluje "białymi żaglami" od Dekorala chyba, bo jako jedyna jest faktycznie biała jak wyschnie; na mokro ma odcienie niebieskie a po wyschnięciu jest biała jak kartka papieru, a nie jakieś tam inne dizajnerskie biele, co tak naprawdę wyglądają jak pożółkłe śniany
  • Odpowiedz
Kończę remont mieszkania i wpadłem na pomysł. żeby zamontować klimatyzację. Mam do schłodzenia duży pokój ok. 10 m2 i mały 5 m2.
Zastanawiam się, czy jedna jednostka 3,5 kW w dużym pokoju wystarczy do schłodzenia dwóch pokoi, zakładając, że dolne drzwi (na zielono zaznaczone) będą zamknięte i powietrze nie będzie uciekać do reszty mieszkania. Na zdjęciu zaznaczyłem na czerwono klimatyzator, gdzie miałby wisieć i chciałem się Was spytać, czy jest szansa żeby
Piospi - Kończę remont mieszkania i wpadłem na pomysł. żeby zamontować klimatyzację. ...

źródło: 12341414

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Piospi: pomieszczenie jest zbyt małe na 2.5kW, gdy ktoś tam będzie siedział to jak włączysz klimę to będzie bardzo nieprzyjemnie bo klima bezposrednio będzie wiała na osobę

ja mam rozterki czy 2kW to nie zbyt dużo na 10m2, a tu mowa o większej jednosce przy dwukrotnie mniejszym pokoju :P
  • Odpowiedz
Potrzebuję pomocy w kwestii zalegalizowania moim rodzicom przydomowej oczyszczalni.

Tl;dr Starosta wezwał ich do przedłożenia zgłoszenia wodnoprawnego. W Wodach Polskich dostałem wezwanie do uzupełniania adresu o współrzędne w formacie ERTF2000.

Szczerze nie mam pojęcia jak przekonwertować z systemu 1992 (tego z google maps) na to co ona chce. Przez telefon mówiła, że wszystko jest w ustawie prawo wodne, ale ja tam nic o układach odniesienia nie widzę. Generalnie dała mi już sprzeciw,
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach