Jaki samochód sprawdzony w boju polecicie z założeniami:
1. Benzyna dobra do LPG lub diesel ale bez tych drogich w naprawie spraw. Chociaż w obecnie chyba takich diesli nie ma.
2. 5-10 latek
3. W którym jedna osoba może się się przespać bez demontażu siedzeń ale na ile to możliwe niezbyt długi aby dobrze się nim jeździło w mieście.
4. NIE premium
5. Standardowo - to czego większość oczekuje od używanego samochodu czyli prosty, tani i łatwy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niedasieukryc: ibiza kombi z 2015, ostatni wypust ze starym 1.4
jak rozłożysz kanapę to po przekątnej wyjdzie ci te 170-180 cm, ja mam 192 i wyspałem się w trafiku na trzech fotelach w rzędzie to o ile nie jesteś koszykarzem czy siatkarzem to płaska podłoga w niedużym kombiaku powinna ci wystarczyć
ewentualnie clio grandtour, ten sam nietypowy kombiak segmentu b - 0.9 tce dobrze lata na gazie (choć w trasie
  • Odpowiedz
✨️ Jak radzić sobie z niezadowoleniem z rzeczywistości?
Mirki urodzone w latach 1985-1995, jak radzicie sobie z tym, że współcześność wydaje się znacznie mniej satysfakcjonująca od wcześniejszych lat (chociażby tych 2005-2015) i bez większych perspektyw na poprawę? Znaleźliście swoją niszę, zbudowaliście swój mały świat i skutecznie ignorujecie resztę? Wielu z nas dotyka jednocześnie:

1. Rozwalony rynek randkowy i relacje damsko-męskie, instytucjonalna i kulturowa mizandria na all time high.

2. Fatalny rynek nieruchomości - landlordzi-wyzyskiwacze,
mirko_anonim - ✨️ Jak radzić sobie z niezadowoleniem z rzeczywistości? Ⓘ
Mirki urodzo...

źródło: 0321fthikikomori__02

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Są jakieś klimatyczne różnice pomiędzy włochami a hiszpanią? Czy po włoszech mam oczekiwać tego samego co w hiszpani, podobne krajobrazy temperatura, suchość powietrza itp itd
#pytanie #podroze
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam ulubione stacje radiowe w formie playlisty w Winampie(#nostalgia). Wygodne to bo jest szybki dostęp z paska zadań, odtwarzanie niezależne od przeglądarki i wszystko na jednej playliście. Ale denerwuje mnie jedna rzecz - nazwy. Czy można coś zrobić aby każdemu elementowi playlisty nadać własną nazwę i aby nie zmieniała się ona po włączeniu odtwarzania?

#komputery #laptopy #it #informatyka
#pytanie #pytaniedoeksperta
nieznamniepamietam - Mam ulubione stacje radiowe w formie playlisty w Winampie(#nosta...

źródło: Zrzut ekranu 2025-08-30 202719

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nieznamniepamietam: Niestety nie, taki urok strumieni audio. Mógłbyś na chama zedytować playlistę ale i tak ci się to nadpisze. Swoją drogą w foobarze jest obecnie fajne wsparcie radiostacji internetowych które wykorzystuje radio-browser, może WACUP czyli duchowy nastepca Winampa też to wspiera, nie wiem, mało się nim bawiłem.
supra107 - @nieznamniepamietam: Niestety nie, taki urok strumieni audio. Mógłbyś na c...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@thewatchmaker: dad, how do i? Co prawda po angielsku ale jak obejrzysz parę filmików z jakichś diy to będziesz przynajmniej wiedział jak trzymać narzędzia lub jak odróżnić wiertarkę od wkrętarki. A stąd to o ile trafisz na kogoś ogarniętego to resztę ci wytłumaczy.

Edit: widzę ma nawet playlistę "Dad's Tool Basics and DIY Videos", niektóre filmy z "Dad's How To Videos" też mogą być pomocne.
  • Odpowiedz
@thewatchmaker: Polecę swój kanał. Generalnie jako osoba która też startowała od pomocnika i poszła dalej mogę podpowiedzieć tak:
1. Jeśli majster ma Cię gdzieś - zmień pracę o ile masz możliwość
2. Jeśli jest całkiem spoko (a różnie bywa z ludźmi na budowie) to pytaj i podpatruj jak pracuje i jakie triki stosuje

Gdybyś miał jakieś pytania to pisz :)
GERDS - @thewatchmaker: Polecę swój kanał. Generalnie jako osoba która też startowała...
  • Odpowiedz
Który model językowy tłumaczy lepiej obecnie?
gpt 5 gemini 2.5 i mam jeszcze jakiś cloud coś tam do wyboru no i deepseek.
Chodzi mi o tłumaczenie zdjęć głównie, deepseek z tego co widzę sobie nie radzi.
Tłumaczenie zjapońskiego, głównie o mangi mi chodzi. Modele są płatne więc chcę wziąć jeden.
#pytanie #ai #chatgpt #gemini
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Uuroboros: Gemini teraz fajnie działa ale i tak popełnia błędy w języku polskim.
Potrafi pomylić znaki i używa z języka czeskiego.
Nie mam porównania bo tylko z tego korzystam
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Znalazłam ogłoszenie z lornetką Celestron SkyMaster 15-35x/70. Cena to 300zł, trochę poobdzierana i ma wycięte muszle oczne. Czy warto ją kupić w tej cenie do wszechstronnej obserwacji, ale głównie dalekich zoomów, samolotów i nocnego nieba? To byłaby moja pierwsza lornetka i wiem, że trzeba do niej statyw. Martwi mnie jedynie ten brak muszli ocznych w okularach. Naczytałam się też trochę, że nie warto kupować lornetek z zoomem, ale czy to nie byłoby
mvriami - Znalazłam ogłoszenie z lornetką Celestron SkyMaster 15-35x/70. Cena to 300z...

źródło: image

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mvriami: Trudne pytanie, bo bez popatrzenia w niebo trudno ocenić. Ten zoom to pewnie wiecej problemu niż pożytku-zapewne mydli obraz. Ja bym wziął jak nieporysowana optyka, bo za 300 trudno o coś lepszego.
@Kantor_wymiany_mysli_i_wrazen: Muszle są wycięte bo lornetka normalnie ma x15 i muszle są pod x15, a przez układ zoomowania zmniejsza sie odległość źrenicy wyjściowej np. na x35. Jak masz astygmatyzm i musisz nosić okulary do obserwacji,
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Znacie jakieś suplementy które faktycznie mają działanie uspokajające i da się je odczuć? tylko coś silniejszego niż herbatka z melisy. Czasami widzę jakieś suplementy które w składzie mają esktrakt z melisy, kozłka, szyszek chmielu, lawendy, do tego b6, magnez - zastanawiam się czy to działa. Jest w ogóle coś na rynku co może poprawiać nastrój/zmniejszać lęk i jest do kupienia bez recepty? (bez zioła) #pytanie #depresja #nerwica
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach