@kozacki_bojler chilli pieprz cayenne ¯_(ツ)_/¯
Chyba nic mocniejszego jeszcze nie spotkałem z sypanych przypraw
Inna sprawa że jak są te tygodnie azjatyckie w marketach to można fajne ostre przyprawy w płynie dostać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
#przyprawy #chiny #azja
Mirki, czy ktoś z Was orientuje się, jak nazywa się przyprawa często stosowana w azji, która powoduje lekkie odrętwienie jezyka? Oprócz tego pamiętam, że jest to smak na granicy "mięty/mentolu" :P Jakies pomysły?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ryzael nie ma sprawy, @heeidi też ma trochę racji, bo w Chinach właśnie tą przyprawę głównie spotkasz w sosie mala, który jest oleistymi sosen właśnie m.in. z pieprzem syczuańskim i papryczkami chilli.

Przykładowe dania https://www.wykop.pl/wpis/30824979/grilowana-ryba-z-warzywami-w-sosie-mala-singapur-c/ https://www.wykop.pl/wpis/29546317/langusty-z-warzywami-w-sosie-mala-po-prawej-i-smaz/ https://www.wykop.pl/wpis/28959741/stoisko-z-daniem-znanym-jako-mala-hot-pot-麻辣/

Ale pieprz syczuański można kupić normalnie w sklepie. W formie niezmielonej. Przywiozłem to kiedyś rodzince. Do jedzenia raczej tego nie użyją, ale jak spodobało im się, ze jak pożuja chwilę ze 2
  • Odpowiedz
A w sumie pomyślałem, że skoro na tagu na razie cisza, to to jest dobry moment na małe #rozdajo #chilizgobim

Tym razem nie żaden zabójczy sos, ale bardzo, bardzo ostry proszek #chipotle

Do wygrania opakowanie 15g, mojej roboty wędzonej papryki. Zawartość jak na zdjęciu.
Więcej o tym co to jest chipotle i jak je robiłem tutaj:
gobi12 - A w sumie pomyślałem, że skoro na tagu na razie cisza, to to jest dobry mome...

źródło: comment_d06PhKfVIScrD5cICHg95NvEAsSUA7zW.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Teściowa dostała korzeń imbiru. Mówi mi Mirku ta na UJ mi on, leży już dwa miesiące czy tam trzy, weź go sobie. Mówię spoko, tylko na UJ mi korzeń imbiru? Wsadzilem w donice i po 3 tyg mam takiego krzaka na parapecie. Co z tym zrobic? #chwalesie #niewiemjaktootagowac #zielarstwo #przyprawy
r.....5 - Teściowa dostała korzeń imbiru. Mówi mi Mirku ta na UJ mi on, leży już dwa ...

źródło: comment_EFmpaStI55wSd3DWOg6UOrwYhIx7zber.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wiruscheaw: opowiedziałam sobie w myślach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Lubię ich przyprawy bo mają praktyczne opakowania, szeroki wybór i są bardzo aromatyczne. Jedynie koperku nie polecam, serio lepiej mieć zamrożony w pudełku po lodach :P
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach