Wpis z mikrobloga

Przyjąłem propozycję nowego kontraktu w USD, ale mam możliwość przeliczenia go na EUR po obecnym kursie i wypłat w tejże walucie.

Widzę powody, które przemawiają za obiema opcjami i mam lekkiego faworyta, ale jestem ciekaw jak widzą to inni. Proszę o głosowanie! :-)

Bardzo chętnie poczytam też w komentarzach uzasadnienia od Wykopowych speców od #geopolityka #biznes #ekonomia dlaczego ta lub inna opcja się bardziej opłaci, póki jeszcze nie mają za dużo zadań domowych do odrabiania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mówimy o perspektywie kilkuletniej (2-3 lata)

#programista #programista15k #programista25k #programista30k #programista50k #programista60k

Jaką walutę kontraktu wybrać

  • USD 68.9% (73)
  • EUR 31.1% (33)

Oddanych głosów: 106

  • 10
@Regis86: Ja pomimo wszystko USD. W przypadku jakiejś większej rozpierduchy to wszędzie na świecie z USD sobie poradzisz. Plus bym co jakiś czas sobie w gotówce dolki wypłacał (w niektórych bankach można), bo z tymi cyfrowymi pieniążkami to w razie kryzysu może różnie być. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Fan_Morawieckiego: Zgadzam się, jest to jeden z moich głównych argumentów. Do tego dochodzi wygoda - masę rzeczy kupuję i płacę w EUR (mam też kredyt, chociaż dość mały, w tej walucie), a USA wymagałoby ode mnie ciągłego przewalutowywania na EUR.

@WyjmijKija: Zgadzam się z tą analizą patrząc na +/- 6 miesięcy w przód, ale moim zdaniem umocnienie nie przekroczy kilku %, natomiast kiedy EU się ogarnie z węglem / gazem,
@Regis86: > natomiast nie sądzę, żeby pójście w 100% w USD
Myślisz, że obecnie EUR to lepsza alternatywa?

okresowo wymieniać określone kwoty na USD w ramach "backupu"

To równie dobrze możesz okresowo na EUR wymieniać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przecież i tak żyjesz w PL więc stały % co miesiąc będziesz na PLN wymieniał, a tu pewnie bez większej różnicy czy z USD czy EUR na PLN.
@a5f5c1: Nie mam takiej możliwości jeśli chodzi o sam kontrakt. Natomiast jak już kasa spłynie na konto, to jak najbardziej planuję wymieniać część i trzymać ją we wszystkich trzech walutach.