Wpis z mikrobloga

Mirasy przymierzam się do zmiany pracodawcy. Mam jakieś 2 miesiące czasu na przygotowanie bo kończy mi się projekt. Trochę się zasiedziałem, była to moja pierwsza praca powiązana z programowaniem i spędziłem w niej oficjalnie 2,5 roku a nie oficjalnie 3 lata. Głównie backend .net, sql, dockery, github actions itp, trochę frontu też było, ale to mnie nie jarało nigdy. Możecie poradzić jakimiś wskazówkami jak się przygotowywać do zmiany pracy, może jakieś tipy co trenować, gdzie szukać (oprócz standardu: justjoinit, nofluff). Chciałbym znaleźć coś co da mi w przyszłości możliwości przeskoczenia do zagranicznego projektu. Obecnie angielski b2, ale zakładam że gdybym trafił do jakiegoś zagranicznego to szybko bym awansował z językiem. Z racji, że mieszkam na lekkim zadupiu i wszędzie daleko, to szukam tylko zdalnie - chyba, że bardzo okazjonalnie w biurze. I w jakie widły celować? Obecnie 100h net b2b.
#programowanie #programista15k #programista25k #programista50k #dotnet #backend
  • 5
@bb89: oj tam tagi, lepszy zasięg, a ktoś bardziej doświadczony może doradzi. Nie wiem dokładnie z jakiego poziomu zaczynałem, ale z racji że wcześniej bardzo dużo programowałem hobbistycznie to byłem całkowicie samodzielny, no i było to 3 lata temu :D
@bruce:

Możecie poradzić jakimiś wskazówkami jak się przygotowywać do zmiany pracy, może jakieś tipy co trenować


Nikt ci nie poda przepisu jak i co trenować do rozmowy bo to zależy od firmy. Jedne firmy pytają z teorii, inne dają zadania do zrobienia, a jeszcze inne każą pisać algorytmy na kartkach. To na czym się skup to poznaj lepiej język, framework i narzędzia tak, żeby być jeszcze lepszym niż dotychczas. Po prostu