Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Siema Mirki, potrzebuję opinii, bo coś mi tu śmierdzi januszexem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Podpisałem umowę zlecenie, w której czarno na białym stoi, że wynagrodzenie jest ryczałtowe - za wykonywanie określonych zadań i tasków.
Nie było tam ani słowa o żadnych godzinach, czasie pracy itp.
Podpisałem umowę zlecenie, w której czarno na białym stoi, że wynagrodzenie jest ryczałtowe - za wykonywanie określonych zadań i tasków.
Nie było tam ani słowa o żadnych godzinach, czasie pracy itp.
nie ma informacji o czasie maksymalnym
@nabla-delta: o.O
Podpisales umowe na wykonanie zadania i nie bylo w niej do kiedy zadanie masz wykonac? :DDD
Zarabista umowa -
@odysjestem: jaka fakturę jak to jest umowa zlecenie a nke b2b xD janusz po prostu chciałem oszczędzić na umowie o pracę wcisnął UZ a wymaga żeby robił jak na etacie...klasyk
Dostałem zwolnienie lekarskie od jutra. Lekarz już wysłał zwolnienie do pracodawcy, ale wiadomo pewnie minie trochę czasu zanim to dostaną i przestworzą (Agencja Randstad).
Dziś idę na nockę. Myślicie że mogę zejść z nocki chwilę po 00:00 skoro od jutra mam zwolnienie? Czy mogą mnie zwolnić skoro jutro wchodzi w życie L4?
#pytanie #pracbaza #l4 #prawopracy
Dziś idę na nockę. Myślicie że mogę zejść z nocki chwilę po 00:00 skoro od jutra mam zwolnienie? Czy mogą mnie zwolnić skoro jutro wchodzi w życie L4?
#pytanie #pracbaza #l4 #prawopracy
@NarciarzFarciarz: nie, nie mogą Cię zwolnić, ale w dobrym tonie byłoby o tym fakcie poinformować jakiegoś kierownika chociażby smsem, że o północy idziesz do domu.
@NarciarzFarciarz: z jakiej beczki lekarz wystawil ci l4 do przodu? Owszem sa takie przypadki ale tylko jezeli chodzi o jego ciaglosc i np jak jutro by byl dzien swiateczny.
- 1
TRIANGLE SHIRTWAIST FACTORY FIRE (1911)
Największa katastrofa przemysłowa w historii Nowego Jorku, która zmieniła prawo pracy w USA
25 marca 1911 roku w Nowym Jorku w fabryce odzieżowej Triangle Shirtwaist Company wybuchł pożar, który w zaledwie 18 minut pochłonął 146 ofiar – głównie młodych kobiet, często nastolatek i świeżych imigrantek z Europy. Większość zginęła, ponieważ wyjścia ewakuacyjne były zamknięte na klucz, aby zatrzymać pracownice w środku podczas pracy.
Katastrofa
Największa katastrofa przemysłowa w historii Nowego Jorku, która zmieniła prawo pracy w USA
25 marca 1911 roku w Nowym Jorku w fabryce odzieżowej Triangle Shirtwaist Company wybuchł pożar, który w zaledwie 18 minut pochłonął 146 ofiar – głównie młodych kobiet, często nastolatek i świeżych imigrantek z Europy. Większość zginęła, ponieważ wyjścia ewakuacyjne były zamknięte na klucz, aby zatrzymać pracownice w środku podczas pracy.
Katastrofa
- 5
Czaicie to, że lekarze, którzy przecież ponoszą tak ogromną odpowiedzialność i ratują ludzkie życie, mogą sobie pracować 300h/m i wszystko git, podczas gdy np. tacy zawodowi kierowcy mogą siedzieć za kółkiem tylko przez określony czas i muszą bezwzględnie robić przerwy w ściśle określonych odstępach? To czyja praca jest bardziej odpowiedzialna i ma większy wpływ na ludzkie życie?
#lekarz #medycyna #prawopracy #prawo #kierowcy
#lekarz #medycyna #prawopracy #prawo #kierowcy
@ly000 Lekarze w odróżnieniu od kierowców umieją stosować bilokację
@ly000: tylko, że kierowca faktycznie pracuje, a lekarzowi płaci się za "gotowość" do prac, czyli realnie przepracuje 1/5 tego czasu, szczególnie, że w tym czasie jest w kilku innych miejscach. Ale nie zadawaj pytań bo wyjdzie, że jesteś robolem i atakujesz bohaterów, którzy ratują ludzkie życie i NIGDY nie myślą o pieniądzach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W październiku miałem 6 dni #zwolnienielekarskie a z weekendem 8 dni. Przyszła mniejsza wypłata na UOP. Pytanie jak to jest rozliczane?
Nigdy nie byłem na zwolnieniu, tak więc fajnie byłoby jakby mi ktoś to nakreślił.
#praca #pracbaza #prawo #prawopracy
Nigdy nie byłem na zwolnieniu, tak więc fajnie byłoby jakby mi ktoś to nakreślił.
#praca #pracbaza #prawo #prawopracy
@Adolf_Cartman: hm chyba bzdurki jakies, ale polecam http://perplexity.ai/ sie zapytac bo on bierze info tylko z googli, a nie halucynacje i wymysla, wiec moze tam jeszcze bedzie cos napisane o tych 7 dniach i 100%, aczkolwiek ja pierwsze slysze
@Adolf_Cartman: Dostaniesz zapłacone 80% za 48 godzin roboczych(dzień roboczy to 8h). Nie jestem pewien, ale była brana średnia bodajże 3 ostatnich wypłat(z tej średniej dostajesz 80%).
#zus #uop #urzadpracy #prawopracy #mops #gops #praca #prawo
Siemacie
Zwracam się z prośbą o pomoc, doradzenie jak wyglądają procedury i co trzeba zrobić w tej sytuacji.
Osoba po 60 roku życia, zarejestrowana w urzędzie pracy z prawem do zasiłku, podejmuje się pracy w firmie która zgłosiła się po tegoż pracownika, umowa podpisana na pół roku, praca fizyczna. W trakcie
Siemacie
Zwracam się z prośbą o pomoc, doradzenie jak wyglądają procedury i co trzeba zrobić w tej sytuacji.
Osoba po 60 roku życia, zarejestrowana w urzędzie pracy z prawem do zasiłku, podejmuje się pracy w firmie która zgłosiła się po tegoż pracownika, umowa podpisana na pół roku, praca fizyczna. W trakcie
Ktoś z Was próbował na rozmowach mówić, że jest dostępny "od początku przyszłego miesiąca", mając te upierdliwe, długie okresy wypowiedzenia na UOP u obecnego pracodawcy?
Na logikę:
- zwiększa to szanse na dostanie roboty, bo mało kto chce przyjmować ludzi, na których trzeba czekać ponad 3 miesiące, a czasem trafiają się perełki "na już".
- jeśli po złożeniu wypowiedzenia obecny pracodawca nie chce zgodzić się na porozumienie stron ze zwolnieniem ze świadczenia pracy, to uczciwie
Na logikę:
- zwiększa to szanse na dostanie roboty, bo mało kto chce przyjmować ludzi, na których trzeba czekać ponad 3 miesiące, a czasem trafiają się perełki "na już".
- jeśli po złożeniu wypowiedzenia obecny pracodawca nie chce zgodzić się na porozumienie stron ze zwolnieniem ze świadczenia pracy, to uczciwie
@Yuri_Yslin: wiadomo zalezy gdzie sie trafi. czasami nowy pracodawca nie sprawdza twoich swiadectw pracy. ale to zalezy od stanowiska,kolchozu itp. a jak pracodawca nie chce cie puscic to rzucasz robote i dostajesz dyscyplinarke. jedynie szkoda jest jej dostac jak w obecnej firmie robisz dluzszy czas np. 5 lat lub wiecej
✨️ Czy umowa o zakazie konkurencji jest skuteczna? Ⓘ
Mam w pracy podpisana umowe o zakazie konkurencji. Jest tam zapis, ze nie moge wykorzystywac insiderskich informacji do inwestowania na #gielda oraz ze nie moge inwestowac w spolki ktore sa konkurencja dla mojej firmy. Nie ma zadnych firm wyszczegolnionych, moja firma dziala we wielu branzach. Czy taka umowa w razie czego jest do wybronienia w sadzie pracy, jesli by mnie zlapali na
Mam w pracy podpisana umowe o zakazie konkurencji. Jest tam zapis, ze nie moge wykorzystywac insiderskich informacji do inwestowania na #gielda oraz ze nie moge inwestowac w spolki ktore sa konkurencja dla mojej firmy. Nie ma zadnych firm wyszczegolnionych, moja firma dziala we wielu branzach. Czy taka umowa w razie czego jest do wybronienia w sadzie pracy, jesli by mnie zlapali na
@mirko_anonim: czym ty się przejmujesz, pelosi siedzi?
- 2
zdolny-przewodnik-25: To nie jest umowa o zakazie konkurencji, to po pierwsze.
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
- 1
Pokręconym w życiu nowoczesnego niewolnika jest to, że ciągle wielu na L4 traktuje ten okres jako hybrydową prace.
#prawopracy
#prawopracy
⚖️ Czy wiesz, że sąd może kazać Ci doręczyć pozew... przez komornika? Dowiedz się, w jakich sytuacjach to następuje i co zrobić, gdy pozwany nie odbiera pisma.
#prawo #komornik #pozew #sad #adwokat #sprawycywilne #prawospadkowe #praworodzinne #prawogospodarcze #prawopracy #obserwuj #adwokatokomski
https://youtube.com/shorts/YOVXjDEadKE
#prawo #komornik #pozew #sad #adwokat #sprawycywilne #prawospadkowe #praworodzinne #prawogospodarcze #prawopracy #obserwuj #adwokatokomski
https://youtube.com/shorts/YOVXjDEadKE

- 0
Mirki mam pytanie i nie wiem jak to ugryźć ponieważ nigdy nie miałem z czymś takim do czynienia:
Sprawa wygląda tak, mam znajomą z Peru która uczyła mnie angielskiego online, za 2 lata przyjeżdża tutaj na stypendium na studia doktoranckie, ale chciała przyjechać rok wcześniej, poszukać pracy, podszkolić język i poznać kulturę ogólnie.
Chciałem jej w tym pomóc ale zawiłości prawne są trudne nawet dla Polaka xD czy ktoś miał podobną sytuację?
Gdzie
Sprawa wygląda tak, mam znajomą z Peru która uczyła mnie angielskiego online, za 2 lata przyjeżdża tutaj na stypendium na studia doktoranckie, ale chciała przyjechać rok wcześniej, poszukać pracy, podszkolić język i poznać kulturę ogólnie.
Chciałem jej w tym pomóc ale zawiłości prawne są trudne nawet dla Polaka xD czy ktoś miał podobną sytuację?
Gdzie
1
Zmiany w prawie pracy od 2026 roku co czeka pracowników i pracodawców?

Szykują się dość duże zmiany w prawie pracy - czy to nie zwiekszy bezrobocia jak takiego janusza nie bedzie stac na pracownika
z- 1
- #
- #
- 0
Ważne pytanie o jurysdykcję.
Jeżeli osoba A pracuje w Polsce zwyzywa osobę B (swojego szefa) od dickgeadów, który jest w UK, podczas calla na teamsie, którą jurysdykcję stosujemy? Polskie prawa czy angielskie?
#korposwiat #pracbaza #prawo #prawopracy
Jeżeli osoba A pracuje w Polsce zwyzywa osobę B (swojego szefa) od dickgeadów, który jest w UK, podczas calla na teamsie, którą jurysdykcję stosujemy? Polskie prawa czy angielskie?
#korposwiat #pracbaza #prawo #prawopracy
@lecho182 prawo jesteś w------y dyscyplinarnie
- 0
@PanKapibara: to był żart
- 0
#prawopracy
Dostałem pismo, które muszę podpisać inblanco,że odbieram swoję nadgodziny w innym terminie, jak to ugryźć?ile tracę
Dostałem pismo, które muszę podpisać inblanco,że odbieram swoję nadgodziny w innym terminie, jak to ugryźć?ile tracę
@l1pka: jeżeli masz trochę rigczu (a nie masz noża na gardle) to nie podpisuj.
- 0
@Pomarancza008 już widzę jak kręci,
źródło: temp_file1030102627994938394
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
Jakie macie doświadczenia z urlopem bezpłatnym? Bo chce sobie na taki iść na miesiąc. Rok temu brałem pierwszy raz na miesiąc to było kręcenie głową ale koniec końców dali na miesiąc (bo miesiąc to max aby nie stracić jakiegoś ubezpieczenia). W pracy teraz przebąkiwałem, że znów planuje to spotkało się to z niewielkim entuzjazmem wśród pracowników.
Nie mam żadnego powodu, po prostu mam za mało wolnego.
#praca #pracbaza
Nie mam żadnego powodu, po prostu mam za mało wolnego.
#praca #pracbaza
- 0
Czy jest tu jakiś ekspert od podatków? Czy gdybym zarobił 48k rocznie na glovo to musiałbym zapłacić z tego 12% podatku? W tę kwotę wlicza się paliwo i eksploatacja samochodu. Czy w związku z tym mógłbym jakoś obniżyć podatek? #prawo #podatki #pytanie #pytaniedoeksperta #prawopracy #pracbaza
źródło: temp_file7964569531422029273
Pobierz5
4 dniowy tydzień pracy. Duże zainteresowanie pilotażem wśrod przedsiębiorców

Ministerstwo Pracy informuje, że pilotaż skrócenia tygodnia pracy do 4 dni cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. Nic dziwnego, w jego ramach prywaciarz otrzyma 20k praktycznie przy żadnych zobowiązaniach po zakończeńczeniu programu. Termin składania wniosków mija 15.09
z- 18
- #
- #
- #
- #
- #
- #


























#biedronka #prawopracy #praca #pytaniedoeksperta #pytanie