Mam taką zagwozdkę, przygotowałem rysunek poglądowy. Rondo w stosunkowo małym mieście i dużo osób jeździ na tzw pamięć.

Jak widać na każdym wlocie do wjazdu są dwa pasy w tym jeden prawy oznaczony znakami i strzałkami do jazdy tylko w prawo (czyli o ile dobrze rozumiem do pierwszego zjazdu). Drugi pas nie ma oznaczeń. Rondo nie ma wyznaczonych pasów ale mieszczą się dwa samochody obok siebie na nim.

I teraz tak teoretycznie
Medonix - Mam taką zagwozdkę, przygotowałem rysunek poglądowy. Rondo w stosunkowo mał...

źródło: comment_1642327137cUDNZwYJt3CiK1Gc7ynmmB.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ConanLibrarian: nic z tego nie zrozumiałem, mam nadzieję, że nie próbujesz teraz zabłysnąć i przyczepić się, że nie dałem na wlocie znaków ustąp? Bo jeżeli tak to oczywiście tam takowe są a rysunek jest poglądowy zrobiony w 2 minuty.
  • Odpowiedz
@Medonix: czerwony musi ustąpić żółtemu zawsze, niezależnie od tego czy ten jedzie po pasie wewn czy zewn, bo pojazd wjeżdżający na rondo ustępuje pierwszeństwa wszystkim poruszającym się dookoła wyspy środkowej (wg mnie nawet jadącym pod prąd).
Gdy dojdzie do kolizji w sytuacji wjazdu czerwonego na rondo to jest winny zarówno nieustępienia jak i kolizji
Jak dojdzie do niej w momencie z drugiego rysunku, to czerwony jest winien nieustąpienia, a kolizji
  • Odpowiedz
Dziś pyknąłem busikiem pierwszą trasę po nowym roku i...
Nawet w warszawce jeżdżą 50-70km/h gdzie na niektórych drogach były wyścigi od świateł do świateł XDDDD
Niestety również dochodzi do fakapów typu ludzie jadą 50 na 80 XDDDD
#mandaty #prawojazdy #samochody
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam mirki, zdałem egzamin, teraz się zastanawiam jaki samochód kupić. Pół neta przeczytałem, może czyjeś osobiste doświadczenia w kupowaniu pomogą. Budżet: 20k, ale też liczę się z tym że po kupnie ok1k pójdzie na dodatkowe wydatki. Jakieś pomysły? Doświadczenia? Z góry dzięki za podpowiedzi.
#prawojazdy
#samochody
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@roben92: Mirek, 20k i audi a4 b6 to brzmi jak branie kredytu na dom mając minimalną krajową XD
Z drugiej strony jak kupisz jakąś furę za 5k to nie wiadomo w jakim jest stanie. Ja kiedyś miałem farta i kupiłem Renault Twingo za 3k (na dzisiejsze to będzie z 5k XD) i nie wymieniłem w tym samochodzie kompletnie nic oprócz oleju, klocków i płynu do szyb XD nawet wycieraczek nie
  • Odpowiedz
Hej. Chcę zrobić prawo jazdy kategorii B. Byłem w szkole na zajęciach z teorii. Dali mi książkę kilkaset stron, przeczytałem ją. Praktycznie nic się nie nauczyłem z tego. Kazali mi zrobić egzamin teoretyczny zanim będę mógł robić jazdy. Mogę się zapisać na egzamin ale muszę się najpierw przygotować. Którą z tych stron polecacie?

Aha, polecacie jakąś naprawdę dobrą książkę? Ta, która mi dali jest z wydawnictwa SPS. Czy może te książki są

Jaka jest najlepsza strona do nauki do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy kat. B?

  • zdamyto.com 29.3% (17)
  • poprawojazdy.pl 0% (0)
  • www.prawo-jazdy-360.pl 29.3% (17)
  • prawojazdy.com.pl 0% (0)
  • prawko.pl 10.3% (6)
  • weztozdaj.pl 0% (0)
  • e-testynaprawojazdy.pl 3.4% (2)
  • teoria.pl 13.8% (8)
  • Inna 13.8% (8)

Oddanych głosów: 58

  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To jest niewyobrażalne jak ludzie tutaj zachwalają nowy taryfikator XD Widać, że większość robi trasy dom-praca-biedronka-kościół-dom. O ile popieram wysokie mandaty i piętnowanie za parkowanie przy przejściu, na miejscach z kopertą czy wyprzedzanie na pasach, to argument, że prędkość zabija jest kompletnie z d--y. A najlepsze są ananasy co jeżdżą 30 km/h przy ograniczeniu 50 km/h. Jeśli przy normalnych dobrych warunkach boicie się jechać z prędkością jak na znaku, to oddajcie prawka.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@M_Osti: to masowe walenie konia do nowego taryfikatora (który jest oczywistym skokiem na pieniądze i trzeba być ekstremalnie naiwnym żeby wierzyć, że to z jakiejkolwiek troski o bezpieczeństwo) wynika z tego, że dla zawistnego p0lactwa najlepsza pożywka z możliwych to jest wtedy, jak ktoś inny traci, kogoś dotyka coś nieprzyjemnego - kwintesencja p0lactwa.

fajnie tylko porównajcie logikę oznakowania, jakość dróg, ilość dróg ekspresowych i wtedy wyjdzie czemu tam się
  • Odpowiedz
@M_Osti: To mówisz, że jazda autostradami po 200km/h na zderzaku, świecenie innym długimi to wina tego, że autostrady mają hujowe drogi? xD
N---------ć mandatami was k---a to mało. Mieszkam w Holandii i tu NIGDY nikt mi nie siedział na zderzaku. Wracałem do PL na urlop. Minąłem granicę niemiecko-polską. Zgadnij co się stało. Polaczki robaczki na zderzaku co chwila mimo, że nie zamulałem a jechalem PEŁNĄ dozwoloną prędkością.

I TAK, wysokie
  • Odpowiedz
Źle mi z tym że zawale 4 miesiące studiów, już nie liczę na to że zdam sesje( z matmy). Mogłem teraz jeździć po wsiach z włączonym Spotify. Ani samochodu, ani prawa jazdy. 22 lata here. Żeby było gorzej to jeszcze ostro przytyłem przez to programowanie obok szafki pełnej słodyczy.
#przegryw #studia #prawojazdy #feels
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

końcem kwietnia kończy mi się umowa u obecnego pracodawcy. Robota jest nawet spoko, kasa na czas, ludzie też bardzo wporzo, jeżdżę busikiem i dostarczam towar do klientów ale ma ta praca swoje wady. Większość towaru to kartony luzem które nieraz muszę wnieść, potem dokładnie przeliczyć towar, a jak wrócę na firmę przed 15 to do końca dnia pracuję na magazynie z innymi. Pracuję tam od sierpnia zeszłego roku, i tak myślę co
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@staryalkus: przecież praca na międzynarodówce na busach jest p--------a, nie wiem jaka tam jest kasa, ale chyba nie warta spania w kurniku i jazdy na strzała Polska- Chiny w 3 godziny
  • Odpowiedz
Jak efektywnie przyswoić wiedze na prawko ? Bardzo ciężko przyswaja mi się wiedze z książek i testów.Nie jest to dla mnie atrakcyjna forma ( od czasów szkoły).Macie może jakieś filmy/filmiki na yt do polecenia gdzie mogę nauczyć sie efektywnie i szybko ?
Dzięki za pomoc
#prawojazdy #polskiedrogi #samochody #mechanikasamochodowa
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bo nie oglądali nigdy filmików, na których ciężarówki zjeżdżające z góry na hamulcu, nagle zaczynają przyspieszać dzięki spalonym tarczom i klockom. A potem cyk w pas hamujący z piaskiem czy innym żwirem.
  • Odpowiedz
#prawojazdy #samochody #motoryzacja
Czy aktualnie żeby dostać plastik po pozytywnym egzaminie praktycznym trzeba złożyć wizytę do urzędu po coś czy można wszystko załatwić przez internet? Sam fakt odebrania prawka wiadomo że trzeba do urzędu sie stawić ale to już pomijam :)
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@seba_thc666: Teoretycznie można wszystko przez neta załatwić, chyba tylko odbiór musi być osobiście. Aczkolwiek wysyłanie potwierdzenia wpłaty przez neta działa tak se. Jak poszerzałem sobie prawko o dodatkową kategorię to wysłałem maila z potwierdzeniem wpłaty i przez tydzień była cisza, dopiero jak samemu doniosłem dowód wpłaty wtedy machina ruszyła.
  • Odpowiedz
@neckneck: Do ostatniej chwili miałem nadzieję, że powie że to żart, ale on na serio tak myśli. On serio myśli, że jest lepszą kategorią człowieka jak jedzie samochodem.
  • Odpowiedz
Cóż, wczoraj zdałem egzamin na prawo jazdy. Jakie są ograniczenia przez pierwszy rok/dwa lata? Wiem, że jest limit 20 pkt. i coś z liczbą wykroczeń, ale nie wiem dokładnie
#prawojazdy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach