@marekseo: Zakaz skrętu w lewo obowiązuje tylko na najbliższym skrzyżowaniu i dotyczy również zawracania, więc przed skrzyżowaniem możesz zawrócić. A zakaz zawracania obowiązuje od miejsca ustawienia znaku do najbliższego skrzyżowania włącznie.
  • Odpowiedz
dwa szybkie pytania od nowicjusza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1. czy jadąc na 11h mogę robić normalnie 4,5 - 0:45 - 4,5 - 0:45 - 2 czy trzeba robić jakąś inną, dłuższą pauzę?
2. czy jeśli jadę dajmy na to 4:10 - 0:45 - 4:10, to czy po tym mogę zrobić kolejne 45 minut pauzy i wyjechać pozostałe 40 minut czy muszę już robić pauzę dobową?
#zycietruckera
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Sisyphus: i stracić prawo jazdy na trzy miesiące ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

@2pac2: nie nadużywałbym pakietu mobilności ze względu na zawarte sformułowanie o wyjątkowych sytuacjach, od kontrolującego zależy czy to że chciałeś wrócić do domu na weekend to wyjątkowa sytuacja wymagająca zastosowania pakietu mobilnością
  • Odpowiedz
  • 0
#prawo #prawojazdy

Czy ja dobrze rozumiem, że teraz do prowadzenia auta nie muszę mieć żadnych dokumentów przy sobie a w razie kontroli podaje tylko swoje dane a policjant sprawdza mnie w bazie?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pierwszy mandat karny wg nowego taryfikatora za niewskazanie, wbrew obowiązkowi komu został powierzony pojazd do użytkowania, którym kierujący stworzył zagrożenie - 2000 zł (minimalny możliwy)
https://koscian.policja.gov.pl/w11/aktualnosci/informacje/232750,Wlasciciel-Mercedesa-ukarany-mandatem-2000-zl.html
#prawojazdy #kierowcy
ruphert - Pierwszy mandat karny wg nowego taryfikatora za niewskazanie, wbrew obowiąz...

źródło: comment_1642684635iP7xi9Jgc7KJajSuiyYqPF.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki spod #prawojazdy - chciałbym się upewnić, czy mam w tej sytuacji rację; jechałem ostatnio zielonym na równi z niebieskim, przed zjazdem z ronda kierunkowskaz włączony tak jak Pan Przepis przykazał. Zjechałem na lewy, czyli jedyny pas do jazdy prosto a niebieski na centymetry prawie mi się w bok wbił. Pierwszeństwo miałem na pewno z racji zmiany pasa ruchu przez niebieskiego (zawsze mogłem zawracać na rondzie), ale z racji, że
Xanax81 - Mirki spod #prawojazdy - chciałbym się upewnić, czy mam w tej sytuacji racj...

źródło: comment_1642683750ujFw2SmTCQvfQq7STt5OYt.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Xanax81: jeśli nie było to,rondo turbinowe a zwykłe z dwoma pasami ruchu to miałeś rację. Zjazd z ronda może odbyć się jedynie z pasa zewnętrznego i może odbyć się na dowolny pas jezdni odchodzącej od ronda. Niebieski chcąc opuścić rondo musi najpierw znaleźć się na pasie zewnętrznym
  • Odpowiedz
Mirki, szybkie pytanie: 6.50 rano, ciemna ulica, przy ktorej buduja sie domki deweloperskie. Droga pokryta sniegiem, oblodzona, po obu stronach krzaki. Z przeciwka jedzie auto. W ostatniej chwili zauwazam przed soba wywrocona barierke (taka jak ustawiaja przy remontach drog) oraz rury od znaku. Wszystko przysypane sniegiem. Nie ma mozliwosci ominiecia (auto z przeciwka). Zdazylem sie zatrzymac, ale kolem najechalem na rure od znaku, znak sie podniosl i krotko mowiac p-------l mi w
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Natomiast z punktu prawa silnej pozycji negocjacyjnej nie masz, bo prawidłowo jadący kierowca ma przewidzieć wszystko i jechać z taką prędkością, aby zareagować na każde pojawiające się na drodze zagrożenie.


@xTortox: bzdura.
@Prusti: policjanci poszli na łatwiznę. Znak przewrócony jest niewidoczny, jakiś pręt to ledwo dostrzeżesz.
Wałcz
  • Odpowiedz
Ja p------e 7:50 egzamin a chłop już nie śpi z nerwów. Zawsze manewry git a sram sie ze na rekawie wj3be sie w slupki bo bede tak szybko jechal albo mi zgasnie. Murwa kać. #przegryw #prawojazdy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Robię sobie prawko kat. B i ogólnie mam taką sytuację, że godziny zajęć praktycznych pasują mi raczej w godzinach porannych. Czy dużo stracę jeśli żadnych jazd nie będę miał po zmroku? - chodzi mi o kwestię nauczenia się jazdy po ciemku.
Z drugiej strony w okresie letnim pewnie większość osób ma jazdy tylko, gdy jest widno, no bo ciemno się robi dosyć późno ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nomada29: Na kursie nauczysz się zdać egzamin a do tego jazda w nocy nie jest potrzebna. Jeździć nauczysz się jak zdasz i zaczniesz jeździć ;)
Nie da się w ciągu tych 20 czy ile tam teraz jest godzin nauczyć dobrze jeździć. I nie mówię tu o samym prowadzeniu samochodu, bo to wiadomo, że niektórzy umieją w wieku 14/15 lat tylko właśnie i tym o czym mówisz. O ogarniania sytuacji na
  • Odpowiedz