A tak w ogóle to nie rozumiem tego naśmiewania się z libertarian na tyle konsekwentnych w swoim "wolnościowizmie" ( ͡° ͜ʖ ͡° )że postulujących prowadzenie pojazdów bez prawa jazdy.

Przecież nawet w warunkach "państwa maksimum (biurokratycznego)"-to nie formalny brak uprawnień, lecz nieprzestrzeganie pewnych "warunków nieagresji" w ruchu drogowym-stwarza potencjalne zagrożenie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Więc logicznym by było, że "samo" prowadzenie pojazdów bez uprawnień
j.....r - A tak w ogóle to nie rozumiem tego naśmiewania się z libertarian na tyle ko...

źródło: comment_1643134148x8ynYJyvjBHm0d4cSCGEsO.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@YacaFisalu: ja tam (zwłaszcza w takich aspektach) gdzieś kluczę między liberalizmem a libertarianizmem-i w sumie dobrze mi z tym.

Czyli-nawet jeśli prawo jazdy będzie-to w formie uproszczonej od tej obecnej, bardziej "na rękę"-warunki do jego uzyskania i wymagania egzaminacyjne bardziej amerykańskie, czy mniejsza pula "rzeczy do karania" przy większym nacisku na przestrzeganie aspektów kluczowych dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. (ʘʘ)

Czyli ogółem-reformy na plus dla szarego obywatela,
  • Odpowiedz
Sytuacja taka jak na obrazku pokazuje, że ludzie nie znają przepisów i nie wiedzą jak je interpretować w codziennym ruchu drogowym bo ciągle spotykam się z mieszanymi opiniami nt tego skrzyżowania.
Mirki, który samochód ma tu pierwszeństwo? Wstawiłem wszystkie znaki jaki są istotne dla tego skrzyżowania.
#przepisy #motoryzacja #samochody #prawojazdy
z.....k - Sytuacja taka jak na obrazku pokazuje, że ludzie nie znają przepisów i nie ...

źródło: comment_1643134173Ca01VJwzVBPFWDG7c74OFn.jpg

Pobierz

Który samochód ma pierwszeństwo?

  • czerwony 11.1% (3)
  • zielony 63.0% (17)
  • żaden 25.9% (7)

Oddanych głosów: 27

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zmasowanyatak: przede wszystkim te znaki pokazują pierwszeństwo głównie dla jadących w drugą stronę w lewo pod wiadukt.
To co pokazujesz na zdjęciu regulują znaki poziome, zresztą jednoznacznie.
  • Odpowiedz
@red7000: "no co tam, czerwone światło na skrzyżowaniu, ale przecież ja jadę zestawem 40 ton i chcę ochraniać środowisko i być eko, to przecież nie będę się na nim zatrzymywać bo żeby potem go rozbujać to łoo panie"
Mniej więcej tak widzę logikę tych komentarzy.
  • Odpowiedz
@red7000: dwie kwestie:
- zatrzymanie się na znaku STOP jest obowiązkiem dla każdego i tłumaczenie typu "ja widzę więcej bo siedzę wyżej" albo "ci co decydują nigdy nie jechali ciężarówką" pokazuje że tacy kierowcy powinni nie wsiadać za kierownicę pojazdu który może narobić tyle szkód
- druga sprawa to fakt, że w PL znak STOP bywa często nadużywany, a rozporządzenie mówi że „znak B-20 należy stosować z dużą rozwagą, aby
  • Odpowiedz
Moi drodzy kierowcy. Nauczcie się w końcu, że będąc na drodze z pierwszeństwem i chcąc wykonać manewr zawracania macie pierwszeństwo przed pojazdami wyjeżdżającymi z drogi podporządkowanej.

Ja wiem, że czasem są duże skrzyżowania (z tzw. przelotką), na których ciężko jest określić czy pojazd faktycznie zawraca, czy jednak przyjechał również podporządkowanej, ale w sytuacjach pic rel. nie ma żadnych wątpliwości.

I teraz ja jak głupi czekam aż wy wykonacie swój manewr, wy go nie wykonujecie
Krupier - Moi drodzy kierowcy. Nauczcie się w końcu, że będąc na drodze z pierwszeńst...

źródło: comment_1643117362NlUfhOMv88SoHvRhvCZ1nH.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@emerjot: no problemo gdyby był taki nakaz. W praktyce zawracający może zająć dowolny pas, również prawy. I ja się muszę z tym liczyć.

No i ja sam też mogę chcieć zająć od razu lewy.
  • Odpowiedz
Panowie i Panie. Szybka akcja #pomoc. Ktoś oblał mi celowo auto woda. Nie działają lusterka wycieraczki, nie wszystkie drzwi dają się otworzyć. Jest zima do roboty nie pojadę niesprawnym autem. Do czasu rozmarzniecia nie wiem czy uszkodzone. Wezwałem #policja. Co zrobić żeby mnie nie spławiki na komisariacie.
#prawo #prawojazdy
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#ankieta #samochody #prawojazdy Mam taką krzyżówkę
https://www.google.pl/maps/@54.5522635,18.5041948,19.75z

Niebieski samochód jedzie lewym pasem, ma zielone światło i wjeżdża na krzyżówkę. Przed nim wjeżdżają inne samochody. Dalej po prawej stronie stoi czerwony samochód. Też będzie chciał wjechać na krzyżówkę, ale na razie ma czerwone więc czeka.
dasiekTB - #ankieta #samochody #prawojazdy Mam taką krzyżówkę
https://www.google.pl/...

źródło: comment_1643057561DWfqsi1TbSmcmF53qfnrd7.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dasiekTB: Pomarańczowy musi ustąpić pierwszeństwa pojazdom opuszczającym skrzyżowanie.


@oakduck: nie musi, nie ma takiego przepisu.
Niebieski łamie przepisy wjeżdżając za sygnalizator, gdy nie może zjechać przed zmianą.
Czerwony nie może się oczywiście wbić w pojazd stojacy mu na wprost, ale nikogo z lewej puszczać nie musi.
  • Odpowiedz
#ruchdrogowy #samochody #prawojazdy #lublin #krasnik #kiciochpyta

Na nowo otwartym skrzyżowaniu w Kraśniku o w tym miejscu - zdjęcie StreetView nieaktualne, sprzed przebudowy, ustawiono dziwne oznakowanie i sygnalizację.
Otóż na skrzyżowaniu oznakowanie poziome (P-8g) i pionowe (F-10 )na wydzielonym pasie do lewoskrętu wskazuje na możliwość zawracania, natomiast sygnalizator S-3e wyraźnie oznacza brak możliwości zawracania.
Czy należy to interpretować tak, że kiedy
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dominowiak: ja bym to interpretował bardziej jako nieznajomość przepisów przez osoby odpowiedzialne za taką organizację ruchu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ale w obecnym stanie prawnym jest dokładnie tak jak mówisz - jeśli nie ma zakazu zawracania to gdy światła nie działają to zawracać można
  • Odpowiedz
Pytanie do znawców #kodeksdrogowy #prawojazdy - czy pomiędzy wjazdem 1 a 2 obowiązuje zakaz zatrzymywania się i postoju? Zakaz jest powtórzony dopiero za 2 wjazdem, czyli pomiędzy 1 a 2 można parkować - w miejscu gdzie stoi granatowy fiat punto? Jaki jest sens znaku T-25b pod zakazem zatrzymywania się i postoju za wjazdami - czy coś by się zmieniło gdyby go nie było?
Blumchen3Q - Pytanie do znawców #kodeksdrogowy #prawojazdy - czy pomiędzy wjazdem 1 a...

źródło: comment_1643028417fJVnnhzmHTBtVHuRJyu6cp.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest propozycja zmian, by po zakończonym kursie w OSK, mieć możliwość jazdy z opiekunem prawnym jego samochodem. Czy skorzystalibyście z takiej propozycji czy jednak wolelibyście dalej wykupować godziny w ośrodku szkolenia kierowców przed egzaminem?

#prawojazdy #polskiedrogi
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Śniło mi się dziś że jeździłem sobie jakimś d-------m, sporym, czarnym samochodem, byłem świeżo po prawku jakoś i całkiem nieźle mi szło. Tymczasem ja jeszcze nawet nie jestem zapisany na żaden kurs na prawko XD
Cóż, być może to jakaś przepowiednia...( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gownowpis #sny #samochody #prawojazdy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach