Czemu Holender będzie zawsze bogatszy od Polaka?
Różnica jest w mentalności, Polak dostaje 5000zł wypłaty i od razu wszystko wydaje, mówi że nie ma z czego oszczędzać, mimo że codziennie do żabki chodzi i co najmniej raz w tygodniu zamawia jedzenie.
Holender dostając 2500 Euro wypłaty, najpierw 250 euro płaci sobie, wpłaca na giełdę inwestuje w jakiś szeroki indeks giełdowy, do tego często jeszcze wydaje dużo pieniędzy na szkolenia i naukę, dużo
Różnica jest w mentalności, Polak dostaje 5000zł wypłaty i od razu wszystko wydaje, mówi że nie ma z czego oszczędzać, mimo że codziennie do żabki chodzi i co najmniej raz w tygodniu zamawia jedzenie.
Holender dostając 2500 Euro wypłaty, najpierw 250 euro płaci sobie, wpłaca na giełdę inwestuje w jakiś szeroki indeks giełdowy, do tego często jeszcze wydaje dużo pieniędzy na szkolenia i naukę, dużo
















Spośród badanych osób 26 proc. respondentów posiada oszczędności pozwalające na utrzymanie się przez okres od jednego do trzech miesięcy bez stałych wpływów. Rezerwy wystarczające na trzy do sześciu miesięcy deklaruje 18 proc. ankietowanych, a na sześć do dwunastu miesięcy - 13