Ludzie się dziwią, że nie można jechać szybciej niż samochód obok przed przejściem dla pieszych. Dopiero przy spotkaniu z policją uświadamiają sobie, że to też jest wyprzedzanie. Mnie jakoś nie dziwi, że kierowcy mają z tym problem. Na kursie na prawo jazdy słyszysz, że nie można wyprzedzać przed i na przejściu dla pieszych i tyle. Pewnie większość kursantów wyprzedzanie wyobraża sobie jak sytuacja na załączonym obrazku. W końcu wyjeżdżasz "elką" na drogę
kurcik777 - Ludzie się dziwią, że nie można jechać szybciej niż samochód obok przed p...

źródło: comment_1642931875slgqfJNFZICNQIepfHXWcd.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kurcik777: to nie wiem, gdzie wy się uczycie, w jakich szkołach, ale przecież nauka manewrów wymijania, omijania i wyprzedzania była na jednej z pierwszych godzin teorii, rozłożona dość łopatologicznie... u mnie np. instruktor zadał podchwytliwe pytanie właśnie o manewr wyprzedzania, to wszyscy dumni z siebie mówili tylko o takim wyprzedzaniu jak na obrazku, a on wtedy wszystkich zagiął że nie tylko.
  • Odpowiedz
Po pierwsze nie stwarza to zagrożenia, bo nie jest to manewr wyprzedzania, w którym zmieniasz pas na przeciwny


@XIONC_CI_MORDE_LIZAL:

Po pierwsze, to zagrożenie związane z wyprzedzaniem na i przed przejściem nie jest związane ze zmianą pasa na przeciwny. Jest związane z tym, że wyprzedzając, wyprzedzany pojazd przesłania Ci sporą część przejścia i jego
  • Odpowiedz
Dojeżdżam do przejścia dla pieszych. Zapala się czerwone światło. Zatrzymuje sie przed przejsciem. Typek wchodzi na pasy. Przechodzac patrzy mi sie prosto w oczy, ja jemu. Wchodzi na chodnik. No to ja jeb jedynka i rura, bo po co zaczekać na zielone.
Mam nadzieję, ze ten za mną to nie szeryf z kamerką, co zaraz na psiarnie uderzy bo finanse na rozrząd i zaciski c--j strzeli.
#gownowpis #prawojazdy
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@haosek:
@erebeuzet:
Najwięcej pokusy do przejechania dają mi te dziadowskie światła co jak za szybko jedziesz to walą czerwone w sekundę (to jest w ogóle zgodne z prawem?) ale z obu stron, tj. jak ktoś z przeciwka jedzie za szybko to te qrviszcze zatrzymuje ruch w obie strony.
  • Odpowiedz
@ruum: "Obecnie kierowcy, którzy mają dłuższą przerwę w prowadzeniu pojazdu i chcą doszkolić się pod okiem doświadczonego instruktora, nie mogą korzystać z usług szkół nauki jazdy" WTF?

Ze strony szkoły w mojej okolicy
"Doszkalanie
Prowadzimy również jazdy doszkalające dla osób posiadających Prawo Jazdy, które z różnych przyczyn przez jakiś czas nie prowadziły samochodu i chcą "odświeżyć" swoje umiejętności. Jazdy doszkalające prowadzimy samochodami należącymi do naszej szkoły jak również pojazdami naszych
  • Odpowiedz
Rowerzyści na ten moment powinni mieć zakaz poruszania się po drogach publicznych dopóki nie zostaną spełnione następujące warunki:

1. Obowiązek posiadania tablicy rejestracyjnej
Nie chciałbym znaleźć się w sytuacji kiedy rowerzysta wymusza na mnie pierwszeństwo bądź uszkadza mój pojazd. Bez tablic rejestracyjnych na rowerze nie jestem w stanie wskazać sprawcy wypadku.

2. Obowiązek posiadania OC/AC
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Matko kochana, święty panie, ale się zrobił spokój przed przejściami dla pieszych. Przez cały dzień pomykania eLką nikt nas nie wyprzedził na i przed przejściem dla pieszych! Szok, wszyscy zwalniali.
Nagle się da stosować do przepisów? XD Tak jak sądziłem, mandaty spowodowały, że pchnęliśmy trochę BRD do przodu.

#prawojazdy #polskiedrogi
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@DarkZizi w Trójmieście jeszcze nie byłem. Ale całe południe do Łodzi włącznie już zjechałem i nie widzę zmian. A już prawie 5k km zrobiłem od nowego roku. Więc raczej nie mało.
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Wczoraj miałem taką sytuację jak na obrazku. Tzn ja skręcam w lewo przy zielonym świetle, autobus (żółty) skręca w prawo przy zielonym świetle.
Autobus długi przegubowy. Autobus skręca ze swojego prawego pasa na skrajny prawy pas, ja ze swojego pasa na skrajny lewy. Manewr oczywiście wykonałem szybciej, mimo że miałem do pokonania dłuższy odcinek drogi (na rysunku poglądowym nie do końca to może widać), ale nie jest niczym niesamowitym,
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przejścia dla pieszych picrel to prawdopodobnie jedne z najbardziej niebezpiecznych. Sam jako kierowca niejednokrotnie miałem okazję uczestniczyć w sytuacji, gdy dojeżdżając do takiego przejścia kierowca po mojej lewej lub prawej stronie jadący z tą samą prędkością w ostatniej chwili postanowił, że przepuści pieszego i dał po hamulcach. Oczywiście należy zachować szczególną ostrożność, przy czym jadąc 50km/h w sekundę pokonujemy około 14 metrów...
U mnie w mieście z kilku takich przejść po prostu
DoDoLot - Przejścia dla pieszych picrel to prawdopodobnie jedne z najbardziej niebezp...

źródło: comment_1642853613SJIp5SZJtWN0lCJmGUW3gR.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pieszy przechodzący przez jezdnie bez pasów jest o wiele bardziej bezpieczny i ostrożny, od przechodzącego przez zebrę - bo się rozgląda czy może przejść, a zwłaszcza czy policja nie jedzie!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
@smacznyy: mnie na przedostatnich jazdach instruktor zapytał, 'a powiedz mi, czy lubisz golonkę.'. No to ja myślałem, że to znowu jakieś podchwytliwe pytanie, na które nieważne jak odpowiem, to mi powie coś w stylu 'no to jak jeszcze chcesz kiedyś ją zjeść to naucz się jeździć jak człowiek', albo coś w tym rodzaju. No ale odpowiedziałem, że lubię, a on mi na to 'a to się dobrze składa, bo ja
  • Odpowiedz
@karrelo: Rozmawiałem kiedyś z policjantem drogówki na ten temat i po chwili zakłopotania powiedział, że chodzi o to żeby zakończyć manewr przed rozpoczęciem przejścia dla pieszych. Ale to raczej były jego widzimisię a inni policjanci mają swoje xD
  • Odpowiedz
@villager: Pół roku? Gdzie tacy hojni są? W Szczecinie, dawno bo kilka lat temu, fotka ze służbowego wózka przyszła mi po dwóch tygodniach z prośbą o wskazanie kierującego. Przekroczenie o jedenaście kilometrów na godzinę na ograniczeniu do pięćdziesięciu, stówka i dwa punkty w plecy. Jakoś zaraz po tym fotopstrykacz prywatnie mnie złapał na wyjeździe z jakiejś pipidówy na kierunku Szczecin - Szczecinek, fotka przyszła po około dwóch miechach, przkroczenie o
  • Odpowiedz
Spierałem się dzisiaj z instruktorem.
Z czwórki na trójkę - według mnie - wajcha od biegów idzie do góry.
A nie na dół. A wy co sądzicie?
#prawojazdy #samochody #motoryzacja
Tomek3322 - Spierałem się dzisiaj z instruktorem. 
Z czwórki na trójkę - według mnie...

źródło: comment_1642801054Udn67hZaIHP4CzeDNxMOOX.jpg

Pobierz

Redukuję bieg z 4 na 3 - drążek biegów idzie...?

  • W dół 8.8% (8)
  • W górę - zgodnie z oznaczeniem na obrazku 67.0% (61)
  • Uciekaj z tego ośrodka 24.2% (22)

Oddanych głosów: 91

  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Właśnie jestem w trakcie nauki na prawo jazdy kat. B i natrafiłem na takie pytanie: [pytanie](https://www.zdamyto.com/testy-na-prawo-jazdy/pytanie/2545#:~:text=Nie%2C%20poniewa%C5%BC%20widoczne%20znaki%20poziome,a%20nie%20zjazd%20z%20autostrady.) . Z tego co mi wiadomo w miejscach oznaczonych taką linią przystankową mogą się zatrzymywać tylko autobusy, autobusy nie są pojazdami uprzywilejowanymi. Jakiś znawca w temacie się wypowie?

Czy w tej sytuacji w miejscu oznakowanym widoczną linią przystankową mogą się zatrzymywać wyłącznie pojazdy uprawnione?
1.tak (poprawna odp.)
2.nie

#prawojazdy #polskiedrogi #
Andrut184 - Właśnie jestem w trakcie nauki na prawo jazdy kat. B i natrafiłem na taki...

źródło: comment_1642796227dpd6YWjcubcw6QspQdIt2q.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach