Wpis z mikrobloga

Co trzeba zrobic zeby pocwiczyc na placu manewrowym?


@aleksc: Place zwykle do kogoś należą ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale też bywa, że część ma dostęp z zewnątrz (trzeba tylko wiedzieć, jak dojechać). Jeżeli masz kogoś, z kim mógłbyś ćwiczyć (i kto cię tam dowiezie (ʘʘ)), to nie musisz tego robić koniecznie z instruktorem.

Jeśli chodzi o szkoły nauki jazdy, praktyka jest taka, że
ale na placu word mozna wykonac wszystkie manewry co beda na egzaminie


@aleksc: Jedyny "manewr", którego nie przećwiczysz na placach w szkołach nauki jazdy (a tylko na tym udostępnionym przez WORD), to ruszanie na wzniesieniu (na ręcznym) - bo te place mają tylko wymalowane łuki, a zwykle nie mają odpowiednio wyprofilowanych wzniesień - ale na 100% poćwiczysz to ruszanie na "zwykłej" bocznej drodze z pochyłą jezdnią. Nie martw się na zapas
plac word bemowo


@aleksc: Też tam zdawałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ważniejsze od placu (jest naprawdę łatwy do zaliczenia) jest to, żebyś: 1) dobrze wyjechał za szlaban (włączył się do ruchu), 2) dobrze wyjechał na Piastów Śląskich (ruch jest duży, wjeżdżasz obok przystanku autobusowego (jak stoi autobus, nic nie widać), a często nie możesz się "wysunąć" odpowiednio daleko, bo jest chodnik i droga dla rowerów, których blokować
jak zdam prawko na automat i pojezdze potem sam na automacie to podejde do egzaminu na sprzeglo


@aleksc: W sumie poruszyłeś ciekawy wątek: czy osoba mająca ważne uprawnienia kategorii B może ponownie podejść do egzaminu na tę samą kategorię. Wydaje mi się, że nie (nie ma raczej odrębnego trybu dla chcących zdawać na "manualu", gdy wcześniej zdali na automacie - oni mają prawo jazdy kategorii B, tyle że z dodatkowym "wpisem")...
@sneak_peek: Faktycznie, np. ta strona: https://www.rydzowski.pl/blog/prawo-jazdy-na-automat podaje, że jest to możliwe (zdaje się dodatkowo tylko część praktyczną).

Ja jednak wolę potwierdzać takie informacje każdorazowo w aktualnych przepisach (bo one często się zmieniają, a artykuły w internecie nie zawsze mają datę publikacji lub jest ona odległa). Jeżeli prawdą jest, że tak to wygląda, to pewnie w rozporządzeniu "egzaminacyjnym" przewidziano ten dodatkowy tryb, zakładający zdawanie tylko praktyki (musi to być jednak mało popularne,
@sammler: pewnie warto po prostu zadzwonić i potwierdzić u źródła czyli bezpośrednio w WORDzie. Aczkolwiek dla mnie by to było nielogiczne gdyby to było niemożliwe. A jeśli np. Ma adnotację że musi jeździć w okularach. I ta osoba robi sobie korekcję wzroku i co wtedy na podstawie orzeczenia mu je wymieniają?