@Jason_Stafford

Słuchaj stary, skup się na odpowiedzi na moje pytanie xD tematem wpisu nie jest manual vs automat, tylko co innego. Każdy ma inną sytuację, inne życie. Jeśli masz prawko na kat B to też się martwisz co będzie jeśli będziesz musiał się przeprowadzić albo komuś przewieźć tokarkę? Stoi ciężarówka, jedziesz czy nie jedziesz? A może bulisz na kat C+E? Bądź dzwonisz po firmę przewozową? Lepiej rób, żeby później nie było płaczu
Tak tylko sie upewniam, punkty karne za predkosc z fotoradarow dodawane sa do mojego konta z data popelnienia wykroczenia? Chyba z 2 miesiace temu nacialem sie na fotoradar, dostalem pisemko z GITD, przyznalem sie, oplacilem mandat a w systemie nadal online nadal 0 punktow.
#prawojazdy
@swiniakstatysta: Tak, powinny być z datą popełnienia wykroczenia, ale coś mi się wydaje (mogę się mylić) że GITD to taka karykatura Policji i te punkty mają w dupie, chodzi tylko o to żebyś zapłacił. Mówię tak bo nie jesteś pierwszym, który pisze że nie ma na koncie punktów z GITD.
Czy auto naprzeciwko schodów stoi legalnie, zgodnie z prawem? Mieszkam tu od bardzo niedawna i jest mało miejsc parkingowych jak to w #patodeweloperka i dostalem za wycieraczke niemiłą karteczkę z groźbami.

Dodam, że znak który stoi tyłem to zakaz wjazdu

#samochody #motoryzacja #prawo #prawojazdy #kodeksdrogowy #deweloperka #heheszki #patologiazewsi #bekazpodludzi
Pobierz radosuawek - Czy auto naprzeciwko schodów stoi legalnie, zgodnie z prawem? Mieszkam t...
źródło: comment_1626078629pGg4ZijLjBPeNv3F3GosNY.jpg
Sytuacja:
Przejazd zamknięty, z ul Rzepichy można jechać prosto tylko trzeba ustąpić pierwszeństwa tym co jadą z Rzepich w Gajową, i tym z Gajowej w Rzepichy. Samochód niebieski stara się przejechać prosto, lecz na drodze stoi mu czarny samochód który w związku z tym że szlaban jest zamknięty nie porusza się, a oczekuje na przejeździe. Pytanie, czy czarny samochód w związku z tym blokuje skrzyżowanie? Stoi w miejscu gdzie jest przejazd zarówno
Pobierz F3NIK5 - Sytuacja:
Przejazd zamknięty, z ul Rzepichy można jechać prosto tylko trzeb...
źródło: comment_1626075361UYt1LrIeWfwHnwoi3CHgU8.jpg
@Hur4ggan: koperta może być z dowolnym ograniczeniem. Ta tutaj nic nie oznacza, bo nie ma żadnej restrykcji.
A ograniczenie dotyczy całego parkingu. Gdyby miało być tylko do koperty, to byłby znak parkingu z kopertą i tabliczka.
Wiadomo, że nasze drogi to walka o życie, ale z ciekawości - czy potężnej p0lskiej klasie średniej oderwanej od pługa nikt nie mówi przy podpisaniu umowy leasingowej, że samochód z automatem też hamuje silnikiem i skoro na drodze szybkiego ruchu już muszą kogoś wyprzedzić, bo nie godzi się jechać za starszym samochodem, ale jednocześnie widzą śmierć w oczach przy 110 km/h, to pierwszą rzeczą po władowaniu się 30 cm przed zderzak wyprzedzanego
@Crow7422: Niestety jak to w Polsce prawy pas jedzie 85 a lewy 150, więc trudno mi wybrać, xd

A jadąc ze stałą (ta, wiadomo) prędkością 120 będę na miejscu szybciej, niż większość tych dzbanów. W sumie powinienem jechać wolniej, to wtedy będą znikać za horyzontem a nie wjeżdżać przede mnie na siłę, xd
  • 634
#prawojazdy
Ja już nie ogarniam, mam prawo jazdy od roku i nwm. To zawsze tak jest, że wszyscy się tak #!$%@? spiesza? Bo zawsze czuję jakąś presję, jak ktoś mi cały czas na ogonie siedzi. A ja w zabudowanym 55km/h nie będę przekraczać. Tak samo poza miastem, jadę 90, maks do 100 i wszyscy tylko czekają, żeby wyprzedzić xD jednemu ostatnio co mnie wyprzedził jeleń się wpeirdolil przed maske

To jest taka
#prawojazdy #motocykle o 12 egzamin!
Udało mi się umówić z super instruktorem na godzinkę, ale facet prowadzi tez kursy doszkalające wiec jak dziś się uda to po odebraniu plastiku idę się uczyć dalej.

Facet w 10 minut wytknął mi cała listę błędów na które osk w którym robiłem kurs nawet nie zwróciło uwagi.
Jednak warto szukać kogoś kto uczy jeździć, nie tylko zdać egzamin
Jednak warto szukać kogoś kto uczy jeździć, nie tylko zdać egzamin


@mchmjszk: I w 20-40h nauczysz sie jezdzic? Otoz nie.
Jezdzic se bedziesz uczyl cale zycie. Na kursie maja cie nauczyc zdac egzamin.

Dla przykladu doczytaj jak wyglada egzamin na PJ w USA. Tam to formalnosc. Masz umiec ruszyc, zmienic pas i zatrzymac sie na znaku stop. Tyle.

A jezdzic uczysz sie majac juz PJ.

No ale w pl to na
Jeździłem całe życie na manualu i dopiero od tygodnia przesiadłem się na automat (chwała Bogu). Nie potrafię znaleźć konsensusu co do tego co robić przy zatrzymywaniu się w długich korkach - co najbezpieczniejsze dla skrzyni?..

A) Skrzynia na Drive i noga na hamulcu? (tak robie aktualnie, bo tak mi kolega polecił)
B) Skrzynia na neutral i ręczny?
C) ???

#motoryzacja #samochody #prawojazdy
Nie wiem czy było. Jakiś kumpel gościa który był powiązany z rodziną, która zginęła w słynnym wypadku przez pijanego kierowce mówi że wysoko postawieni politycy chcą uj*bać sprawę i wysłali z ministerstwa jakiegoś prawnika, który ma się tym zająć. Sprawca i jego rodzina to ponoć ludzie z kontaktami i wszystko chcą zamieść pod dywan.

#polskiedrogi #prawojazdy #kierowcy #stalowawola
s.....t - Nie wiem czy było. Jakiś kumpel gościa który był powiązany z rodziną, która...