Wpis z mikrobloga

Orientujecie się czy miejscy w Lublinie zostawiają takie kartki? Bo śmierdzi mi jak fake. Różowa stanęła na naszym osiedlu bokiem samochodu na chodniku, jak 50% samochodów tutaj i zastała taka kartkę.

Jednakże gdy sobie guglam przepisy to teoretycznie nożna parkować na chodniku. Śmierdzi mi jak jakiś fake, czy się mylę? Bo może po prostu komuś obce blachy przeszkadzają xD

#lublin #strazmiejska #parkowanie #przepisydrogowe #prawojazdy
Pobierz KacapRemover - Orientujecie się czy miejscy w Lublinie zostawiają takie kartki? Bo śm...
źródło: comment_1666603945l81lRBnGYdGnGK0gXCiAiv.jpg
  • 17
a przypadkiem na osiedlu nie macie strefy zamieszkania? Jeśli tak, to nie można, o ile nie jest wyznaczone.


@zomerstm: teoretycznie tak, praktycznie "strefy zamieszkania" zwykle są za tabliczką "droga wewnętrzna", przez co SM ani Policja nie interweniuje, bo zarządcą drogi jest np. spółdzielnia mieszkaniowa.
nieprawda, strefa zamieszkania daje im takie same uprawnienia jak droga publiczna


@radziol88: ja mówię o sytuacji, kiedy znak "strefa zamieszkania" jest ZA tabliczką "droga wewnętrzna". Próbowałeś kiedyś zgłaszać #!$%@? parkowanie na osiedlu do SM albo policji? Nie interweniują w sprawie parkowania ZA tabliczką "droga wewnętrzna".
Jak gdzieś jest znak strefy zamieszkania, to mają i prawo i obowiązek interweniować


@radziol88: dżizys krajst ja o zupie, ty o dupie. Tłumaczę ostatni raz, że mam na myśli sytuację, gdy #!$%@? znak "strefa zamieszkania" znajduje się za tabliczką "droga wewnętrzna".
Jeśli NIE znajduje sie za tą tabliczką, to tak, SM i Policja interweniują.
Jednocześnie piszę znowu, że znaki "strefa zamieszkania" znajdują się głównie na terenach spółdzielni ZA tabliczką "droga wewnętrzna"
ZA tabliczką "droga wewnętrzna"

Dopóki @KacapRemover nie napisze o jaką ulicę chodzi, dalsza dyskusja na ten temat jest bezprzedmiotowa.


@dominowiak: nie ma to nic do rzeczy, bo znaki na drodze wewnętrznej działają. Policja i sm udają, że poniższy przepis nie istnieje, bo to dla nich kolejna robota. Ale strefa oznaczona wewnątrz drogi wewnętrznej jest normalną pełnoprawną strefą.

2. Przepisy ustawy stosuje się również do ruchu odbywającego się poza miejscami wymienionymi w