✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy u was w korpo w IT macie podwyżki inflacyjne? Ja brak podwyżki trzeci rok, stawka ta sama 12k brutto. Managerka tłumaczy aby się nie martwić bo teraz inflacja w Polsce spada więc ceny również zaczną spadać. A podwyżek brak bo aktualnie mamy przejściowy kryzys. W przyszłym roku ma być >3%.

#programista15k #pracait #programowanie #programista #it #pracbaza
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nad__czlowiek: i ogólnie r---------a mnie zawsze ta java, czytam sobie co znaczy te magiczne SAGA a to jeden z najprostszych paternów przy mikroserwisach, nawet nie wiedziałem że jest na to nazwa xD
  • Odpowiedz
Jaki jest cel pisania tutaj że w korporacjach programista jest poganiany w pracy i że musi dowieźć projekty albo określone taski na czas, biorąc jeszcze nadgodziny żeby zdążyć? Sorry ale jak ktoś nie potrafi przyspieszyć swojej pracy żeby nie trzeba było brać nadgodzin i nie potrafi się dostosować, bawi się w jakieś niepotrzebne optymalizacje kodu i jakiś durny CV Driven Development to gdzie tu jest problem? Droga wolna. Przecież nikt mu nie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@daro1: nie zmieniła się narracja, tylko zmieniły się warunki pracy. Był rynek pracownika, więc firmy obchodziły się z programistami jak z jajkiem. Teraz na każde miejsce masz po minimum 100 chętnych osób, więc firmy dokręciły śrubę i każą programistom zapieprzać jak chomik w kołowrotku. A jak nie pasuje, to jest wielu chętnych na twoje miejsce.
  • Odpowiedz
@daro1: Też nie przepadam za tym słowem, ale chyba najlepiej pasuje. Sam nigdy nie miałem problemu z poganianiem w pracy, ale ostatnio realia się zmieniły i widzę to po sobie czy po znajomych. Zapytałem o liczbę firm bo byłem ciekawy czy napisałeś ten wpis mając 1-2 firmy czy więcej :)
  • Odpowiedz
Już dawno trąbiono o tym, że programiści to nie żadna elita i niczym nie różnią się od sebków przy taśmach produkcyjnych.
Człowiek ogląda niemal ze łzami w oczach te filmiki z PTI, obejrzyjcie sami, tam wszystko jest wyjaśnione.

Najlepsze było jak pokazali raport płac z 2016 roku (prawie 10 lat temu!) a tam w sektorze prywatnym pensja "specjalistów" to ponad 8k brutto - kto ostatnimi czasy wysyła CV wie, że to wysokie
CalibraTeam - Już dawno trąbiono o tym, że programiści to nie żadna elita i niczym ni...

źródło: montazysci

Pobierz
CalibraTeam - Już dawno trąbiono o tym, że programiści to nie żadna elita i niczym ni...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CalibraTeam: no tak właśnie jest, 1 stanowisko twórcze na 5 odtwórczych ¯\(ツ)/¯ bycie wybitnym ekspertem w swoim fachu już nie jest wystarczające, bo zburzenie relacji popyt-podaż na rynku eksperckim powoduje zmiażdżenie pensji do śmiesznych poziomów, docelowo średniej krajowej (jeżeli trend w IT się nie odwróci, połączony z pompowaniem minimalnej i inflacji)
  • Odpowiedz
@Czokoszok69 wiadomo, jełop. Ale powiem więcej, ja miałem jakąś kamerkę ze średniowiecza którą kupiłem chyba w 2007 roku i ledwo mnie było widać na tych spotkaniach XD aż mi wstyd było, od kiedy kupiłem nową wypasioną to od razu robotę dostałem a i człowiek się lepiej czuje jak siebie samego normalnie widzi
  • Odpowiedz
  • 1
TAK TO WYGLADA MORDO

A TY CO ZA KLIKANIE W KOMPUTER CHCESZ 10K ?
I TO MOZE ODRWZU PRACE XDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

C--j że HR nie umie zmienić dzwonka w tel i ma podobny hajs xD
  • Odpowiedz
@Czokoszok69: latała za chadami, żyła imprezą, nigdy się nie musiała w przeciągu całej edukacji uczyć, bo wystarczyło z gotowca spisać dziecinnie prosty egzamin, a później będzie rozstrzygać los wyniszczonych stresem areczków przegrywów dla których praca jest całym życiem ehhh
  • Odpowiedz
Java jest 5. najczęściej wykorzystywanym językiem w polskim IT (przy założeniu, że CSS/HTML traktujemy jako jedną pozycję oraz wliczamy SQL) 🧐 Zestawiliśmy zarobki w zależności od rodzaju umowy, doświadczenia i wielkości firmy - LINK

#java #programowanie #it #pracait #programista15k #backend #programista15k #programista25k #jvmbloggers
Bulldogjob - Java jest 5. najczęściej wykorzystywanym językiem w polskim IT (przy zał...

źródło: 150425 ilezarabiajavadeveloperwpolsce

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siedzę już 40 minut na 'agilowym' spotkaniu którego tak naprawdę mogłoby nie być.
10 osób, nikt nie chce tu być, nikt nie chce się odzywać, nikt nie ma nic do powiedzenia, każdy ma coś ciekawszwego do roboty. Oprócz naszego 'agile managera' który z całych sił próbuje gadać z nami o jakiś głupotach i zaangażować nas w rozmowę choć atmosfera jest tak gęsta że się ruszyć nie da.

A co w twoim zespole
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ATAT-2: Ogólnie widzę pewien problem w założeniach programistów pracujących w "tym całym adżajlu".

W większości przypadków słyszę jakiś wariant "po prostu daj mi taska i się ode mnie odwal".
np. kolega wyżej napisał:
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gwda: no niestety zarabiając te 20k na rękę majać rodzinę w jakiejś wawie czy Gdańsku raczej średnio Cie stać na 100 metrowe mieszkanie czy dom jak metr kosztuje tyle co zarabiasz misięcznie xd
  • Odpowiedz