✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy zostaliście kiedykolwiek docenieni dajmy podwyżką za samokształcenie i poszerzanie kwalifikacji, np. poprzez zrobienie w międzyczasie studiów, kursów, certyfikatów itp związanych z Waszym zawodem?

Jest mi trochę przykro, bo pomimo pracy, w swoim wolnym czasie udało mi się ukończyć dwa stopnie studiów i nawet nie zostało to przez pracodawcę zauważone, poprzez nawet drobną, symboliczną podwyżkę

#pracait #pracbaza #praca
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szmichal:

ale ze czym to się w 2025 roku rozni od zwykle go programowania?


Tym, że będą płacić 5 razy mniej, jak za zwykłą pracę biurową, ale z fajnym, nowoczesnym tytułem stanowiska ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zaburbator: na dobrej stawce b2b + zdalna i czego chcieć więcej? Chyba że oczekują siedzenia w biurze, to faktycznie mogą sobie to b2b wsadzić w dupsko
  • Odpowiedz
Gdy opowiadam o tym ludziom spoza IT, to są w szoku, że dyplom praktycznie nic nie znaczy, a większość rzeczy uczy się tylko po to, żeby przejść rozmowę kwalifikacyjną


@Czokoszok69: znajomy inżynier budowy był w szoku że ja się w ogóle do rozmowy uczę xD i był w szoku że jakieś przepytywanie z ang jest bo na jednej z rozmów to techniczny powiedział mu że jak pisze maile czy coś
  • Odpowiedz
no juz sie nie moge doczekac powrotu jutro, j-----a dalej niepotrzebnych usprawnien do overengineered CRUDa, z ktorego korzysta chyba mniej osob niz przy nim pracuje, pomimo bog wie ilu lat developmentu

nie wiem kto placi zeby z tego zabugowanego smiecia korzystac... ale jest mi juz to szystko troche obojetne

#programista15k #pracait #korposwiat #programowanie
katopa - no juz sie nie moge doczekac powrotu jutro, j-----a dalej niepotrzebnych usp...

źródło: image

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@katopa: mi w tamtym roku w jednej aplikacji podskoczyło z kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy i to nie rozłożonych równomiernie w czasie tylko w ciągu 1-2 dni jest pik, potem zero, za chwilę znowu i tak w kółko.
  • Odpowiedz
@LisMulder:
1) Quality content
2) #programowanie

Wybierze jedno ( ͡º ͜ʖ͡º)

A tak na serio, zdecydowanie brakuje czegoś bardziej zaawansowanego - dla midów i seniorów. Wszędzie tylko entry level, bo się najlepiej sprzedaje i najławiej zrobić.
  • Odpowiedz
Mireczki z tagów #programista15k #b2b #przedsiebiorczosc #pracait #jdg korzystacie z jakiegoś biura wirtualnego i możecie coś polecić nie za miliony monet? Potrzebuje adresu do ceidg i w sumie chyba tyle bo skoro e-doręczenia są teraz obowiązkowe to korespondencja żadna nie powinna przychodzić? Mam ofertę za 49 zł miesięcznie na adres + obsługę korespondencji, znajdę coś taniej?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@razdwatrzy55: No nie tylko, bo nie każdy ma mieszkanie na własność, aby podpiąć jdg, a z wynajmem to różnie bywa. Tak też było w sumie u mnie, a biuro wirtualne już 4 rok i na razie żadnych problemów z nim nie było. No i wiecie, prestiżowa lokalizacja w samym centrum stolicy województwa widnieje w cdeig ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@razdwatrzy55: zaspoiluje że nie do celów podatkowych bo JDG w szczególności VAT masz obowiązek rozliczać z urzędem na podstawie miejsca zamieszkania(zameldowania) niezależnie od adresu w publicznej części CEIDG
  • Odpowiedz
<rant>Bardzo mnie śmieszy to p--------o, że programiści oszukują system, bo pracują na udawanym B2B, a w rzeczywistości jest stosunek pracodawca-pracownik i powinni płacić podatki jak normalni ludzie na UoP. Coś wam uświadomię, bo chyba nie wiecie zbyt wiele o życiu. Prawie wszyscy lekarze, dentyści, prawnicy i przedstawiciele innych wolnych zawodów również pracują na B2B, mimo że ich charakter pracy nie różni się znacząco od pracy programisty. A skoro już tak bardzo przejmujecie
  • 176
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ly000: Programista to nie jest wolny zawód. Hydraulik wykonuje usługi dla wielu klientów. Sytuacja gdy dwie osoby wykonują tą samą pracę i rozliczają się inaczej to jest patologia.

Zresztą za kilkadziesiąt lat ci wszyscy wolnosciowcy, którzy krzyczą teraz o niskich podatkach i b2b zagłosują karnie na populistów, bo okaże się, że nie mają za co żyć.

Zresztą dla Ciebie praca osoby, która samodzielnie szuka sobie klientów jest taka sama jak
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy ktoś może mi wyjaśnić podejście HR do skoczków?

1. Przypadek:

O skoczek, co chwilę zmienia pracę, jest duże ryzyko że za chwilę znowu gdzieś przejdzie za kilka złotych więcej, nie wygląda to dobrze w CV.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via mirko.proBOT
  • 2
✨️ Autor wpisu (OP): @ShortyLookMean to gratuluję firmy, pracuje w duży korpo IT i nie jestem wyjątkiem bo po tylu latach znam tam sporo osób.

Podwyżki są blokowane z dowolnego powodu jaki się znajdzie pod ręką.

Kolega ostatnio robi w dwóch projach bo akurat miał pasujący stack.
Dwa razy daily, każdy chce, żeby jego taski
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: generalnie mało mogę Ci doradzić, bo problem jest większy niż utknięcie na jakimś technicznym aspekcie remontowym. Jeśli w jakikolwiek sposób Cię to pocieszy, to sam dłubię w wykończeniu swojego mieszkania znacznie dłużej niż powinienem. Ale wszystko w myśl "jak się robi, to się zrobi". Zakładam że jako były pracownik IT masz raczej analityczny umysł, dlatego sugerowałbym zrobienie Tobie konkretnej listy z podpunktami co konkretnie i w jakiej kolejności ma
  • Odpowiedz
Czy scrum master przepytuje Was w poniedziałek co robiliście w weekend?
Zobaczmy w ilu zakładach pracy panują takie "luzackie", "rodzinne" zwyczaje

#programista15k #programowanie #it #pracait

Czy scrum master przepytuje Cię w poniedziałek co robiłeś w weekend?

  • Tak 43.9% (50)
  • Nie 56.1% (64)

Oddanych głosów: 114

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach