Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
@thority: to moze za rok
- 0
@KomendaGlownaPolicji: za rok, w tym też częściowo, już rozliczanie jdg. Nie mam pojęcia co i jak robić (✌ ゚ ∀ ゚)☞
@pro666full: Tak.
- 0
- 1
- 0
Cześć Mirki,
Będę rozliczać podatek za 2022 rok, gdzie miałem dochody zarówno w PL jak i w DE.
Pytanie: która kwotę mam przeliczyć na złotówki?
Z tego co rozumiem to muszę wziąć kwotę brutto(czy netto?) mojego wynagrodzenia z każdego payslipu od pracodawcy i przemnożyć przez kurs NBP poprzedzający payslip. Dobrze rozumiem?
#niemcy #podatki #urzadskarbowy
Będę rozliczać podatek za 2022 rok, gdzie miałem dochody zarówno w PL jak i w DE.
Pytanie: która kwotę mam przeliczyć na złotówki?
Z tego co rozumiem to muszę wziąć kwotę brutto(czy netto?) mojego wynagrodzenia z każdego payslipu od pracodawcy i przemnożyć przez kurs NBP poprzedzający payslip. Dobrze rozumiem?
#niemcy #podatki #urzadskarbowy
12
Czwarty rok to samo. Resort finansów znów nie zdążył z PIT-ami

Ministerstwo Finansów czwarty rok z rzędu nie zdołało przedsiębiorcom udostępnić elektronicznych formularzy PIT umożliwiających rozliczenie się ze skarbówką. Taka nowa świecka tradycja.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 4
źródło: obraz_2023-02-15_152725006
Pobierzheh, jednak nowy ład był dobrym zagraniem. wprowadźmy automatyczne rozliczanie pit (oczywiście to jest super rozwiązanie). - check
podwyzszmy podatki. - check
sprawmy by ludzie zarabiajacy ponizej sredniej krajowei dostali zwrot podatku. - check
ludzie zadowoleni i dziekuja pisowi - check
#podatki #pis #nowylad
podwyzszmy podatki. - check
sprawmy by ludzie zarabiajacy ponizej sredniej krajowei dostali zwrot podatku. - check
ludzie zadowoleni i dziekuja pisowi - check
#podatki #pis #nowylad
Gdzie w epit.gov.pl mogę wrzucić przychody z prowadzenia JDG? Jestem testerem manualnym na ryczałcie i gdy chcę dodać przychody do PIT-28, to mogę tylko dodać je z najmu itp, wytwarzania itp.
#podatki #testowanieoprogramowania #it
#podatki #testowanieoprogramowania #it
Kurde chyba jestem głupi, system automatycznie mi wyliczył 2k do zapłaty na podstawie dochodu 133k,
ale gdy wchodzę w pit i podliczam, tak jak jest tam napisane, pozycje 29, 36 i 43 wychodzi mi zupełnie inna kwota (96k) i wtedy nadpłata 2800zł ._. i nie wiem czy korzystać z pomocy jakiegoś biura czy po prostu wierzyć systemowi.
#podatki #pit
ale gdy wchodzę w pit i podliczam, tak jak jest tam napisane, pozycje 29, 36 i 43 wychodzi mi zupełnie inna kwota (96k) i wtedy nadpłata 2800zł ._. i nie wiem czy korzystać z pomocy jakiegoś biura czy po prostu wierzyć systemowi.
#podatki #pit
@DenNarcoSmurfen: Ja bym się z tym nie śpieszył. Dzisiaj zaczęło działać, to pewnie dopiero bugi zaczną wychodzić na jaw i będą fixować. Jeśli za 2 tygodnie nadal system będzie mówił to samo, to trzeba sprawdzić z jakimś szpecem.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 4
źródło: tylko_na_PISs
Pobierz- 408
źródło: 2023-02-15 14_13_03-Window
Pobierz- 0
- 3
Cieszę się wraz ze wszystkimi którzy dziś cieszą się na zwroty podatków rzędu 2000 zł - 3000 zł, ale opiszę Wam moją historię ze skarbówką sprzed roku, cobyście nie rozczarowali się równie wielce jak ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Od kilku lat rozliczam się online przez jeden przycisk na stronie epit - mianowicie przy propozycji rozliczenia na stronie klikam "akceptuj i wyślij" i mam to z głowy. W zeszłym roku pojawiła mi
Od kilku lat rozliczam się online przez jeden przycisk na stronie epit - mianowicie przy propozycji rozliczenia na stronie klikam "akceptuj i wyślij" i mam to z głowy. W zeszłym roku pojawiła mi
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 64
konto usunięte via Wykop
- 33
@widmo82: głupi, nie po to się na giełdzie inwestuje żeby płacić podatki od zysków. Coś źle robisz
@kalkulatorgieldowy: trochę poustawia się prawidłowo liczby i będzie ok ;)
- 0
Czy jeśli mam 68 k zł dochodu i 2600 zł zwrotu to opłaca się mi rozliczyć z żona która pracuje na jakiejś śmieciówce i prawie nie ma dochodu i 0 zwrotów?
#pit #podatki #rozliczeniapodatkowe
#pit #podatki #rozliczeniapodatkowe
@Voytex: oczywiście. Większy zwrot dostaniecie.
- 0
@Mintaa oczywiście, możesz wziąć w leasing albo wrzucić raty kredytu w koszty. Możesz też amortyzować posiadane już auto
- 0
@Eustachiusz: a dobra to jest ryczałt więc nie może odliczyć :|
Jak to jest z tym odliczeniem ulgi za internet od podatku pit? Umowa na internet jest na mnie (50zł/msc) oraz abonament na telefon w PLush (40zł - na fakturze nie ma informacji o opłacie za internet, tylko nazwa pakietu). Rozliczał się będę z małżonką (pierwszy raz). Czyli tak na prawdę mogę odliczyć sobie tylko 12x50zł=600zł? Dobrze to rozumiem? #podatki #pit37 #zwrotpodatku #pit11
- 14
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...


























#pit #podatki #finanse #pit37