Czy w tym roku zrezygnowali z interaktywnych formularzy (np. PIT37), które podpisywało się przez dane autoryzujące? W tym momencie mam do wyboru albo rozliczenie w e-urzędzie skarbowym, albo wydrukowanie deklaracji
#pit #podatki #finanse #pit37
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak dodam małżonka na stronie podatki.gov.pl do rozliczenia i przed wysłaniem zobaczę, że system obliczył mniejszą nadpłatę niż przy osobnym rozliczeniu to czy mogę cofnąć całą akcje i rozliczyć się samemu? xD
#podatki #pit
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mirki,
Będę rozliczać podatek za 2022 rok, gdzie miałem dochody zarówno w PL jak i w DE.
Pytanie: która kwotę mam przeliczyć na złotówki?
Z tego co rozumiem to muszę wziąć kwotę brutto(czy netto?) mojego wynagrodzenia z każdego payslipu od pracodawcy i przemnożyć przez kurs NBP poprzedzający payslip. Dobrze rozumiem?
#niemcy #podatki #urzadskarbowy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

heh, jednak nowy ład był dobrym zagraniem. wprowadźmy automatyczne rozliczanie pit (oczywiście to jest super rozwiązanie). - check
podwyzszmy podatki. - check
sprawmy by ludzie zarabiajacy ponizej sredniej krajowei dostali zwrot podatku. - check
ludzie zadowoleni i dziekuja pisowi - check

#podatki #pis #nowylad
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kurde chyba jestem głupi, system automatycznie mi wyliczył 2k do zapłaty na podstawie dochodu 133k,
ale gdy wchodzę w pit i podliczam, tak jak jest tam napisane, pozycje 29, 36 i 43 wychodzi mi zupełnie inna kwota (96k) i wtedy nadpłata 2800zł ._. i nie wiem czy korzystać z pomocy jakiegoś biura czy po prostu wierzyć systemowi.

#podatki #pit
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DenNarcoSmurfen: Ja bym się z tym nie śpieszył. Dzisiaj zaczęło działać, to pewnie dopiero bugi zaczną wychodzić na jaw i będą fixować. Jeśli za 2 tygodnie nadal system będzie mówił to samo, to trzeba sprawdzić z jakimś szpecem.
  • Odpowiedz
Cieszę się wraz ze wszystkimi którzy dziś cieszą się na zwroty podatków rzędu 2000 zł - 3000 zł, ale opiszę Wam moją historię ze skarbówką sprzed roku, cobyście nie rozczarowali się równie wielce jak ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Od kilku lat rozliczam się online przez jeden przycisk na stronie epit - mianowicie przy propozycji rozliczenia na stronie klikam "akceptuj i wyślij" i mam to z głowy. W zeszłym roku pojawiła mi
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ucho1899: Złożyłeś błędne zeznanie i jeszcze masz pretensje, że ktoś do ciebie dzwoni, żeby Ci to pomóc naprostować. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jak to jest z tym odliczeniem ulgi za internet od podatku pit? Umowa na internet jest na mnie (50zł/msc) oraz abonament na telefon w PLush (40zł - na fakturze nie ma informacji o opłacie za internet, tylko nazwa pakietu). Rozliczał się będę z małżonką (pierwszy raz). Czyli tak na prawdę mogę odliczyć sobie tylko 12x50zł=600zł? Dobrze to rozumiem? #podatki #pit37 #zwrotpodatku #pit11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach