Mirki, chciałem odliczyć sobie koszty internetu w pit37 poprzez portal podatkowy.

Jest tam informacja że trzeba wypełnić PIT/O, jak to działa na stronie podatki gov?

Jest tam edycja ulg, wybieram internet i wpisuję tam 12 x wartość brutto faktury za internet?

To
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Od dzisiaj można składać zeznania podatkowe PIT-38 za rok 2022 ()

Choć miniony rok nie należał do najszczęśliwszych dla rynku krypto, to dzisiejsze wzrosty napawają większym optymizmem ( ͡ ͜ʖ ͡) Niektórzy z was mogli się jednak pomylić w zeszłym roku, kupując na dołku i sprzedając na górce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zaś pozostałym może wydawać się, że jeżeli w 2022 roku tylko
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pit #podatki #prawopracy #praca #urzadskarbowy
Dlaczego mam tylko 206zl nadplaty? W urzedzie pracy bylem zarejestrowany ponad 3 miesiaca, a reszta to byla umowa o prace z najnizsza krajowa. Wiec zaokraglajac zeby dobrze liczyc niech to bedzie 9 miesiecy pracy. Biorac pod uwage to:
https://www.pit.pl/kwota-wolna-od-podatku/

Kwota wolna od podatku wynosi 30 tys. zł, czyli tyle w ciągu roku podatnik może zarobić i nie
M.....B - #pit #podatki #prawopracy #praca #urzadskarbowy
Dlaczego mam tylko 206zl na...

źródło: pit

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MPWKZB: nie, bo kwotę zmniejszającą podatek miałeś już dorzucaną przy wypłacie.
Nadpłata wynika z tego, że od stycznia do końca czerwca była stawka PIT 17%, a od lipca z datą obowiązywania 1 stycznia wszedł PIT 12% i trzeba oddać tę różnicę.
Gdybyś zdecydował się na nieuwzględnianie kwoty zmniejszającej podatek, to wtedy byś dostał 3600x9/12, ale to jest średni interes bo to niejako pożyczanie Mateuszowi pieniędzy na 0% minus inflacja (
  • Odpowiedz
Mam pytanie , może mądre, może głupie, sam nie wiem.
Muszę złożyć pit38 za sprzedaż akcji i ten PIT składam indywidualnie. Pracuje na UoP Czy PIT 37 tez muszę przez to rozliczać indywidualnie czy mogę z żona ?
#podatki #epity
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zastanawiam się czy ułatwiać prace US i dzielić się z nimi numerem konta :)


@PomocnikBob: System OGNIVO. Skarbówka już dawno zna twój numer każdego polskiego konta.
  • Odpowiedz
wie ktoś gdzie na stronie podatki.gov.pl znajdę PIT/0? albo jestem ślepy albo tego tam nie ma, a chciałbym sobie ulgę na internet uwzględnić

#podatki #pity
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Engineerphd: Tak. Ale ta konkretna pozycja w pit/0 to jest dokładnie suma Twoich rachunków za Internet. Wpisz tak jak mówię i zobaczysz jaki załącznik się wygenerował, wszystko będzie się zgadzać :) Trzeba to zrobić od drugiej strony, tak to działa w tym e-picie i jest nieintuicyjne bardzo.
  • Odpowiedz
Czy któryś Mirek odliczał kiedyś darowizny od podatku? Jak wygląda rozliczanie się z wpłat, które były przeprowadzane różnymi BLIKami, bramkami płatności itd? To jest wygodne jak wiadomo, ale podobno, żeby udokumentować taką wpłatę na potrzeby odliczenia potrzebne jest potwierdzenie przelewu z odpowiednim tytułem przelewu, tymczasem wiadomo jak to wygląda w bramkach płatniczych: ciąg losowych, g_wno mówiącym znaków...

Nazbierało mi się tego trochę w 2022 roku. Pewnie zwrot byłby niewielki, ale im mniej
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chciałbym rozliczyć się z żoną ale prowadzę działalność gospodarczą, wszędzie jest napisane że nie mogę się rozliczyć razem jak mam ryczałt ale poza tym mam też umowę o pracy, wie ktoś czy w tym przypadku mogę rozliczyć się z żoną?
#podatki
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy w tym roku zrezygnowali z interaktywnych formularzy (np. PIT37), które podpisywało się przez dane autoryzujące? W tym momencie mam do wyboru albo rozliczenie w e-urzędzie skarbowym, albo wydrukowanie deklaracji
#pit #podatki #finanse #pit37
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak dodam małżonka na stronie podatki.gov.pl do rozliczenia i przed wysłaniem zobaczę, że system obliczył mniejszą nadpłatę niż przy osobnym rozliczeniu to czy mogę cofnąć całą akcje i rozliczyć się samemu? xD
#podatki #pit
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mirki,
Będę rozliczać podatek za 2022 rok, gdzie miałem dochody zarówno w PL jak i w DE.
Pytanie: która kwotę mam przeliczyć na złotówki?
Z tego co rozumiem to muszę wziąć kwotę brutto(czy netto?) mojego wynagrodzenia z każdego payslipu od pracodawcy i przemnożyć przez kurs NBP poprzedzający payslip. Dobrze rozumiem?
#niemcy #podatki #urzadskarbowy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

heh, jednak nowy ład był dobrym zagraniem. wprowadźmy automatyczne rozliczanie pit (oczywiście to jest super rozwiązanie). - check
podwyzszmy podatki. - check
sprawmy by ludzie zarabiajacy ponizej sredniej krajowei dostali zwrot podatku. - check
ludzie zadowoleni i dziekuja pisowi - check

#podatki #pis #nowylad
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach