Z racji że tag ożył, mam pytanie: jak najlepiej rozliczyć dochód z Polski i Czech z jednego roku? Muszę iść do jakiegoś biura podatkowego czy sam mogę to zrobić w jednym z tych programów dostępnych w sieci?

#pit #pit37 #podatki
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wykopki w formie. Przechwalają się komu państwo zabrało więcej. Zrozumcie, że każdy kto ma duży zwrot jest w plecy przez inflację.
komentarze: "Ale ważne, że oddali, teraz mam 2000 zł, a tak bym nie miał" za 3, 2, 1..
#pit #podatki
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#podatki #pit #ksiegowosc

Mirki mam pytanie, kojarzy ktoś jeszcze Polski Wał i wnioski o niestosowanie ulgi dla klasy średniej? Bo wypisałem to w 2021/2022, teraz się rozliczyłem, była mowa o jakichś milionach za 2022 i jakoś tak smutno raczej :P
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pit #podatki
Jak wypelnic pit28 majac dzialalnosc na ryczalcie. Pokazuje mi tylko "opcje" z jakiegos przetworstwa i najmu.

Druga sprawa, dla osob na DG ryczalt - czy wam tez pokazuje ze nie mozecie wypelnic PIT-DZ bo prowadzicie dzialalnosc na zasadach ogolnych ?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W tym roku PIT-y w tym PIT-38 można złożyć do 2 Maja. Przy czym, przelew należnego podatku (za dywidendy bo na akcjach nikt przecież nie zyskuje) musi również dotrzeć do US do 2 Maja.
Przy czym lepiej przygotować sobie dokumenty wcześniej niż później. Część brokerów daje sobie nawet 3 dni na przesłanie generowanych raportów więc 30 kwietnia może być zbyt późno.

Można to robić od teoretycznie dzisiaj ale Podatki.gov działa od czasu do
kalkulatorgieldowy - W tym roku PIT-y w tym PIT-38 można złożyć do 2 Maja. Przy czym,...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@walkingzombie: Sam powinieneś rozliczyć to w swoim PIT. Wpisując sumy wyników z PIT-11, tak zeby Twój Pit sie zgadzał. Jeśli jest komórka osobna na przychody podlegające pod ulgę no to musisz tam wpisać maks czyli te ok 85tys a reszte w pole które nie podlega uldze i wyjdzie ci ewntualnie podatek do dopłaty.
@SiDi: nie zgadzam się, pracodawca płaci wszystko według dokumnetów wypełnionych przez praconika i nie ma
  • Odpowiedz
@paliusz czas jest chyba do końca kwietnia. Zawsze mam beke z napaleńców co rzucają się na coś pierwszego dnia. Zaloguje się za miesiąc, bez kłopotów, rozliczę i naura.
Taką samo było ze szczepionkami. Ludzie od 3 w nocy ustawiali się do kolejek, a ja poszedłem miesiąc później, bez kolejki 15 min zajęła całość
  • Odpowiedz