Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@ludzioszek: tak, są wszystkie w jednej zakładce "Dokumenty źródłowe" czy jakoś tak
- 5
- 0
#pit37 #podatki #kociochpyta
jak to jest z ulga na internet?
przykladowo place 50zl miecznie to odliczam 12*50zl? czy jak
jak to jest z ulga na internet?
przykladowo place 50zl miecznie to odliczam 12*50zl? czy jak
- 8
@rockip: to świadczy bardziej o nieprzewidywalności przepisów, skoro księgowość nie jest w stanie na bieżąco wyliczyć ile podatku jest należne XD
- 1
@tomek123456789: nie to nie wina księgowości. W połowie roku zmniejszyli podatek z 17% do 12% ale to co już zapłaciłeś na wyższym podatku od stycznia do czerwca postanowili oddać dopiero teraz.
- 11
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@BananowyKrol: tak
@BananowyKrol: oczywiście że tak
- 185
źródło: obraz_2023-02-15_090840220
Pobierz- 145
@LongWayHome zacząłem dodatkową pracę od października, ale tam łącznie zrobiłem tyle, ile teraz mam oddać
30% podatku za 2. próg, to jeszcze im mało pijawkom.
@Eustachiusz: tyle, że Ty tego 30% nie płaciłeś, więc teraz musisz to wyrównać XD
konto usunięte via Wykop
- 2
@Prima_aprilis: dokładnie, ludzie się cieszą że pożyczyli komuś kasę na rok z oprocentowaniem 0%, przy inflacji średniorocznej 14%
@Prima_aprilis: Haha, nazwa użytkownika się zgadza.
- 3
czuje dobrze człowiek :3 @Watchdog_Polska #podatki
źródło: image_2023-02-15_083301944
Pobierz#podatki #pit #ksiegowosc
Mirki mam pytanie, kojarzy ktoś jeszcze Polski Wał i wnioski o niestosowanie ulgi dla klasy średniej? Bo wypisałem to w 2021/2022, teraz się rozliczyłem, była mowa o jakichś milionach za 2022 i jakoś tak smutno raczej :P
Mirki mam pytanie, kojarzy ktoś jeszcze Polski Wał i wnioski o niestosowanie ulgi dla klasy średniej? Bo wypisałem to w 2021/2022, teraz się rozliczyłem, była mowa o jakichś milionach za 2022 i jakoś tak smutno raczej :P
@Blinddy: ulgi nie ma
a potem kadry z----------y przez cały rok, żeby liczyć na 3 sposoby bo rząd jest głupi
a potem kadry z----------y przez cały rok, żeby liczyć na 3 sposoby bo rząd jest głupi
- 0
Dobra już poniuchałem, jak to zwykle bywa w tym Państwie pomieszali, zrezygnowali i zamiast tego z 17% zrobili 12% dochodowego
- 0
@niegwynebleid: odblokujesz priv?
- 0
@Serghio: dzieki za info
W tym roku PIT-y w tym PIT-38 można złożyć do 2 Maja. Przy czym, przelew należnego podatku (za dywidendy bo na akcjach nikt przecież nie zyskuje) musi również dotrzeć do US do 2 Maja.
Przy czym lepiej przygotować sobie dokumenty wcześniej niż później. Część brokerów daje sobie nawet 3 dni na przesłanie generowanych raportów więc 30 kwietnia może być zbyt późno.
Można to robić od teoretycznie dzisiaj ale Podatki.gov działa od czasu do
Przy czym lepiej przygotować sobie dokumenty wcześniej niż później. Część brokerów daje sobie nawet 3 dni na przesłanie generowanych raportów więc 30 kwietnia może być zbyt późno.
Można to robić od teoretycznie dzisiaj ale Podatki.gov działa od czasu do
źródło: Bez tytułu
Pobierz- 0
@Brydzo: kwota wolna wzrosła do 30 000zł wiec placisz 12% tylko od tego co powyżej tych 30k
- 0
@InzynierSieci: ja myślę, że poziom informowania ludzi o zmianach w prawie jest na niskim poziomie. Jeżeli sam się nie zainteresuję zmianami prawa to skąd mam wiedzieć o zmianach? Mam śledzić dziennik ustaw?
Z kredytem to łatwa sprawa bo banki informowały klientów bezpośrednio.
Znasz wszystkie zmiany podatkowe od stycznia 2023? https://www.profinfo.pl/blog/zmiany-w-prawie-podatkowym-w-2023-r/
Z kredytem to łatwa sprawa bo banki informowały klientów bezpośrednio.
Znasz wszystkie zmiany podatkowe od stycznia 2023? https://www.profinfo.pl/blog/zmiany-w-prawie-podatkowym-w-2023-r/
- 3
#pit #ksiegowosc #podatki #podatekdochodowy #podatek
Mirki potrzebuje pomocy specjalisty..
W 2022r. miałem łącznie dwóch pracodawców:
Pracodawca 1: styczeń-sierpień
Pracodawca 2: wrzesień-grudzień.
Mirki potrzebuje pomocy specjalisty..
W 2022r. miałem łącznie dwóch pracodawców:
Pracodawca 1: styczeń-sierpień
Pracodawca 2: wrzesień-grudzień.
@walkingzombie: Ale Ty wiesz że kwota to 85+30k?
Do 85k dochodu nie płacisz bo ulga do 26rż, po 85k wchodzisz na normalne zasady, w przypadku normalnych zasad zaczynasz od 30k kwoty wolnej.
Do 85k dochodu nie płacisz bo ulga do 26rż, po 85k wchodzisz na normalne zasady, w przypadku normalnych zasad zaczynasz od 30k kwoty wolnej.
@walkingzombie: Sam powinieneś rozliczyć to w swoim PIT. Wpisując sumy wyników z PIT-11, tak zeby Twój Pit sie zgadzał. Jeśli jest komórka osobna na przychody podlegające pod ulgę no to musisz tam wpisać maks czyli te ok 85tys a reszte w pole które nie podlega uldze i wyjdzie ci ewntualnie podatek do dopłaty.
@SiDi: nie zgadzam się, pracodawca płaci wszystko według dokumnetów wypełnionych przez praconika i nie ma
@SiDi: nie zgadzam się, pracodawca płaci wszystko według dokumnetów wypełnionych przez praconika i nie ma
- 8
- 1
- 11
- 9
@GrafikaUltraHaDe: za 8 godzin to tam nawet ten komunikat się nie wyświetli :D
@paliusz czas jest chyba do końca kwietnia. Zawsze mam beke z napaleńców co rzucają się na coś pierwszego dnia. Zaloguje się za miesiąc, bez kłopotów, rozliczę i naura.
Taką samo było ze szczepionkami. Ludzie od 3 w nocy ustawiali się do kolejek, a ja poszedłem miesiąc później, bez kolejki 15 min zajęła całość
Taką samo było ze szczepionkami. Ludzie od 3 w nocy ustawiali się do kolejek, a ja poszedłem miesiąc później, bez kolejki 15 min zajęła całość



























#pit #pit37 #podatki