Wpis z mikrobloga

Podobno jest jakaś nowość w tym rozliczaniu pitu i można gdzieś wejść na stronę internetową i zaakceptować ten cały pit. Prawda to? Nigdy się chyba nie rozliczałem od kiedy nie jest to konieczne (w sensie wcześniej robił to ktoś za mnie), a teraz po prostu olewałem i liczyłem, że US nie jebnie się na moją niekorzyść. Ogólnie nie ma u mnie nic skomplikowanego bo pracuje od lat na UoP i nie mam żadnych innych umów.
Mam rozumieć, że na tej stronce co by nie było to akceptuje i w razie jakiejś niedopłaty to po prostu idę i reguluje to wszystko?
Nie mam żadnych dzieci, nie chce żadnych ulg.
#pit #podatki #urzadskarbowy #rozliczeniapodatkowe
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@Hoggo: O super. Chyba o to chodziło. I tam wystarczy tylko zaakceptować i w razie niedopłaty walnąć przelew? Czy jeszcze coś wypełniać mam, np. przepisywać jakieś dane z tego pitu od pracodawcy?
  • Odpowiedz
  • 0
@Anonalia: Nie wiem xd Nie interesowałem się tym nigdy. Po prostu podobno lepiej to zrobić i mieć spokojną głowę bo jak US się walnie to z góry jest tak, że to akceptuje. Tak słyszałem. I jak mam mieć to z głowy to wolę zrobić tym bardziej, że chyba żadnej tam wiedzy nie potrzebuje.
  • Odpowiedz
@Vadzior

No sprawdź czy są ujęte wszystkie Twoje pity, które powinieneś dostać. Musisz dopisać ewentualne kwoty jeżeli prowadzisz działalność, sprzedajesz coś, jeżeli jesteś rolnikiem itd.
  • Odpowiedz