Wpis z mikrobloga

Witam Panów i Panie, przychodzę z następującym pytaniem - mam do rozliczenia podatek za pracę w Holandii (praca przez agencję jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie, wszelkie payslipy mam w wersji elektronicznej), niestety byłem leniem i mam w tej kwestii trochę zaległości. Do rozliczenia mam następujące lata:
2020 jeden mies
2021 sześć mies
2022 trzy mies
Pytania są następujące:
1. Trafiłem nieraz na reklamy firm które zajmują się rozliczaniem holenderskiego pitu, czy ktoś z nich korzystał, to legit? Może ktoś jakąś polecić?
2. Czy da się wszystkie 3 lata rozliczyć "na raz" czy muszę składać 3 oddzielne zeznania (i trzy razy płacić).
3. Jak wygląda rozliczenie tego w PL?
4. Ile to z reguły trwa?

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.
#emigracja #holandia #podatki
  • 19
  • Odpowiedz
@Kremufka2137 1. Bierz takie które rozlicza cię online nie w wersji papierowej
2.tak
3.jesli jesteś w związku małżeńskim będziesz musiał załatwić druk Eu EOG podatek przychodzi na twoje konto bankowe.
4. Od 4 tygodni do roku. Zależy jak się uwina i co będą chcieć, niemniej jednak warto.
  • Odpowiedz
@Kremufka2137: ja niby korzystam z eurotax, ale kroją. Rozliczą mi 2020 i im dziękuję. Z 720 zwrotu do wypłaty 550 euro. Słabizna, szukam czegoś tańszego. Jak będziesz miał odezwij się. pzdr/// do rozliczeń potrzebujesz tylko jaarografy jak pracowałeś w danym roku ponad pół roku. Jak krócej to rzeczywiście salarisy moga się przydać
  • Odpowiedz
@Kremufka2137: Pierwszy raz i prawdopodobnie ostatni. Jeśli zwrot za ubezpieczenie za sam przelew chcą ode mnie też taką prowizję to sorry, ale nie. 2021 rozliczony no to od złożenia papierów minęło do zwrotu 5 miesięcy. 2020 dalej czekam a złożyłem tego samego dnia. Generalnie rozliczyli to ok sprawdzałem jakieś kalkulatory, ale prowizja wbija w fotel. Przy Twoich kwotach będzie tego mniej to mniej zaboli./// generalnie opłaca się jeśli nie masz czasu
  • Odpowiedz
  • 1
@bitrab: obecnie nie jestem w NL i prędko nie będę także choćbym bardzo nie chciał to jestem skazany na załatwianie tego przez jakąś firmę z tym, że wolałem podpytać o jakąś sprawdzoną obawiając się jakiegoś scamu czy #!$%@? wie czego, zrobię jakiś reaserch w necie, jeśli znajdę coś z lepszymi stawkami go dam Ci znać, ale podejrzewam, że wszystkie firmy mają podobne cenniki.
  • Odpowiedz
@Kremufka2137: właśnie tu masz łatwiej- rozliczenie w PL+ wniosek WZ/WE. Pozniej list do holandii. Ale jak nie masz pół roku przepracowane to masz komplikacje-> szukaj księgowego co Ci tu na miejscu ogarnie oba kraje na raz.
  • Odpowiedz
@Kremufka2137: w sumie tak. Bez papieru we/wz z PL skarbówki nie dostaniesz zwrotu z NL. Żeby taki papier uzyskać idziesz do skarbówki i deklarujesz tam zarobki z NL. Wtedy skarbówka ci podbija i dopiero możesz wysyłać do NL po zwrot. Jak masz taką sytuację jak opisałeś to tylko księgową. Samemu nie ma sensu, nie zrobisz tego dobrze.
  • Odpowiedz
@Kremufka2137: tak naprawdę jeśli pracujesz ponad pół roku w NL to tam rozliczasz, później papier z PL, a na końcu zwrot z NL. Jeśli masz mniej niż pół roku to zaczynasz tutaj. Jeszcze kwestia czy pracowałeś tylko tam czy w obydwu krajach. Jest to skomplikowane tak szybko wytłumaczyć i każdy ma inaczej. Możesz pójść jak chcesz, ale jednak polecam księgową. Ja cały czas Ci tłumaczę jak jest kiedy > pół roku
  • Odpowiedz