Wpis z mikrobloga

Chcąc wypłacić pieniądze z PPK przed 60 rokiem życia muszę:
a) odjąć od całości dopłaty od państwa
b) od wpłat pracodawcy odjąć 30%
c) od kwoty przychodu kapitałowego odjąć 19% podatku Belki

I nie do końca rozumiem podpunkt C.
Patrząc na moje konto.
Czy moje pieniądze wypracowały jakiś przychód i muszę od nich odejmować te 19%?

#ppk #podatki #pieniadze
Finesta - Chcąc wypłacić pieniądze z PPK przed 60 rokiem życia muszę:
a) odjąć od cał...

źródło: Zrzut ekranu 2023-02-27 202335

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Finesta Na tej grafice nie ma takich informacji. Gdyby była informacja, że suma wpłat to powiedzmy 1000 zł a wartość na teraz to 1100 zł to by oznaczało że inwestycje wypracowały zysk 100 zł i od niego przy zwrocie trzeba odjąć belkę
  • Odpowiedz
@Finesta Gdybyś chciał skorzystać z opcji zwrot (bo tak się nazywa wypłata przed 65 rż.) to dostaniesz całość swoich wpłat i 70% wpłat pracodawcy (pozostałe 30% jego wpłat pójdzie na Twoje konto w ZUS). Dopłaty od Państwa przepadają
  • Odpowiedz
Gdybyś chciał skorzystać z opcji zwrot (bo tak się nazywa wypłata przed 65 rż.) to dostaniesz całość swoich wpłat i 70% wpłat pracodawcy (pozostałe 30% jego wpłat pójdzie na Twoje konto w ZUS). Dopłaty od Państwa przepadają


@Finesta @mariusz5891: Czyli w wartościach podanych dla wpłat Pracownika i Pracodawcy są też ujęte wpływy z inwestycji i już to 19% Belki jest odjęte?
  • Odpowiedz
@AgentGecko Nie wiem jak działa system opa, trzeba by się jego spytać czy tyle faktycznie wpłacił czy to już jest wartość aktualna. Jeżeli to wartość z wpływami z inwestycji to na pewno nie jest od razu potrącony belka bo gdybyś trzymał do emerytury to w ogóle go nie zapłacisz
  • Odpowiedz
@Finesta: Zwróć uwagę, że suma wpłat nie równa się twoim środkom. Czyli twoje środki wypracowały niecałe 100 zł i to zapewne od nich byłyby pobrane te 19% belki.
  • Odpowiedz