Wpis z mikrobloga

Jaki jest najlepszy i najbardziej sprawiedliwy podatek? Taki, który ma najmniejszy negatywny wpływ na opodatkowanych nim ludzi. Na szczęście jest jedna taka grupa ludzi, która ma spory majątek i można ich opodatkować nawet 100%, bo i tak mają #!$%@? - martwi ludzie to zdecydowanie najlepsza grupa podatników i nie zapraszam do dyskusji, bo nie ma o czym.

Niestety taki podatek nie zostanie wprowadzony nawet w wysokości 50%, bo dzieci i wnuki tych zmarłych są zbyt chytrzy na owoce nieswojej pracy i wyciągają swoje tłuste łapki po pieniądze, których nigdy nie zarobili.

Ale, ale babcia Kazia sobie życzyła, żebym ja dostał po niej mieszkanie w rodzinnym #!$%@? i 300k oszczędności. Nie wolno ignorować jej woli, chlip, chlip


#!$%@? mnie obchodzi wola zmarłej osoby, jak jej się nie podoba, to niech zaprotestuje xD. Moja wola jest taka, żeby nie opodatkowywać moich ciężko zarobionych pieniędzy, a mimo to i tak muszę płacić podatek dochodowy. A wola żyjącego podatnika jest ważniejsza niż wola trupa, ale to tylko moje zdanie. Wykopki zaraz mnie nazwą komuchem, bo przecież majątek ich dziadka, z którym nie mieli nic wspólnego im się należy w 100% xDDD Ha tfu na was nieroby

#takaprawda #niepopularnaopinia #podatki #ekonomia
  • 26
@strfkr: Nie ważne, że twój pomysł to jakiś debilizm osoby, która nie ma rodziny. Spróbuje przestawić mózg na twój poziom. Uznajmy, że wprowadzili prawo. Umierasz wszystkie twoje dobra wchodzą do skarbu państwa. Wiesz kiedy by to prawo działało? Tylko w przypadkowych śmierciach. Większość ludzi by przepisywała na starość wszystko na rodzine albo po prostu sprzedawała i lokowała w innym kraju. Twój pomysł to po prostu debilizm i populizm dla biednych ludzi.
@KalashnikovMirasnikov: no tak, w żadnym kraju w historii nie udało się wprowadzić podatku od spadków, ehh to jest zupełnie niemożliwe, na pewno nigdy nie było wysokich podatków od spadków np. w USA dziwnym przypadkiem, akurat w złotym okresie American Dream, kiedy każdy mógł się dorobić, a fortuny były budowane ciężką pracą, a nie dziedziczeniem. No nie ma bata, musimy utrzymać stawkę opodatkowania spadków dla rodziny na 0% ehhh.

nie rozumiem jak
Za to można karać człowieka za pracę, to już jest jak najbardziej ok i zrozumiałe


@strfkr: Nigdzie tak nie napisałem. Piękne projekcja.

no tak, w żadnym kraju w historii nie udało się wprowadzić podatku od spadków, ehh to jest zupełnie niemożliwe, na pewno nigdy nie było wysokich podatków od spadków np. w USA dziwnym przypadkiem, akurat w złotym okresie American Dream, kiedy każdy mógł się dorobić, a fortuny były budowane ciężką
@KalashnikovMirasnikov:

Nigdzie tak nie napisałem. Piękne projekcja.


To skąd państwo ma brać pieniądze do budżetu? Z drzewa czy w ogóle ma nie być państwa?

Masz racje pan kaczyński powinien dom mojego dziadka, który dziadek zbudował dla mojej matki wziąć i rozdać w premiach dla rządu.( ͡° ͜ʖ ͡°)


Oczywiście, że nie, wystarczy, że dziadek powie, że się nie zgadza
@strfkr: Brzydzę się Tobą. Przemawia przez Ciebie czysta zawiść. Nie masz nic po rodzinie, bo byli niezaradni życiowo, i chcesz, żeby inni też nie mieli. "Państwo", które przejmie ten majątek tylko to roztrwoni lub wyhoduje posłuszne sobie robactwo żerujące na cudzym.

To powiedziawszy, nie mam nic przeciwko podatkowi od bogactwa (miliarderzy nie mają dochodów), np. 1% rocznie, który w większości podlega redystrybucji. Mając dom za milion trzeba będzie co roku płacić
gysnde - @strfkr: Brzydzę się Tobą. Przemawia przez Ciebie czysta zawiść. Nie masz ni...

źródło: R

Pobierz
To skąd państwo ma brać pieniądze do budżetu? Z drzewa czy w ogóle ma nie być państwa?


@strfkr: Aktualnie to bierze z każdej #!$%@? złotówki, którą zarobisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na początek to niech się nauczą korzystać z tych pieniędzy a potem mogą zabierać. Ja chętnie oddam moje pieniądze jeśli będę mógł dogodnie żyć. Chyba nie musze przedstawiać ile siana pis #!$%@?ł a ile nie dostanie
@KalashnikovMirasnikov: sprawa dziedziczenia i przyspieszenie ewaluacji, czy ktoś nadaje się do dysponowania dużą gotówką (tj. gdy się podchodzi do pieniądza jako wyznacznika siły sprawczej i źródła "władzy"/przywileju zarządzania czasem innych ludzi), jest prosta i jest stosowana w sektorze IT i są atrybutami pakietów IP:
↘️ TTL https://pl.wikipedia.org/wiki/Czas_%C5%BCycia_pakietu#,
↘️ timeout.

TTL [...]. jest to zwykle liczba przeskoków


A timeout jako literalnie coś, co nadaje właściwość uniemożliwiania przechowywanie gotówki zbyt długo w bliskim
@gysnde:

Nie masz nic po rodzinie


Moi rodzice mają ziemię wartą milion z hakiem, ale w twoim chytrym móżdżku się nie mieści, że komuś może zależeć na sprawiedliwości i dobru ogółu społeczeństwa, a nie tylko na cudzych pieniądzach

chcesz, żeby inni też nie mieli


Wiadomo, opodatkowane majątkowi po prostu wyparowują, zwyczajnie znikają z powierzchni ziemi

robactwo żerujące na cudzym.


Chłop nie zauważył nawet ironii xDDD
@KalashnikovMirasnikov: brzmi jak problem z rządem, a nie z podatkiem od spadków. Niezależnie od tego jak nieefektywnie rząd wykorzystuje pieniądze, to podatki nadal muszą istnieć. Obojętnie czy podatki mają być niskie czy wysokie, uważam że należy zacząć od takich które są najmniej szkodliwe dla opodatkowanych, a tak się składa, że martwym ludziom już nic nie zaszkodzi. Dopiero jak z martwych podatników nie da się już nic wycisnąć, a budżet nadal się
@strfkr:

Moi rodzice mają ziemię wartą milion z hakiem, ale w twoim chytrym móżdżku się nie mieści, że komuś może zależeć na sprawiedliwości i dobru ogółu społeczeństwa, a nie tylko na cudzych pieniądzach

Czyli na dzisiejsze - gówno, do tego nie wiadomo na ile podzielić. Jak się nie chce inwestować ani przy tym pracować, to można tylko sprzedać, włożyć w obligacje i z 60k rocznie na jakieś skromne życie będzie.

Wiadomo,
@gysnde:

nie rozumiesz jeszcze naturalnego porządku


Nie zapracowałem na to w żadnym stopniu, ale mi się należy, takie jest prawo naturalne!! Weź się do roboty lepiej, zamiast czyhać na darowiznę od rodziny
@strfkr:

Nie zapracowałem na to w żadnym stopniu, ale mi się należy, takie jest prawo naturalne!! Weź się do roboty lepiej, zamiast czyhać na darowiznę od rodziny

Prawo naturalne jest takie, że rodzice poświęcają się dla potomstwa, kobieta w dużo większym stopniu. Następnie wszystko co robią, służy temu, żeby zapewnić sobie i potomstwu jak najlepszy byt, żeby potem zmaksymalizować jego potencjał, i na ramionach gigantów, mogło sięgać jeszcze wyżej. Rodzina wielopokoleniowa
@strfkr: można iść o krok dalej i zapobiec takim kruczkom jak KalashnikovMirasnikov wymyślił, i po prostu płacić ludziom w cyfrowej walucie która ma termin ważności, wynajmować im kapsuły do spania etc. Nie będą mieć niczego i będą szczęśliwi
@gysnde:

A w życiu zarobiłem wielokrotność majątku Twoich rodziców, zapłaciłem od tego podatki


Widocznie za mało, skoro nadal jesteś nienażarty i czekasz na zapomogę od rodziców czy dziadków. Jakbyś nie musiał płacić tych podatków, bo chociaż w części byłyby zastąpione podatkiem od spadków, to może wtedy byłoby cię stać na samodzielne, godne życie
@strfkr: ludzie mogą dowolnie dysponować swoim majątkiem po śmierci przez testament czy prawnika. Jak myślisz, dlaczego cudze babcie nie zapisują go ani Tobie ani temu Twojemu Państwu? I kto tu sięga po cudze? XD

Chcę się tylko upewnić, że to, na co zapracowałem przez życie się nie zmarnuje i trafi do mojego potomstwa, a nie do jakiegoś pasożyta.
@gysnde:

ludzie mogą dowolnie dysponować swoim majątkiem po śmierci


Szkoda, że ja nie mogę dysponować swoim majątkiem przed śmiercią. Czemu państwo mi zabiera kilkadziesiąt procent ciężko zarobionych pieniędzy, a takie nieroby jak ty nie dość, że dostają w spadku majątek, na który nie zapracowali, to jeszcze nie płacą za to żadnego podatku?

I kto tu sięga po cudze? XD


Ty, do roboty darmozjadzie