Wpis z mikrobloga

Będę rozliczał dochody z #gielda w PIT-38 ze sprzedaży akcji na zagranicznej giełdzie i z dywidendy. Mam kilka pytań, może ktoś pomoże i oznaczam #kalkulatorgieldowy bo wiem, że dysponuje ogromną wiedzą w tym temacie:
- odnośnie dywidendy zagranicznej: w poz 45 i 46 PIT-38 nie zaokrąglamy kwot, w związku z czym należny podatek wychodzi mi też z groszami - czy to poprawne? XTB w raporcie podatkowym zaokrąglił obie te kwoty, chyba niepoprawnie?
- dochód ze sprzedaży akcji na zagranicznej giełdzie, opodatkowany tylko w Polsce. Tutaj XTB podaje, by wypełnić poz. 22 i 23 w PIT-38, czy jest konieczny jeszcze PIT-ZG?
- dywidenda opodatkowana za granicą w kraju rejestracji spółki (inny kraj niż akcje z giełdy zagranicznej) - też muszę wypełnić osobny arkusz PIT-ZG?

#gielda #kalkulatorgieldowy #podatki
  • 2
@Yayami_o_Mate:
1) pól 45 i 46 NIE zaokrąglamy. Pole 47 (różnica z tych pól jest zaokrąglana zgodnie z zapisem). e-PIT tego nie ogarnia i do momentu płatności jest niezaokrąglona kwota :D
"Kwoty w poz. 44 i 47 podaje się po zaokrągleniu do pełnych złotych w ten sposób, że końcówki kwot wynoszące
mniej niż 50 groszy pomija się, a końcówki kwot wynoszące 50 i więcej groszy podwyższa się do pełnych złotych".
Opis: