jakieś rady czemu mi się skorupa na spodzie pizzy robi? mam na desce drewnianej położone i na to miska jakaś
czy to wina, że powietrze się dostaje, temperatury czy może tego, że mąki trochę daje na deskę?
#pizza
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przekrój mojej popisowej Pizzy Neapolitany ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czas wyrastania 15 min, skład ciasta ściśle wg kalkulatora z klubu miłośników pizzy (z małą zmianą na 30dag drożdży). Pieczone na blaszce 25min 175 st. Mąka 00 sprowadzana indywidualnie od znajomego kucharza z Włoch. Wygląda cudownie, a smakuje jeszcze lepiej. Zaraz po całej poleję Tortexem ;)

#pizza #gzw #gotujzwykopem #foodporn #
dopeboiYSL - Przekrój mojej popisowej Pizzy Neapolitany ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czas wyrastani...

źródło: comment_15876581228oydKMoJ8vAnf8Nc4F3bwm.jpg

Pobierz

Ładna neapolitana?

  • Pewnie 45.2% (28)
  • Jeszcze jak! 54.8% (34)

Oddanych głosów: 62

  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 11
@programista_nie_informatyk przepis do dopracowania, ale generalnie 1kg mąki, użyłem Divelli 00, 0,3g suchych drożdży, ok 630ml wody, 32g soli, polecam kalkulator pizzy. Wyrastała po wyrobieniu ok 8h, potem 2 doby w lodówce, szczelnie zamknięta. Następnie wyjąłem z lodówki na kilka godzin do ogrzania, porcjowanie na kulki i jeszcze kulki rosły kilka godzin. Ważne: piekłem na górnym grillu na najwyższej półce, umożliwiło to 300st w Samsungu
  • Odpowiedz
Jaki przepis na pizzę taki który zrobię od zera na popołudnie? Gustuje bardziej w pizzy na cienkim czeście i neaopolitanskiej (ale tą trzeba 24h ciasto robić). Na wykopie dużo przepisów ale mam wrażenie, że była tu jakaś bojówka która robiła zajebiste placki a ich przepisów znaleźć nie mogę :<

@wondermano1: #pizza #gotowanie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: rób jak na Neapolitańską, tylko ilość dżdży zwiększ do 5g, czyli tak nie za dużo, ale też nie mało - wyrośnie Ci w kilka godzin odpowiednio ciasto drożdżowe. Kuchnia to nie apteka, przyjmij miary na oko, ewentualnie policz sobie ze jedna łyżka stołowa czubata mąki to około 30-35g mąki ;)
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: nie dawałbym grubszego spodu, kręciłbym normalnie - tak mi się wydaje - po prostu brzegi sie nie będą miały pompy pewnie, bo tutaj wymagana jest fermentacja/dojrzewanie ciasta w TK ;) Wrzuc wyniki, zawsze coś nowego niz kręcenie ciasta 24h
  • Odpowiedz
@Mishy: a czemu nie? Mozzarella jest akurat serem który nie ma wielu walorów smakowych, więc może się wpasować w wiele smaków.
Gorzej jakby użyli sera zółtego albo pleśniowego.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZeT_: kup kamień i wjeb go do piekarnika, to rozwiąże twoje problemy z ciastem. Kamień do pizzy szukaj w googlach
  • Odpowiedz
@kolonko: jak ktoś Ci w jakiś sposób nakicha na pizzę/pudełko itp. i wprowadzisz sobie jego slinę do organizmu to tak, możesz się zarazić. Byłoby to jednak bardzo niefortunne i trudne do wykonania. Technicznie rzecz biorąc to tak, można kogoś zarazić.
  • Odpowiedz
@Misza: przenieś kamień jak najwyżej grzałki górnej, później p---a ogień funkcja grilla. Wyjdzie lepsza i krócej się będzie piekła. Stestuj.
  • Odpowiedz