"Rosjanie używają obaw Niemiec o przerwę dostaw gazu przez Nord Stream 1 do gry o poluzowanie sankcji"- czy ktoś chciał "uciąć" możliwość wpływu na Niemcy ws. sankcji, czy ma to związek z przypadkowym uszkodzeniem gazociągu? ;)
W sprawie wybuchów gazociągów, najlepszym dowodem na to, że to nie #rosja jest to, że trole nie mają jeszcze przygotowanej narracji. Wytyczne przyjdą pewnie jutro i zacznie się spamowanie wykopu. #niemcy #wojna
@ElectroNICK: Jaki odwet. Tego typu uszkodzenia nie jest problemem naprawić. W przypadku Baltic Pipe gdzie wiele państw jest zainteresowanych to naprawdę żaden kłopot. Gorzej z NordStream ponieważ zostały nałożone sankcje i żadna zachodnia firma się nie podejmie a wielka rosja wolała z pieniędzy za gaz budować jachty oligarchów zamiast specjalistyczne statki.
@WypadlemZKajaka: Nigdy wcześniej nie spotkałem się z tak dziwnym samozapłonem ¯\_(ツ)_/¯ Alternatywnym wytłumaczeniem może być jedynie rosyjska prowokacja...
W poniedziałek doszło do wycieków gazu w Nord Stream 1 i Nord Stream 2. Wycieki są badane jako celowe ataki - poinformował portal svt.se. Powołuje się on na słowa sejsmologa Björna Lunda, który "nie ma
Rzucam myśl i zapraszam do dyskusji: A może Amerykanie „dogadali się” z Rosjanami ze ci dobijają Niemców odcięciem ich od gazu, co mocno Niemców zatrzyma gospodarczo. Za to Amerykanie nie docisną Rosji do końca ( co nie było by problemem teraz, przy takiej sytuacji) i Rosja bedzie musiała opowiedzieć się po stronie Ameryki w walce USA - Chiny. #wojna #ukraina #niemcy #usa #polityka #rosja #chiny
@Ncaoj99t: teoria bezsensu bo gdyby i stany i ruscy chcieli odciac ten gaz to by to zrobili (co zreszta jak widac ktos zrobil), nie trzeba do tego zadnego dogadywania sie. poza tym niemcy przy stawce usa vs chiny to jest pryszcz
@Ncaoj99t: Rosja jest całkowicie niewiarygodnym partnerem do takiego dealu. USA już próbowało odwilży za Obamy w 2009 i zostało zrobione przez Rosję w #!$%@?.
#rosja #ukraina #niemcy #nordstream2 #gaz #wojna Ja tylko przypomnę że całkiem niedawno podmorski światłowodowy kabel łączący Norwegię i Svalbard został w tajemniczych okolicznościach przerwany ( ͡°͜ʖ͡°)
Szwedzkie Narodowe Centrum Sejsmologiczne poinformowało, że stacje pomiarowe w Szwecji i Danii zarejestrowały potężne wybuchy podmorskie w obszarach wycieku gazu - podaje szwedzka telewizja SVT. Chwilę później te doniesienia potwierdził rząd tego kraju.
Mam nadzieję, że dziura w rurze jest olbrzymia. Żeby tam słona woda weszła, ryby i wszelkie bałtyckie gówno. Po wojnie niech Niemcy z ruskimi wyciągają ten złom z wody. #ukraina #niemcy #rosja #nordstream
Grupa mieszkańców Niemiec pozwała swój rząd z powodu zanieczyszczenia powietrza w miastach. Twierdzą oni, że władze łamią prawa człowieka, pozwalając na przekraczanie norm zalecanych przez Światową Organizację Zdrowia. A nasz zachodni sąsiad ma i tak znacznie mniejsze problemy ze smogiem niż Polska.
Zablokowali mnie czy putin postanowił zawiesić swój projekt?