Gdyby akcje jak z tą egzekucją puścili w głównych wydaniach serwisów informacyjnych i na pierwszych stronach gazet BEZ CENZURY to może się światu oczy otworzyły na to czym jest wojna i co ten skur... putin narobił i by się kroplówka skończyła a poszło wsparcie bez samoograniczania się. Rzygać się chcę na tych rozumiejących rosję pitoniów, braunów, sykulskich i innych świrów
#ukraina #polska #rosja #niemcy #francja #usa
Też ciekawe spostrzeżenia. Ludzie demonizują i przeceniają politykę. Nie biorą pod uwagę, że decydenci mają 1000 różnych czynników, z którymi muszą się liczyć

Postrzegają politykę w kategoriach wielkiej gry. Gdy tymczasem za wielkimi hasłami może kryć się prozaiczna ucieczka przed własnym problemami.
W mojej ocenie przez FRA i GER przede wszystkim przemawia słabość. W przypadku GER jest to słabość ustrojowa - władza jest rozbita na regiony.

Francja przez lata pogrążona w faktycznej
Pobierz IdillaMZ - Też ciekawe spostrzeżenia. Ludzie demonizują i przeceniają politykę. Nie b...
źródło: 1
@IdillaMZ: Niemcy i Francja dużo zainwestowały w Chiny i nie widzą powodu, dla którego mieliby przerwać dobry handel tylko dlatego, że Amerykanie tak chcą. Co Niemca czy Francuza obchodzi Tajwan? Całe to napięcie wynika z kwestii Tajwanu, który jest państwem nieuznawanym.
Mirki z #niemcy widzieliście co się stało z ceną oleju ()
Nie dalej jak miesiąc temu litr rzepakowego kosztował 2,49€, dziś jak zobaczyłam że jest po 1,89€ w pennym to wzięłam dwie butelki, bo myślałam że to jakaś promocja.
Wracam do domu, sprawdzam w internecie, że cena oleju jest teraz w każdym dyskoncie tak niska (albo w sumie obniżka jest tak duża)
Co tu się zadziało XD
@Bonzo222 ta firma pewnie za pośrednictwo robi wystarczający profit żeby im się opłacało zorganizować gownokurs 2h dziennie i rzucić te 1k ochłapów. Np w ochronie zdrowia coś takiego to standardowa praktyka.
W sumie siedzenie na dupie w Polsce i robienie 2h dziennie kursu i zgarnianie 1k euro to całkiem fajna opcja i jest to całkiem spory plus imo
Polska najniższa krajowa to ok 3200zł na rękę.
W Polsce żyjąc samemu wydasz to na:
- Małe mieszkanie z opłatami w powiatowym(być może w tej cenie będzie się dało wynająć nawet coś w dobrym standardzie) 1800zł
- Jedzenie - samodzielne gotowanie - 1200zł
- Chemia + inne rzeczy do mieszkania 300zł

Czyli z jednej strony da się, żyć, nie marznąć, nie cierpieć głodu, mieć jako takie poczucie bezpieczeństwa, nie spać w syfie