Skoro udało się poprawić sytuację z zanieczyszczeniem powietrza, czas na kolejne kroki.
Teraz powinniśmy zająć się innym rodzajem zanieczyszczeń – hałasem. Szczególnie tym generowanym nocą przez „fanów motoryzacji”, którzy traktują miejskie ulice jak tor wyścigowy albo po prostu miejsce do popisu.

Nic tak nie wkurza jak próba „sportowego” wydechu o 2 w nocy.
Rozwiązanie? Fotoradary akustyczne . Chcesz się popisać swoim wydechem? Zapraszamy na tor, a nie pod okna mieszkańców.

Fotoradary akustyczne?

  • Tak 74.0% (54)
  • Nie 26.0% (19)

Oddanych głosów: 73

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@zdrajczyciel: Może część osób się dowie że np. istnieje coś takiego jak fotoradar akustyczny i że hałas - dzwięk jest też zaneiczyszczeniem?
@January-zwiedza-szpary z moich osobistych obserwacji wynika że jest całkiem spoko, jeżeli chodzi o te względy u mnie. Może max 1 na 5 wozów na sygnale używa dźwięku i to w tych godzinach do koło północy, potem spokój, tylko światła. No ale ja mieszkam między centrum a obrzeżeniem
  • Odpowiedz
Teraz się dopiero dowiedziałem, że w autobusach i tramwajach powstają biletomaty, które nie drukują biletów. Zamiast tego bilet jest przypisywany do karty płatniczej, którą się zapłaciło za bilet i w trakcie kontroli musisz przyłożyć swoją kartę do czytnika kontrolera.

Przecież to proszenie się o kłopoty. Po co miałbym przykładać swoją kartę do urządzenia jakiegoś losowego typa z ulicy. W 2025 roku. W końcu może trafić się taki, co sobie podłoży swój czytnik

Czy uważasz taką formę weryfikacji za bezpieczną?

  • Tak 21.3% (81)
  • Nie 78.7% (299)

Oddanych głosów: 380

  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 36
@telegazeciarz przecież takie automaty już są w innych miastach w pl od dawna np Wrocław plus nikt nie każe ich używać, są inne metody do kupna biletów, a te w środku pojazdu powinno się traktować jako awaryjny i ostateczny sposób na kupno
  • Odpowiedz
@przegrywNL: bycie patusem jest łatwiejsze jesli masz do tego predyspozycje. Ponco wytężać umysł jak branie kasy z reklamy z youtube jest latwiejsze i szybsze.
Moj kumpel jest doktorem wykładowca na politechnice warszawskiej i nie zarabia nawet 10k
Jedyny plus to taki ze ma sporo czasu w tygodniu miedzy wykladami
  • Odpowiedz
ZTP tłumaczy, że rezygnacja z gotówki i wydruku wynika z praktycznych względów – nowe urządzenia są mniej awaryjne, szybsze w obsłudze i nie wymagają dodatkowej obsługi serwisowej.

Gibała: Starsi pasażerowie sobie nie radzą


Czy on nie wie, że starsi pasażerowie (70+ lat) mają bezpłatne przejazdy MPK? Czy chodzi mu o ludzi 60-70, którzy bez problemu posługują się kartami płatniczymi?

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/nowe-biletomaty-wykluczaja-czesc-mieszkancow-radni-chca-powrotu-gotowki-w-komunikacji_62873.html
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ponton baba w osiedlowym sklepiku musi stawiać terminal obowiązkowo, ale wielkie gminy nie mają obowiązku przyjmować gotówki ¯_(ツ)_/¯

A najlepsze, że jeszcze parę lat temu nie dało się w urzędzie zapłacić karta, a potem pobierali prowizję (przerzucali na petenta). Teraz zamiast wyboru mamy kolejną skrajność.
  • Odpowiedz
  • 50
@wjtk123: wiesz, a ja myślę, że częścią problemu może być też praca zdalna - ludzie pracując z "domów", a właściwie mieszkań, słyszą w ciągu dnia to, co normalnie słyszeliby tylko po pracy (czyli byłoby mniej uciążliwe). To też wyjaśnia fenomen starych bab i dziadów, którym od zawsze przeszkadzały zabawy dzieci na podwórku - to były osoby, które siedziały w domach i miały to brzęczenie nad uchem cały czas
  • Odpowiedz
Ktoś poleci jakiś sklep z meblami w #krakow, gdzie mógłbym kupić krzesła do salonu? Nie jakiś najniższy standard.
Byłem w Witku w Krakowie, ale jeszcze chce jakiś inny sklep zobaczyc
#meble #remontujzwykopem
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach