Wszystko
Najnowsze
Archiwum
1
JASKINIA Z KULKAMI | PARK TWARDOWSKIEGO | DĘBNIKI | KRAKÓW

Cześć! Zapraszam do obejrzenia kolejnego odcinka, w którym będziemy zwiedzać obiekty w Parku Twardowskiego. Tym razem wybierzemy się do Jaskini z kulkami. Znajduje się ona najbliżej szlabanu znajdującego się na początku parku przy jednostce wojskowej. Postaramy się zwiedzić cay obiekt lącznie z nowo
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
44
Wkurza cię podwyżka za parkowanie w Krakowie? Za późno o dwa lata I Felieton I k

Tak, to już przesądzone. Od 4 sierpnia 2025 roku w Krakowie za godzinę parkowania w Obszarze Płatnego Parkowania trzeba będzie zapłacić nawet 11 PLN, wobec dotychczasowych 6 PLN. Wkurza cię taki wymiar podwyżki? Za późno o dwa lata.
z- 24
- #
- #
- #
- #
- #
5
Wracają bezpłatne treningi SUP, organizowane na wodach "krakowskiej Chorwacji"

Wodne zajęcia na niezwykle malowniczym akwenie Zakrzówku to część miejskiej kampanii Kraków w formie, która zachęca mieszkańców do spędzania wakacji w ruchu. Ostatnie zajęcia odbyły się niedawno, dając możliwość podziwiania Zakrzówka "na stojąco". Będą kolejne terminy bezpłatnych zajęć.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
55
Odkorkujmy Miasto! Wyślij zdjęcia gdzie pogorszono ruch lub zlikwidowano parking

Warszawa / Kraków / Wrocław Wpłacać nie trzeba, ale można wysłać zdjęcia to nic nie kosztuje. Może ktoś pójdzie po rozum do głowy z likwidacja miejsc postojowych oraz buspasami. Politycy sami tworzą problem zwiększania emisji spalin m.in. poprzez likwidację pasów jazdy i miejsc parkingowych
z- 39
- #
- #
- #
- #
- #
3
Małe aniołki

Cmentarz Rybitwy Kraków
z- 2
- #
- #
- #
Przecież to proszenie się o kłopoty. Po co miałbym przykładać swoją kartę do urządzenia jakiegoś losowego typa z ulicy. W 2025 roku. W końcu może trafić się taki, co sobie podłoży swój czytnik
Czy uważasz taką formę weryfikacji za bezpieczną?
- Tak 21.3% (81)
- Nie 78.7% (299)
jest jakdojade.pl
@Adolf_HODLer: teraz już w większości apek mobilnych banków możesz kupić bilet. Nie trzeba się bawić z jakimiś doładowaniami w obcych aplikacjach.
- 7
Moj kumpel jest doktorem wykładowca na politechnice warszawskiej i nie zarabia nawet 10k
Jedyny plus to taki ze ma sporo czasu w tygodniu miedzy wykladami
- 7
- 1
ZTP tłumaczy, że rezygnacja z gotówki i wydruku wynika z praktycznych względów – nowe urządzenia są mniej awaryjne, szybsze w obsłudze i nie wymagają dodatkowej obsługi serwisowej.
Gibała: Starsi pasażerowie sobie nie radzą
Czy on nie wie, że starsi pasażerowie (70+ lat) mają bezpłatne przejazdy MPK? Czy chodzi mu o ludzi 60-70, którzy bez problemu posługują się kartami płatniczymi?
https://lovekrakow.pl/aktualnosci/nowe-biletomaty-wykluczaja-czesc-mieszkancow-radni-chca-powrotu-gotowki-w-komunikacji_62873.html
A najlepsze, że jeszcze parę lat temu nie dało się w urzędzie zapłacić karta, a potem pobierali prowizję (przerzucali na petenta). Teraz zamiast wyboru mamy kolejną skrajność.
, ale wielkie gminy nie mają obowiązku przyjmować gotówki ¯(ツ)/¯
@January-zwiedza-szpary: Każda forma obsługi bezosobowej może zgodnie z prawem nie przyjmować gotówki. I to niezależnie do kogo dane urządzenie należy.
źródło: GcsgPiTXwAA41qm
Pobierz- 0
Jeśli jesteś z Krakowa i okolic to Schronisko z ul. Rybnej jutro organizuje dzień otwarty w godz 10:00 - 14:00 podczas którego można m.in pogłaskać kotki lub jakiegoś zaadoptować. Być może ktoś z was nie ma planów i go to zainteresuje.
#krakow #malopolska #koty #schronisko #schroniskodlazwierzat
źródło: IMG_1248
Pobierz- 17
- 151
- 72
- 39
- 0
Byłem w Witku w Krakowie, ale jeszcze chce jakiś inny sklep zobaczyc
#meble #remontujzwykopem
gdzie mógłbym kupić krzesła do salonu?
@nick230:
Poszukaj na OLX firmy KLER.
Polska firma, zależy od modelu ale dobra jakość.
Kilka lat temu kupiłem stół i 6 krzeseł za ok.
14
Uchwała o SCT wstrzymana? "Trzeba próbować, walczymy do końca"

Bartłomiej Krzych, radny z Otwartej Wieliczki złożył skargę do sądu na SCT w Krakowie z wnioskiem o wstrzymanie wykonania uchwały do czasu wydania wyroku.
z- 10
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 3
- 2
Komentarz usunięty przez moderatora

















Teraz powinniśmy zająć się innym rodzajem zanieczyszczeń – hałasem. Szczególnie tym generowanym nocą przez „fanów motoryzacji”, którzy traktują miejskie ulice jak tor wyścigowy albo po prostu miejsce do popisu.
Nic tak nie wkurza jak próba „sportowego” wydechu o 2 w nocy.
Rozwiązanie? Fotoradary akustyczne . Chcesz się popisać swoim wydechem? Zapraszamy na tor, a nie pod okna mieszkańców.
Fotoradary akustyczne?
no na pewno to coś zmieni xd
@January-zwiedza-szpary z moich osobistych obserwacji wynika że jest całkiem spoko, jeżeli chodzi o te względy u mnie. Może max 1 na 5 wozów na sygnale używa dźwięku i to w tych godzinach do koło północy, potem spokój, tylko światła. No ale ja mieszkam między centrum a obrzeżeniem