Oficjalna norma NO2 to 40ug/m3. I jest to wartość średnioroczna i z pełnego cyklu dobowego. Średnie godzinowe są dopuszczalne do poziomu nawet 200ug/m3. Tutaj ledwo przekroczono 20% tej wartości. Ta appka po prostu manipuluje aby siać panikę. Poniżej zamieszczam oficjalne statystyki państwowego GIOŚ dla Krakowa. NO2 jest w normie ze sporym zapasem.

“Norma WHO” to tylko pobożne życzenie nieobserwowalne w żadnym mieście na świecie. Nigdzie. I nawet ona jest wartością średnią z
planarize - Oficjalna norma NO2 to 40ug/m3. I jest to wartość średnioroczna i z pełne...

źródło: IMG_5620

Pobierz
  • Odpowiedz
@planarize: nie bede wchodzil w te szczegolowe dyskusje, ale zyjac w duzym miescie nie mozna oczekiwac zdrowego powietrza. czy przekracza norme czy nie, przy takim ruchu mieszkajac w poblizu arterii czy chodzac w ich poblizu wdychamy syf, niezaleznie od tego czy przekracza normy who czyy nie. Nie, nie jestem za SCT
  • Odpowiedz
✨️ Jak poradzić sobie z nowymi studiów w finansach po architekturze?
Cześć. Zdecydowałem się na całkowitą zmianę i zapisałem się na magisterke - finanse i rachunkowość zaocznie w Krakowie. Problem z tym że skończyłem architekturę i w niej pracuje jako architekt. Boję się że materiał nie będzie do nadrobienia, bo jednak to całkiem inna bajka. Z drugiej strony lubię matmę, zdałem ją na 100% + uważam się za osobę dosyć ogarniętą. Też
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: U mnie na magisterkę przychodzili ludzie po anglistyce i dawali radę xd to są łatwe studia, tym bardziej zaoczne. Może jakieś podstawy księgowości będziesz musiał nadrobić, ale to zależy od programu studiów
  • Odpowiedz
✨️ Mieszkanie za remont – czy to dobra opcja?
Co myślicie o programach "mieszkanie za remont"?
Miasta i gminy organizują to, że mają lokale komunalne ale które wymagają remontu, jak chcecie to macie zrobić remont i wtedy możecie wynajmować tanio od miasta zamiast na wolnym rynku.
Są wymogi typu dochody nie mogą być zbyt niskie lub wysokie. I zazwyczaj trzeba mieszkać w danej gminie żeby to dostać.
Remont robicie za własne pieniądze.
Opinia?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Część, jest tu może ktoś z #krakow i podpowiedział mi parę rzeczy? W środę wybieram się na 3 noce razem z różowym i teściami do stolicy małopolski. Macie jakieś ciekawe miejsca do polecenia? Krakow znam dosyć dobrze jeśli chodzi o główne punkty na mapie (Wawel, Sukiennice, kopiec, fabryka shindlera itp.) ale może jest coś mniej znanego co jesteście w stanie polecić? Co sądzicie np o zoo? Mamy jeszcze 3,5 miesięcznego
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wybieram się na 3 noce razem z różowym i teściami do stolicy małopolski.


@nigdypoalko92: Pierwsza sprawa, to nigdy w Krakowie nie mów "stolica małopolski", bo to jakby iść do teatru i zesrać się na dywan. Kraków to jedyna prawdziwa stolica Polski, nielegalnie przeniesiona do Warszawy, czego w Krakowie nikt nie uznaje.
  • Odpowiedz
Które miasto ma lepsze perspektywy - Kraków czy Wrocław?

Przez perspektywy mam na myśli sytuację na rynku pracy, jakość życia, zdolność do przyciągnia nowych mieszkańców.

W Krakowie ostatnio było sporo zwolnień, nie wiem jak we Wrocławiu

#krakow #wroclaw #nieruchomosci #polska #demografia #pracbaza #ekonomia #gospodarka

Jak wyżej

  • Kraków 33.2% (121)
  • Wrocław 37.3% (136)
  • Miasta mają zbliżone perpspektywy 29.6% (108)

Oddanych głosów: 365

  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 20
@SilesianPill: ciężko odpowiedzieć, ale chyba stawiałbym na Kraków. Jedno co jest pewne, to że będzie przyciągał nowych mieszkańców dużo lepiej niż Wrocław. Małopolska ma o niebo lepszą sytuację demograficzna niż Dolny Śląsk. Tam już niedługo skończy się źródełko z nowymi mieszkańcami. Nie licząc Warszawy, głównym źródłem nowych mieszkańców dla miast wojewódzkich jest obszar o promieniu ok 100 km.

Co do rynku pracy to jedno i drugie miasto zawdzięcza sukces głównie
  • Odpowiedz
#krakow Powiedzcie mi krakusy moje kochane, czy macie jakieś info o dobudowie torów tramwajowych w stronę przystanku kolejowego Os. Piastów, gdzie ma powstać rzekomo nowa pętla tramwajowa, razem z budową parkingu P+R. Parę lat temu, mówiło się nieco o tym. Niby przystanek SKA rzeczywiście wybudowali, ale co z tramwajem. Ciężko byłoby mi wyobrazić sobie nawet, którędy miałyby iść tory, bo nabudowali już tam nowych bloków. Jedyna opcja to zakręt za
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ciężko byłoby mi wyobrazić sobie nawet, którędy miałyby iść tory, bo nabudowali już tam nowych bloków.


@Matias_de_Bur: To co się dzieje w tamtych okolicach, to degrengolada. Zamiast za wczasu zaklepać działkę pod pętlę, żeby ta była zaraz przy torach, to wzięli i nasrali tam bloków, a teraz będą rozkminiać gdzie puścić tramwaj. P+R to jakieś mgliste plany, a przypominam, że tymi blokami chcą zjechać do samej Mistrzejowickiej. Ba! Teren Awiteksu
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy: najgorsze, że nie ma tam żadnych sensownych dróg, już nawet nie mówię alei. Piasta Kołodzieja to jeden wielki korek przez cały dzień, a co roku dochodzą nowe bloki. Tak to jest jak miasto wydaje zgody na budowy, bez żadnej infrastruktury. Powtórka z Prądnika, chociaż im Trasę Wolbromska wybudowali przynajmniej.
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: komentarze prostują, że to był chodnik, a nie przejście dla pieszych. Jeśli to nie była menelica tylko zwykły człowiek to pozostaje tylko współczuć, bo z jelitami nie wygrasz w wypadku chorób lub infekcji/zatruć. A w Krakowie publicznych toalet brakuje.
  • Odpowiedz
bo z jelitami nie wygrasz w wypadku chorób lub infekcji/zatruć. A w Krakowie publicznych toalet brakuje.


@kasiknocheinmal: Święta prawda. Poza piwnicą w Sukiennicach nie kojarzę żadnych innych toalet publicznych (nie wliczam stacji benzynowych czy restauracji). Na sadolu czasem pojawiają się takie filmy jak ktoś nie wytrzymał i dla mnie też to powód do współczucia a nie śmiechu.
  • Odpowiedz
Kraków czy Katowice? Pod kątem jakości życia i perspektywy na przyszłość. Nie zależy mi na życiu nocnym.
#krakow #katowice #pytaniedoeksperta

Które?

  • Katowice 64.0% (343)
  • Kraków 36.0% (193)

Oddanych głosów: 536

  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JaX92: Katowice, aglomeracja śląska to 41 miast, ponad 2 mln ludzi. Bardzo szerokie perspektywy zawodowe, zawsze w okolicy coś się dzieje, tanie mieszkania w miastach okolicznych, np. Ruda Śląska z dojazdem 15 min do centrum Katowic i Gliwic. Coraz lepsza komunikacja, zaraz przywrócą kolejna linie kolejową w aglomeracji.
  • Odpowiedz
Kraków - modelowe miasto sukcesu.

1. Najwyższa średnia zarobków w kraju
2. Najwięcej korpo etatów w przeliczeniu na mieszkanca
3. Najwiecje etatów w ogole w korpo - wiecej niz w 2x większej Warszawie

Jednocześnie

Dlaczego Kraków mimo sukcesów nie moze zbudowac metra?

  • moze I sukces, ale na papieprze 24.4% (20)
  • nie ma żadnego sukcesu 48.8% (40)
  • nie interesuj sie 24.4% (20)
  • podam w komentarzu 2.4% (2)

Oddanych głosów: 82

  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

no to inne pytanie ;)


@del855: myślę że koszty życia są jednak kluczowe jak rozmawiamy o pewnym standardzie życia, a płacenie blisko cztery koła za kawalerkę blisko centrum z miejscem parkingowym co miesiąc tego standardu nie podwyższa.

W miarę godnie można żyć na wyższym stanowisku managerskim, korpo-plankton żyje jak zwierzęta. Często nie stać ich na posiadanie własnego samochodu (strefa parkowania, własne miejsca parkingowe +40k lub +500msc) ani życie na własną
  • Odpowiedz
#koncert #tilllindemann #rammstein #krakow
Hej ;) Wybiera się ktoś na koncert Tilla 01.12.2025?
Jakieś podpowiedzi co do stylizacji, np. czy ćwieki, bransoletki z kolcami/ćwiekami przejdą czy lepiej nie ubierać bo będzie trzeba zostawić na bramkach?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach