Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
Oficjalna norma NO2 to 40ug/m3. I jest to wartość średnioroczna i z pełnego cyklu dobowego. Średnie godzinowe są dopuszczalne do poziomu nawet 200ug/m3. Tutaj ledwo przekroczono 20% tej wartości. Ta appka po prostu manipuluje aby siać panikę. Poniżej zamieszczam oficjalne statystyki państwowego GIOŚ dla Krakowa. NO2 jest w normie ze sporym zapasem.
“Norma WHO” to tylko pobożne życzenie nieobserwowalne w żadnym mieście na świecie. Nigdzie. I nawet ona jest wartością średnią z
“Norma WHO” to tylko pobożne życzenie nieobserwowalne w żadnym mieście na świecie. Nigdzie. I nawet ona jest wartością średnią z
źródło: IMG_5620
Pobierz@planarize: nie bede wchodzil w te szczegolowe dyskusje, ale zyjac w duzym miescie nie mozna oczekiwac zdrowego powietrza. czy przekracza norme czy nie, przy takim ruchu mieszkajac w poblizu arterii czy chodzac w ich poblizu wdychamy syf, niezaleznie od tego czy przekracza normy who czyy nie. Nie, nie jestem za SCT
✨️ Jak poradzić sobie z nowymi studiów w finansach po architekturze? Ⓘ
Cześć. Zdecydowałem się na całkowitą zmianę i zapisałem się na magisterke - finanse i rachunkowość zaocznie w Krakowie. Problem z tym że skończyłem architekturę i w niej pracuje jako architekt. Boję się że materiał nie będzie do nadrobienia, bo jednak to całkiem inna bajka. Z drugiej strony lubię matmę, zdałem ją na 100% + uważam się za osobę dosyć ogarniętą. Też
Cześć. Zdecydowałem się na całkowitą zmianę i zapisałem się na magisterke - finanse i rachunkowość zaocznie w Krakowie. Problem z tym że skończyłem architekturę i w niej pracuje jako architekt. Boję się że materiał nie będzie do nadrobienia, bo jednak to całkiem inna bajka. Z drugiej strony lubię matmę, zdałem ją na 100% + uważam się za osobę dosyć ogarniętą. Też
@mirko_anonim: U mnie na magisterkę przychodzili ludzie po anglistyce i dawali radę xd to są łatwe studia, tym bardziej zaoczne. Może jakieś podstawy księgowości będziesz musiał nadrobić, ale to zależy od programu studiów
Komentarz usunięty przez autora
✨️ Mieszkanie za remont – czy to dobra opcja? Ⓘ
Co myślicie o programach "mieszkanie za remont"?
Miasta i gminy organizują to, że mają lokale komunalne ale które wymagają remontu, jak chcecie to macie zrobić remont i wtedy możecie wynajmować tanio od miasta zamiast na wolnym rynku.
Są wymogi typu dochody nie mogą być zbyt niskie lub wysokie. I zazwyczaj trzeba mieszkać w danej gminie żeby to dostać.
Remont robicie za własne pieniądze.
Opinia?
Co myślicie o programach "mieszkanie za remont"?
Miasta i gminy organizują to, że mają lokale komunalne ale które wymagają remontu, jak chcecie to macie zrobić remont i wtedy możecie wynajmować tanio od miasta zamiast na wolnym rynku.
Są wymogi typu dochody nie mogą być zbyt niskie lub wysokie. I zazwyczaj trzeba mieszkać w danej gminie żeby to dostać.
Remont robicie za własne pieniądze.
Opinia?
@mirko_anonim: Podeślij warunki takiego programu to co powiemy.
Dużo zależy od stawek za najem, od możliwości wykupu, od stanu początkowego lokalu itd.
Dużo zależy od stawek za najem, od możliwości wykupu, od stanu początkowego lokalu itd.
@OrgStJones: byku, Ty nie dostajesz tego mieszkania na własność, jaka sprzedaż xD
Część, jest tu może ktoś z #krakow i podpowiedział mi parę rzeczy? W środę wybieram się na 3 noce razem z różowym i teściami do stolicy małopolski. Macie jakieś ciekawe miejsca do polecenia? Krakow znam dosyć dobrze jeśli chodzi o główne punkty na mapie (Wawel, Sukiennice, kopiec, fabryka shindlera itp.) ale może jest coś mniej znanego co jesteście w stanie polecić? Co sądzicie np o zoo? Mamy jeszcze 3,5 miesięcznego
@nigdypoalko92: Myślę, że 3,5 miesięcznemu bomblekowi to wszystko jedno co zobaczy ¯\(ツ)/¯
wybieram się na 3 noce razem z różowym i teściami do stolicy małopolski.
@nigdypoalko92: Pierwsza sprawa, to nigdy w Krakowie nie mów "stolica małopolski", bo to jakby iść do teatru i zesrać się na dywan. Kraków to jedyna prawdziwa stolica Polski, nielegalnie przeniesiona do Warszawy, czego w Krakowie nikt nie uznaje.
220
Katowice. Muzeum Historii Komputerów i Informatyki przenosi się do Krakowa...

"W Katowicach nie znalazło wsparcia. Muzeum Historii Komputerów i Informatyki po 13 latach przenosi się do Krakowa. Cenna kolekcja komputerów zniknie z Katowic. Choć stowarzyszenie próbowało dojść do porozumienia z miastem. Bez skutku."
z- 63
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Które miasto ma lepsze perspektywy - Kraków czy Wrocław?
Przez perspektywy mam na myśli sytuację na rynku pracy, jakość życia, zdolność do przyciągnia nowych mieszkańców.
W Krakowie ostatnio było sporo zwolnień, nie wiem jak we Wrocławiu
#krakow #wroclaw #nieruchomosci #polska #demografia #pracbaza #ekonomia #gospodarka
Przez perspektywy mam na myśli sytuację na rynku pracy, jakość życia, zdolność do przyciągnia nowych mieszkańców.
W Krakowie ostatnio było sporo zwolnień, nie wiem jak we Wrocławiu
#krakow #wroclaw #nieruchomosci #polska #demografia #pracbaza #ekonomia #gospodarka
Jak wyżej
- Kraków 33.2% (121)
- Wrocław 37.3% (136)
- Miasta mają zbliżone perpspektywy 29.6% (108)
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@SilesianPill: ciężko odpowiedzieć, ale chyba stawiałbym na Kraków. Jedno co jest pewne, to że będzie przyciągał nowych mieszkańców dużo lepiej niż Wrocław. Małopolska ma o niebo lepszą sytuację demograficzna niż Dolny Śląsk. Tam już niedługo skończy się źródełko z nowymi mieszkańcami. Nie licząc Warszawy, głównym źródłem nowych mieszkańców dla miast wojewódzkich jest obszar o promieniu ok 100 km.
Co do rynku pracy to jedno i drugie miasto zawdzięcza sukces głównie
Co do rynku pracy to jedno i drugie miasto zawdzięcza sukces głównie
#krakow co to za hałasy teraz było słychać w okolicach centrum/Dębników? Fajerwerki?
@inspektor_erektor: dywan trzepią
#krakow Powiedzcie mi krakusy moje kochane, czy macie jakieś info o dobudowie torów tramwajowych w stronę przystanku kolejowego Os. Piastów, gdzie ma powstać rzekomo nowa pętla tramwajowa, razem z budową parkingu P+R. Parę lat temu, mówiło się nieco o tym. Niby przystanek SKA rzeczywiście wybudowali, ale co z tramwajem. Ciężko byłoby mi wyobrazić sobie nawet, którędy miałyby iść tory, bo nabudowali już tam nowych bloków. Jedyna opcja to zakręt za
Ciężko byłoby mi wyobrazić sobie nawet, którędy miałyby iść tory, bo nabudowali już tam nowych bloków.
@Matias_de_Bur: To co się dzieje w tamtych okolicach, to degrengolada. Zamiast za wczasu zaklepać działkę pod pętlę, żeby ta była zaraz przy torach, to wzięli i nasrali tam bloków, a teraz będą rozkminiać gdzie puścić tramwaj. P+R to jakieś mgliste plany, a przypominam, że tymi blokami chcą zjechać do samej Mistrzejowickiej. Ba! Teren Awiteksu
- 1
@rolnik_wykopowy: najgorsze, że nie ma tam żadnych sensownych dróg, już nawet nie mówię alei. Piasta Kołodzieja to jeden wielki korek przez cały dzień, a co roku dochodzą nowe bloki. Tak to jest jak miasto wydaje zgody na budowy, bez żadnej infrastruktury. Powtórka z Prądnika, chociaż im Trasę Wolbromska wybudowali przynajmniej.
- 0
#krakow ależ korki jak na niedziele xD
- 28
źródło: temp_file6320345988041599054
Pobierz- 7
źródło: temp_file891228853846373125
Pobierz- 0
#krakow
Poszedłbym do planetarium, polecicie jakiś seans?
Poszedłbym do planetarium, polecicie jakiś seans?
źródło: temp_file6722901567973846599
Pobierz@zarazzzek twoja matka musiała jeść dużo śniegu bo wyglądasz jak bałwan
źródło: temp_file2137988526097850239
Pobierz@Mega_Smieszek: komentarze prostują, że to był chodnik, a nie przejście dla pieszych. Jeśli to nie była menelica tylko zwykły człowiek to pozostaje tylko współczuć, bo z jelitami nie wygrasz w wypadku chorób lub infekcji/zatruć. A w Krakowie publicznych toalet brakuje.
bo z jelitami nie wygrasz w wypadku chorób lub infekcji/zatruć. A w Krakowie publicznych toalet brakuje.
@kasiknocheinmal: Święta prawda. Poza piwnicą w Sukiennicach nie kojarzę żadnych innych toalet publicznych (nie wliczam stacji benzynowych czy restauracji). Na sadolu czasem pojawiają się takie filmy jak ktoś nie wytrzymał i dla mnie też to powód do współczucia a nie śmiechu.
- 0
Kraków czy Katowice? Pod kątem jakości życia i perspektywy na przyszłość. Nie zależy mi na życiu nocnym.
#krakow #katowice #pytaniedoeksperta
#krakow #katowice #pytaniedoeksperta
Które?
- Katowice 64.0% (343)
- Kraków 36.0% (193)
@JaX92: Katowice, aglomeracja śląska to 41 miast, ponad 2 mln ludzi. Bardzo szerokie perspektywy zawodowe, zawsze w okolicy coś się dzieje, tanie mieszkania w miastach okolicznych, np. Ruda Śląska z dojazdem 15 min do centrum Katowic i Gliwic. Coraz lepsza komunikacja, zaraz przywrócą kolejna linie kolejową w aglomeracji.
@IcyHot: jestem w 100% przekonany że stężenie żuli na metr kwadratowy jest dużo wyższe w Krakowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 3
Kraków - modelowe miasto sukcesu.
1. Najwyższa średnia zarobków w kraju
2. Najwięcej korpo etatów w przeliczeniu na mieszkanca
3. Najwiecje etatów w ogole w korpo - wiecej niz w 2x większej Warszawie
Jednocześnie
1. Najwyższa średnia zarobków w kraju
2. Najwięcej korpo etatów w przeliczeniu na mieszkanca
3. Najwiecje etatów w ogole w korpo - wiecej niz w 2x większej Warszawie
Jednocześnie
Dlaczego Kraków mimo sukcesów nie moze zbudowac metra?
- moze I sukces, ale na papieprze 24.4% (20)
- nie ma żadnego sukcesu 48.8% (40)
- nie interesuj sie 24.4% (20)
- podam w komentarzu 2.4% (2)
@del855 bycie korposzczurem to jest taki sukces?
no to inne pytanie ;)
@del855: myślę że koszty życia są jednak kluczowe jak rozmawiamy o pewnym standardzie życia, a płacenie blisko cztery koła za kawalerkę blisko centrum z miejscem parkingowym co miesiąc tego standardu nie podwyższa.
W miarę godnie można żyć na wyższym stanowisku managerskim, korpo-plankton żyje jak zwierzęta. Często nie stać ich na posiadanie własnego samochodu (strefa parkowania, własne miejsca parkingowe +40k lub +500msc) ani życie na własną
- 1
#koncert #tilllindemann #rammstein #krakow
Hej ;) Wybiera się ktoś na koncert Tilla 01.12.2025?
Jakieś podpowiedzi co do stylizacji, np. czy ćwieki, bransoletki z kolcami/ćwiekami przejdą czy lepiej nie ubierać bo będzie trzeba zostawić na bramkach?
Hej ;) Wybiera się ktoś na koncert Tilla 01.12.2025?
Jakieś podpowiedzi co do stylizacji, np. czy ćwieki, bransoletki z kolcami/ćwiekami przejdą czy lepiej nie ubierać bo będzie trzeba zostawić na bramkach?
@pawel-satala99: na Zabłociu ale teraz to się chyba akademia krakowska nazywa
Kangur w Krakowie https://youtube.com/shorts/WQheH_PkSkw?si=xPqTvdQ-Jlvc1Msq #krakow

































źródło: temp_file6977100253914920396
PobierzLudzie musieli mieć niezłe widowisko