W Krakowie ceny mieszkań są dalej na wysokim poziomie. Wysokie koszty pracy, rozwój AI oraz relokacja pewnych stanowisk do tańszych krajów sprawia, że pewne etaty są redukowane w Krakowie i według mnie, niestety pójdzie to w tym kierunku.

https://krknews.pl/czy-konczy-sie-eldorado-krakowskich-uslug-biznesowych-rosnie-liczba-planowanych-zwolnien-grupowych/

https://krknews.pl/shell-tnie-zatrudnienie-w-krakowie-pracownicy-mowia-o-setkach-etatow-mamy-oswiadczenie-firmy/

https://investmap.pl/heineken-planuje-wielkie-zwolnienia-w-krakowie-nawet-700-osob-moze-stracic-prace.a314718
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Snowflake_ no niestety a to dopiero początek. Myślę że te centra pozostaną ale zredukują zatrudnienie i zostaną głównie bardziej wymagające stanowiska. Dla juniorów już raczej droga do kotów zamknięta. Myślę że rynek najmu się ochłodzi mocno w Krakowie ale mieszkania nadal będą drogie bo wciąż będą specjaliści itd. których będzie stać.
  • Odpowiedz
@Snowflake_: powiem Ci, ze mam 5 znajomych co robote stracili, z kredytem na karku. Na razie maja odprawy wiec jako tako nie panikuja. Tylko jeden sie zgodzil pojsc do innej firmy za nizsza stawke niz mial. 4 wybrzydza pomimo, ze ofert jest malo, bo nie dociera do nich, ze wlasnie zostali zastapieni Hindusami, kosztujacymi 1000-2000 euro mniej, i ze trzeba rywalizowac na rynku z podwojna, potrojna iloscia osob niz normalnie.
  • Odpowiedz
#krakow #pracbaza #korposwiat #praca #bezrobocie #polska
Czy można już śmiało powiedzieć że Kraków zaczyna się zawijać w swoich dominujących aspektach rynku pracy czyli IT i reszta korpoświata? Takiego pogromu to chyba jeszcze nie było.
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/shell-szykuje-zwolnienia-w-krakowie-pracownicy-obawiaja-sie-skali/hsnc815
Krs90 - #krakow #pracbaza #korposwiat #praca #bezrobocie #polska
Czy można już śmiało...

źródło: obraz_2025-09-24_175224376

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czas najwyższy. Oczywiście nikomu nie zazdroszczę być w takiej sytuacji, ale np. rynek nieruchomości został rozdmuchany daleko poza granicę rozsądku a nasza "gospodarka" to wydmuszka którą można poskładać w dwa lata i przenieść do Indii. Może czas w końcu urealnić oczekiwania
  • Odpowiedz
Internetowi narzekacze już mówią że metro w krakowie za drogie i jego budowa jest bez sensu.
Rozumiem że dla nich stanie rano i po południu w korku na nowohuckiej, 29 listopada, zakopiańskiej, Kamieńskiego i wszędzie indziej ma dużo więcej sensu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
(Nie zmienia to faktu że obecny plan metra jest idiotyczny)
#krakow
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aV3nts1s: IMHO wystarczyłoby rozbudować kolej aglomeracyjną. Działa sprawnie, tylko by trzeba było dokończyć brakujące (a planowane przez PKP) odcinki i zwiększyć częstotliwość kursowania.
  • Odpowiedz
jak można jakkolwiek krytykować projekt infrastrukturalny


@michalxd21: Trochę jednak można. Mieszkam na północy Krakowa i jak jest cichy wieczór to słyszę pociągi przejeżdżające jedną z dwóch okolicznych linii kolejowych. Pomyślałby ktoś, że skoro przez Prądnik przelatują dwie linie kolejowe, to chyba nie jest tak źle z komunikacją kolejową. Otóż nie - nie ma tu i nie zanosi się żeby miał być chociaż jeden przystanek kolejowy. Więc jak słyszę, że za
  • Odpowiedz
@Wojujacy_Agnostyk: Za S7 jest miejscowosc Brzegi, jak przejedziesz ulica "Nad Drwina" do konca (obok urzedu celnego i firmy recyklingowej MIKI"), a nastepnie przez wiadukt nad S7, skrecisz w prawo (droga schodzi w dol), trafisz na dlugi kawalek prostej z wjazdami na pola (tez asfalt). Brak ruchu bo asfalt konczy sie po drugiej stronie i zaczyna sie droga gruntowa.
  • Odpowiedz
Tyle lat dyskusji nad linią metra z Bronowic/Prądnika Białego i nagle co? Żaden wariant nie obejmuje tej dzielnicy? Super Ci eskperci w UM. Kolejna kiełbasa wyborcza. Jak tak dalej pójdzie to Kaczyński będzie mógł tu wystawić kota i jestem pewien, że by wygrał.
#krakow
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PedzacaGuma zamiast 2 linie do Nowej Huty mogli 1 linie puścić na końcówkę do Piastów w Mistrzejowicach pod przystanek kolejowy i przyszłą nową pętle. Tam rośnie wielka sypialnia i przydało by się tam rozładować korki.
  • Odpowiedz
Jaki papier jest mi potrzebny by oddać rzeczy do lamusowni w #krakow?
Mieszkam w bloku więc nie płacę osobiście za śmieci, tylko w czynszu. W dowodzie nie ma też teraz wybitego adresu zamieszkania.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vateras131: Ja odpalałem aplikację moja spółdzielnia albo na stronie spółdzielni zalogowany pokazywałem płatność za czynsz. Ewentualnie książeczka czynszowa czy jakikolwiek inny dowód potwierdzający, że opłacasz to w Krakowie.
  • Odpowiedz
Jakie są najlepsze kluby w #krakow dla dobrej muzyki? Słyszałem że Klub Noce jest spoko. Ogólnie coś co jest przeciwieństwem Cubano.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FoolyKewly: jak przeciwieństwo Cubano to może jakaś impreza w stylu darkwave / goth / EBM w Jazz Rock, Chicago, Confession? Ale to nie codzienne imprezy tylko trzeba śledzić eventy.
  • Odpowiedz