Drodzy Mircy i Mirunie z działów #it #informatyka #programowanie #programista15k #pracbaza #korposwiat #korpo #firma #wlasnafirma

Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc i rzetelne wypełnienie niniejszej #ankieta która składa się z maksymalnie 28 pytań. Potrzebny czas to poniżej 2,5 min przy niezbyt szybkim czytaniu. Wszystkie uzyskane informacje mają charakter oczywiście anonimowy i zostaną
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W dwóch obszarach widzę poprawę na rynku pracy w ciągu ostatnich pięciu lat.
1. w odbieraniu cv. Kiedyś 2/3 wysłanych zgłoszeń było nieotwieranych, a 1/4 otwierana po tygodniu lub dwóch. Dzisiaj? CV wysłane wieczorem, a otwarte następnego dnia z samego rana. Ostatnio otwarli mi CV o trzeciej w nocy OO.
2. pięć lat temu na każdej rozmowie maglowali z j.angielskiego nawet na stanowiska na które nie był potrzebny i do zapyziałych
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Cześć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przechodząc od razu do rzeczy, zaczynam 4 rok prawa, jednak nie koniecznie chcę iść później na aplikację- raczej jakieś kursy (np. z zakresu finansów) ew. podyplomówka i uderzać w korpo itp. Chciałbym poprawić angielski teraz to jest solidne B2, gdybym poprzypominał sobie wszystkie reguły gramatyczne pewnie na testach wyszło by B2+. Zastanawiałem się więc nad filologią ang. (z hiszpańskim- byłem na erasmusie na drugim

Jaki wybór byłby najlepszy?

  • Fil. ang + hiszp. 20.5% (8)
  • Fil. romańska (od podstaw) 10.3% (4)
  • Idź na romańską, ucz się sam hiszp. i ang. 5.1% (2)
  • Ucz się niemieckiego + popraw angielski 48.7% (19)
  • Popraw angielski i ogarnij hiszpański + niemiecki 15.4% (6)

Oddanych głosów: 39

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dlaczego w Polsce tak trudno znaleźć pracowników? W firmie, w której pracuje od 3 miesięcy nie można znaleźć trzech pracowników. Jedyne wymagania to:

- 3 rok lub wyżej studiów kierunkowych (ekonomia lub finanse i rachunkowość)
- dostępność minimum 20h w tygodniu
- znajomość angielskiego i niemieckiego

Nawet
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zemsta_przegrywa: To macie konkurencje na rynku, która lepiej płaci / na rozmowie rekrutacyjnej osoby rekrutujące nie wywierają pozytywnego wrażenia / lokalizacja i dojazd do zakładu pracy mogą być nieatrakcyjne - jest tyle możliwości...
  • Odpowiedz
@filipoo: już jestem po... Poszło chyba za dobrze bo przełożony był tak zadowolony ze od razu mi zapowiedział że od teraz będę częściej się tym zajmował bo mam talent... Kutwa
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Pracując w księgowości miałem dostęp do większości informacji w tym płacowych. Mając uzasadnione obawy ze za tą sama pracę kolega otrzymał większą premie sprawdziłem to w systemie pomimo tego iż nie zajmuje się wynagrodzeniami. Moje przypuszczenia okazały się słuszne.
Poszedłem z tą informacją do głównego księgowego. Ten mnie odesłał do dyrektora i rozpoczęła się burza.
Reasumując nie widzą nic złego w dysproporcji placowej pomimo tego iż w poprzednie miesiące pomimo takiej
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Pomijając fakt, ze dysproporcja płacowa jest nie fair to naprawdę myślałeś, ze dostaniesz podwyżkę w taki sposób? Przecież to jest totalne samozaoranie. Co ty miałeś w głowie idąc do księgowego i mówiąc, ze grzebalem w wypłatach i Maksiu ma więcej, proszę mi dac podwyżkę? XD może stad da dysproporcja?
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania Jak zaglądasz sąsiadowi w miskę, to rób to tylko po to żeby się upewnić czy nie ma za mało.

Mogłeś iść po podwyżkę z argumentem że jesteś dobrym pracownikiem. Teraz to będziesz miał szczęście jak Cię nie w--------ą.

Jak chcesz walczyć to skonsultuj się z prawnikiem specjalizującym się w prawie pracy.
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Czy 3200 PLN mieszkając w Wwa to akceptowalna pensja?

Mam dosyć swojej roboty. Od 4 lat pracuję jako doradca-kasjer w jednym z największych banków w kraju. 3200 PLN podstawy plus co kwartał ok 2600 PLN o ile zrealizuję plany sprzedażowe. Przyjmuję wpłaty, wypłaty, udzielam kredytów, sprzedaję inwestycje a nawet przeprowadzam sprawy spadkowe zmarłych klientów. Częste nadgodziny (jedynie do odbioru) i oczywiście odpowiedzialność majątkowa za błędy kasowe i merytoryczna za błędnie
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: No powiem ci, że jakbym taką kwotę w Warszawie usłyszał, to bym chyba się zesrał ze śmiechu xD tym bardziej na tak odpowiedzialnym stanowisku. Już bym chyba wolał iść sobie na magazyn za podobną stawkę, gdzie jedyną odpowiedzialnością byłoby przyjść do roboty i nie być n-------m. Weź to olej i startuj do jakiegoś zwykłego korpo.
  • Odpowiedz
Zadzwonili do mnie z #korpo z zaproszeniem do rekrutacji na 1st line support analyst. Przejdę się, bo nie uczestniczyłem w żadnej rekrutacji od jakichś 4 lat, z ciekawości.
Raczej się nie zdecyduję, bo nie chce mi się siedzieć na słuchawce i odpowiedać komuś z zagranicy jak ma podłączyć drukarkę...
Moje pytanie: jakie stawki obowiązują na tym stanowisku?
#it #praca #pracait
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@overjoyed: To jest właśnie idealna praca na początek. Tak naprawdę to idziesz do takiej pracy tylko i wyłącznie w celu zdobycia doświadczenia i awansów, które przychodzą szybko jak jesteś ogarnięty, ale też są mierne finansowo. Wszystko też zależy od firmy, w Capgemini możesz iść w różnych kierunkach, niekoniecznie technicznych.
  • Odpowiedz
@overjoyed: W Capie masz pol roku okresu karencji na danym stanowisku, potem możesz składać papiery na inne stanowisko. Aczkolwiek zależy też od aktualnej sytuacji projektu, manago, klienta którego wspierasz (i paru innych pomniejszych). Do pewnego etapu (stanowiska) jesteś w stanie awansować każdego roku pracy o ile jesteś 'ogarnięty'. Jak nie to zajmie dłużej, ale raczej każdy prędzej czy później albo awansuje albo odchodzi z firmy :) I nie chodzi mi
  • Odpowiedz
@Janusz_Dmowski-Zubr: Ludzie są prości, potrzebują prostych przykładów żeby przemówić do intuicji które już mają. Rozpiszesz im równania termodynamiki pomieszczenia z HVAC i będą patrzeć na ciebie jak na kosmitę.
Zamiast tego porównaj sytuację do... lodówki: pomieszczenie z klimatyzacją to taka duża lodówka, a przecież wiadomo, że lodówki działają gorzej z otwartymi drzwiami. Każdy ma w domu lodówkę. Każdy ją zamyka. Może pomoże ;)
  • Odpowiedz
No to dziś wrócił mój korporacyjny wróg. Idiotka jakich mało, o której kiedyś pisałem. Widać, że się mnie boi, bo wciąż przeprasza i mówi, żebym się tylko nie denerwował. Ja trenowałem korpo thai-chi przez dwa lata od ostatniej bitwy, a ona zajmowała się gówniakiem. Teraz nie ma ze mną szans na żadnej płaszczyźnie i oboje to wiemy.

Widząc strach w jej oczach czuję, się jak pan życia i śmierci.

#tag
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Wróciłam z chorobowego,
Nagle wszyscy się rzucili na mnie, że to co zrobiłam przed zwolnieniem jest niedokończone.
No ok, szkoda tylko, że zastało już zaakceptowane wcześniej.
No ok, zrobi się. ŻYCIE.
Ale muszę być jutro DUŻO WCZEŚNIEJ w pracy i to dokończyć przed prezentacją, bo dzisiaj nie zgodziłam się zostać dłużej za friko i to poprawić.

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Warto się uczyć języków np niemieckiego ?
Jak to wygląda w #korpo #big4?
Czy znajomość innych języków jest lepiej opłacana w audycie ?Mam okazje uczyc się teraz nowego języka , nie wiem tylko czy po tym roku czy dwa jak pójde do korpo to czy nie dostaną dajmy na to 5k brutto bez względu na to czy szprecham po niemiecku czy nie.( tj co z

Niemiecki

  • Norweski 40.0% (10)
  • Bez języka/ nie ma znaczenia 60.0% (15)

Oddanych głosów: 25

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Spora część klientów jest z zagranicznych grup kapitałowych, powiedzmy norweskich, szwedzkich (wpisz, co chcesz), ale całe raportowanie do audytora grupy przygotowywane jest w języku angielskim, więc znajomość tych języków zupełnie się nie przyda. A za znajomość dodatkowego języka nie dostaniesz więcej hajsu.
  • Odpowiedz
kolejna brawurowa i bezkompromisowa akcja w mojej ulubionej #korpo, mająca radykalnie poprawić bezpieczeństwo

Ciekawe co będzie następne? "Po sraniu wytrzyj dupę?" "Po wdechu pamiętaj o wydechu?" Bo co było to już wiemy: maszyna przygniotła operatora, bo w zalewie takich jakże istotnych informacji zapomniał o tym co na prawdę ważne - wysiadając hamulca postojowego nie zaciągnął

Skoro przy postojowym. Mam go w ciężarówce mieć sprawnego i mam o nim pamiętać. To logiczne.
totalski - kolejna brawurowa i bezkompromisowa akcja w mojej ulubionej #korpo, mająca...

źródło: comment_20jvSBFnxAJcz5c91bBJuZlNqgnx2t9x.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach