Witam mireczki czego można się spodziewać na rozmowie kwalifikacyjnej z managerem w EY na stanowisko stażysty w programie dwuletnim? Jakie pytania z angielskiego? Jakie pytania z księgowości i podatków? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ey #big4 #audyt #korpo #korposwiat #deloitte #kpmg #pwc
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@njoyblue
- można zacząć pracę między 7, a 10. Chyba że jakiś specyficzny projekt się trafi
- raczej codziennie po 8 godzin
- zdarza się w cięższych okresach. Zawsze jest pytanie czy wolę kasę czy wolne
- tak, dwa dni w tygodniu

Tak to wygląda oficjalnie, ale da się wszystko dogadać z managerem
  • Odpowiedz
@njoyblue: 8-16, raz na dwa miesiące 16-24, i raz na dwa miesiące weekend.
8h dziennie,
Kilka h na miesiąc, odbiór
Tak, dyżury, plus święta, plus domyślnie 8 dni w miesiącu.
  • Odpowiedz
#krakow #korpo

Jakie są duże korpo na południu miasta? (Oprócz Sabre, HSBC, State Street, korpo koło Bonarki i Motoroli na makach - chyba że tam coś jeszcze jest?)
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Do jakich #korpo w #poznan składać CV?

- angielski B2, niemiecki B1
- w październiku zaczynam pierwszy rok studiów magisterskich kierunek finanse i rachunkowość
- pół roku pracy w dziale księgowości w big4
- kurs drugiego stopnia skwp
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

- angielski B2, niemiecki B1

- pakiet office na sredniozawansowanym poziomie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczekiwania finansowe 4500 netto na UOP lub 5500 na umowie zlecenie.

xDDDD - 4,5k netto jako excelowy klepacz?
  • Odpowiedz
Mirasy planuje przeprowadzke do Wrocławia do pracy pojezdzic troche ich sławnym MPK. Jak to jest z wynajmem pokoju we Wroclawiu dla osoby pracujacej?
Zastanawiam sie czy lepiej wziac pokój czy dopłacac do kawalerki?
Mysle ze wynajmujac pokoj poznalbym wiecej ludzi z wrocka poza praca? No ale napewno jest tez duzo minusów...
Czy moze sa we wrocławiu jakies apartamentowce ktore wychodza taniej od kawalerki lub jest wspolna kuchnia?
#korpo #praca
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Czy ktoś mógłby napisać parę protipów odnośnie tego jak zdobyć pierwszą pracę w korpo jako student bez doświadczenia? Jak wyglądała wasza rekrutacja, co wpisywać czego nie wpisywać w CV żeby je czymkolwiek zapełnić, na czym się skupić, czego spodziewać po rozmowie itp. Z góry dzięki Mirasy.
#korpo #praca #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania:
Dlaczego w tych wszystkich pytaniach, cyklicznie pojawiających się pod tagiem korpo, brakuje uściślenia jakie ma dana osoba wykształcenie i jaki dział ją interesuje?

Sposób zdobycia pracy w dziale księgowości, będzie inny jak w dziale rozwoju oprogramowania. Opowi, proponuje zacząć od tego. To w dużym stopniu ukierunkuje dalszą dyskusje i pomoże Tobie, drogi pytający zdobyć to co chcesz - informacje.

"korpo" ma w sobie działy: księgowość, operacje, analizy finansowe, skarbiec, kadry,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Z ciekawostek to w pracy od ponad 3 lat nie zrobiłem restartu komputera. Teraz kończy się gwarancja i muszę go wymienić...
Nawet jak biuro zmieniałem to go hibernowalem, aby na pewno się nie wyłączył ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#korpo #heheszki #takaprawda
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mirki, da radę się załapać do pracy w korpo, jeśli ukończyłem technika informatyka i nie mam żadnych doświadczeń? XD jak tak, to jakich zarobków na start mogę się spodziewać?
#korpo #korposwiat
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki z #korpo #korposwiat

Spotkaliście się z czymś takim jak rozmowy 1-1 z przełożonym, ogólnie o życiu i o tym co słychać poza pracą? (Bez podtekstów, cały zespół ma już poustawiane takie godzinne spotkania ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Zastanawiam się czy jest to wspaniałomyślność naszego supervisora ( ͡° ͜ʖ ͡°), który chce nas bliżej poznać czy wymogi/standardy korpoświata.

#pracbaza
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@kobietanawykopie: szefostwo musi wiedzieć, kto ma np kredyt, niepracującego współmałżonka lub brak jakichkolwiek oszczędności. Taki pracownik to skarb. Nie trzeba mu wtedy dawać podwyżek i ogólnie więcej zniesie, bo musi pracować i nie może sobie pozwolić na luksus niepracowania.

Mój szef ostatnio przekonywał współpracowniczkę, która dla pracy przyjechała z innego miasta, żeby wzięła kredyt na mieszkanie, zamiast płacić komuś za wynajem... A ona bezczelnie znalazła dużo lepiej płatną pracę w
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
O co chodzi z pracą w #korpo, że tak się nią wszyscy podniecają? Pracuję w takim przybytku ponad rok i powoli mam dość. Rozwoju praktycznie żadnego, praca w korpo na 90% stanowisk polega na kopiowaniu/przepisywaniu czegoś z okienka do okienka i dziwnych spotkaniach, które nic nie wnoszą. Stabilności też za grosz; w ciągu roku trzy procesy przenieśli u nas do Azji z powodu kosztów. Jedynie pensja
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: korpo niszczy jeszcze bardziej niż praca w sklepie/magazynie, czy innym gównie typu fabryka.

Za to jest 'stosunkowo lekka'. Wielu podnieca się faktem, że może pić kawkę w koszuli. No i wypłaty nie są złe. Dla wielu w Polsce 5k na rękę to szczyt, szczytów.

Korpo to taki dziwny świat, gdzie wszystko jest do bólu sztuczne, obracasz się wśród korpo-karyn i typów z kosmosu.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach