Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Tl;DR szukam porady od korpo ludzi

Księgowy od 18 lvl here( pełna księgowość). Teraz 22 lvl. Przeprowadziłem się do Wawy i osiągnąłem limit zarobków.W Wawie dostaje się ok 5.5 k netto na UoP. +1k netto jak masz Acca i niemiecki w małym palcu. Symfonia i Optima to nie są programy które co tydzień wprowadzają nowe funkcje, tudzież nikt nie zapłaci mi więcej za znajomość programu którego wystarczy wykuć się na pamięć. Myślałem o korpo, są jednak pewne braki w moim CV które kopią mnie w dupę:

- nie korzystałem z VBA czy programów pokroju SQL które są zaletą w poszukiwaniu pracy analityka (tylko excel)
- znam się na księgowości prywatnej a nie na SSC , często to zaznaczają w ogłoszeniach o prace
-myślałem o jakimkolwiek dziale w B4 , jednak przy moich zarobkach i braku doświadczenia w "korpo ksiegowość" musiałbym zatrudnić się do pracy z niższą stawką ok 1.5k zł tylko po to by wrócić do aktualnej stawki już z "wpisem z CV" i bólem dupy po pracy 12h przez dwa lata i pracować kolejne dwa by stawkę przebić.

Myślałem o nauce korzystania z SQL i trochę VBA , co rusz ktoś wspomina o dodaniu do tego R? nawet nie wiem co to jest. Mam niemiecki b2, mam też wrażenie że jak niczego nie zrobię to jedynie co mi zostanie to główny księgowy , co nie jest za specjalnie fajną opcją bo na tuzin takich ludzi co znam , wszyscy robią chore nadgodziny robiąc księgowość za trzech. Gdzie robić by mając wiedzę zarobić a się nie narobić?

Chciałem wyjechać do norwegi by robić po 6h dziennie i mieć mały domek przy jeziorze. Księgowość w norwegi różni od naszej , więc zostaje mi tylko język uniwersalny jakim jest SQL i inne bazy danych których nie umiem. Co byście zrobili na moim miejscu?

#korpo #programowanie #praca #pracbaza #kiciochpyta #pytanie #fianse #excel #b4

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje

Gdzie iść jako księgowy by zarobić więcej ?

  • B4 ,zejdź na niższe zarobki ,zdobądź doświadczenie 8.7% (6)
  • Zostań Głównym Księgowym 30.4% (21)
  • Nauka kolejnych języków 2.9% (2)
  • Niższe zarobki,naucz sie SQL jako młodszy analityk 34.8% (24)
  • VBA , consulting/controling i pokrewne działy 20.3% (14)
  • Inne/napisz 2.9% (2)

Oddanych głosów: 69

  • 7
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

Z księgowością to trochę jak z kurami.

Wyobraź sobie, że masz jedną kurę i jakiegoś koguta (może być od sąsiada) i ta kura znosi ci jajko. Możesz je zjeść na parę sposobów albo pozwolić, by wykluła się z niego jeszcze jedna kurka. Ona również będzie znosić jajka, które możesz zjeść lub oczywiście pozostawić do wylęgu. I tak dalej i tak dalej.
Masz już synku ogromną fermę, 20 tysięcy kur, które
  • Odpowiedz
Hmm, VBA bym całkowicie odpuścił. Niedługo nawet MS się z tego wycofa i będzie korzystał z Javascript. A korpo maja działy od pisania makr, ksiegowi ich tylko używają czyli naciskaja jeden "guzik".
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania
Ksiegowych jest jak psow plus automatyzacja nie pomaga. A moze
A)Doradca podatkowy - jak sobie to zrobisz to zarowno przyda sie do pracy glownego ksiegowego jak i do bycia doradca podatkowym
B) Konsultant ERP np Optimy w modulach Ksiegowych - tu naucza cie sql vba a moze sie zalapiesz na modul BI czyli tez przydatne do pracy analityka.
  • Odpowiedz
Celuj w typowo polskie SSC. Jest większa szansa, że przymkną oko na mało "prestiżowe" doświadczenie. Poza tym rozważ przerobienie CV. Ucz się SAPa - to bardzo mocny wpis w CV. Skoro tak daleko zaszedłeś w księgowości chyba nie ma sensu zbaczać w kierunku analityki. Dobrą opcją są też studia podyplomowe z controllingu, najlepiej akredytowane przez ACCA.
  • Odpowiedz