Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 10
@Cesarz_Polski: "Kaizen-Srajzen" i "O jeden projekt za daleko".
@Cesarz_Polski: Indyjskia rewolucja w europie
@KwasneJablko: jesli nie sprobujesz to się nie dowiesz
Halo Mirki,
Mam mieć spotkanie dotyczące stanowiska praktykanta w #deloitte i ma potrwać ono ok. 1h. Czego można się spodziewać na takim spotkaniu? Jak ono będzie wyglądało? Raczej to nie będzie assestment center bo inaczej trwałoby to znacznie dłużej niż godzinę. W sumie nie wiem czego się spodziewać bo złożyłem tam aplikację w sumie bardziej dla jaj. Rozwiązałem testy online które nie poszły mi dobrze i myślałem, że tylko tyle
Mam mieć spotkanie dotyczące stanowiska praktykanta w #deloitte i ma potrwać ono ok. 1h. Czego można się spodziewać na takim spotkaniu? Jak ono będzie wyglądało? Raczej to nie będzie assestment center bo inaczej trwałoby to znacznie dłużej niż godzinę. W sumie nie wiem czego się spodziewać bo złożyłem tam aplikację w sumie bardziej dla jaj. Rozwiązałem testy online które nie poszły mi dobrze i myślałem, że tylko tyle
- 2
@Unik4t: @corp_slave: @hehenuanek: byłem na rozmowie. W sumie cieszę się, że poszedłem bo to jednak nowe doświadczenie i zobaczenie biura i Q22 XD spaliłem angielski ale wiem że muszę go poćwiczyć. Rozmowa przebiegała w bardzo sympatycznej atmosferze i nie napalam się, że mnie wezmą. Jak poprawie angielski i się podszkole to w następnym roku może uderzę.
I nic nie słyszeli o tym, że odrzucenie w rekrutacji
I nic nie słyszeli o tym, że odrzucenie w rekrutacji
@PanRejent: @Unik4t: To tylko potwierdzę że Urban Legend, ale:
a) niektóre korpo mają okres gdzie masz czerwoną flagę np. na rok. mowa tu o MBB lub P&G. P&G potwierdzam od siebie (i w sumie uj z nimi bo dostałem się do lepszej firmy), MBB z rozmów z konsultantami, bo dopiero się szukuję do "boju"
b) odrzucenie po uwalonej rozmowie ABSOLUTNIE nie obowiązuje w BIG4 i innych korpo tego
a) niektóre korpo mają okres gdzie masz czerwoną flagę np. na rok. mowa tu o MBB lub P&G. P&G potwierdzam od siebie (i w sumie uj z nimi bo dostałem się do lepszej firmy), MBB z rozmów z konsultantami, bo dopiero się szukuję do "boju"
b) odrzucenie po uwalonej rozmowie ABSOLUTNIE nie obowiązuje w BIG4 i innych korpo tego
- 0
Czy w Polsce pracodawca, a raczej zleceniodawca wobec podwykonawcy, ma prawo monitorować pracę kierowcy ciężarówki, łącznie z podglądem na żywo obrazu i dźwięku z wnętrza kabiny?
Znajomemu podobno pod pozorem dbania o bezpieczeństwo coś takiego mają instalować i się mocno zastanawia ile w tym prawdy i jeśli tak, to nad zmianą pracy
W którym to kraju próbowali tego rozwiązania, ale wycofali się gdy się okazało, że kierowcy mając świadomość że są obserwowani
Znajomemu podobno pod pozorem dbania o bezpieczeństwo coś takiego mają instalować i się mocno zastanawia ile w tym prawdy i jeśli tak, to nad zmianą pracy
W którym to kraju próbowali tego rozwiązania, ale wycofali się gdy się okazało, że kierowcy mając świadomość że są obserwowani
- 0
Komentarz usunięty przez autora
Komentarz usunięty przez autora Wpisu
- 0
- 156
@jawtwoimwieku: buuu, jesteśmy takimi korposzczurkami, buuu tabelki w excelu tak bardzo zniewolenie i ucisk, płaku płaku ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@jawtwoimwieku: ... u mnie takie cos nakleili z karteczek post-it to HR sie nastepnego dnia obesralo zeby natychmiast napis usunac bo generuje on zly PR firmy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#bekazhr #korposwiat
#bekazhr #korposwiat
konto usunięte via Android
- 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@mamrotekk: ktoś obraził twoje Xiaomi?
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Ma ktoś jakieś fiszki angielskie z typowym słownictwem biznesowym/korpo?
#korpo #naukajezykow #naukaangielskiego
#korpo #naukajezykow #naukaangielskiego
- 1
@Anjay: Na Memrise jakieś są: https://decks.memrise.com/pl/courses/polish/english/
Do Anki też, szukaj "business" https://ankiweb.net/shared/decks/english
Do Anki też, szukaj "business" https://ankiweb.net/shared/decks/english
- 0
@vytah: Tak, zapomniałem dodać, że na memrise już przerabiałem. Liczyłem bardziej na jakieś swoje prywatne. rzucę okiem na Anki
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 5
@macieklaciek: Nie wiem czy ostatnie zdanie to fejk, ale w reszte bym uwierzyl :D
- 13
@macieklaciek: słabe, kupy sie nie trzyma i cięzko sie czyta
no ale próbuj dalej
no ale próbuj dalej
PomUSZcie duchowo Mirki, projekt w #pracbaza odpalony. Została dziś do zamknięcia #dokumentacja czyli to, czego tygryski nie lubią.. :(
#korpo #smuteczek #brakmotywacji #itarchitekt25k #pracbaza
#korpo #smuteczek #brakmotywacji #itarchitekt25k #pracbaza
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
@ajentidzej: gratuluję :) oby tak dalej
@jalop: nie każdy jest patusem
A: No to wgrywamy na produkcję
B: Ale jak to?! Dzisiaj jest środa bez proda
A: Dlatego wgrywamy
#informatyka #korpo #programowanie #heheszki
B: Ale jak to?! Dzisiaj jest środa bez proda
A: Dlatego wgrywamy
#informatyka #korpo #programowanie #heheszki
- 11
@JBFC: na proda tylko w piątki
- 4
- 894
Chciałbym wam opowiedzieć o moim najlepszym koledze z pracy - nazywa się Marcin i tylko tyle o nim wiem.
Pracujemy razem już pół roku, a nigdy nie zamieniliśmy ze sobą ani słowa. W ogóle się do siebie nie odzywamy, nawet unikamy kontaktów wzrokowych.
Na początku tego miesiąca nasza piękna znajomość została wystawiona na próbę - spotkaliśmy się na przeciwko siebie w wąskim korytarzu - ale nikt nie wymiękł, ruszyliśmy w swoim kierunku,
Pracujemy razem już pół roku, a nigdy nie zamieniliśmy ze sobą ani słowa. W ogóle się do siebie nie odzywamy, nawet unikamy kontaktów wzrokowych.
Na początku tego miesiąca nasza piękna znajomość została wystawiona na próbę - spotkaliśmy się na przeciwko siebie w wąskim korytarzu - ale nikt nie wymiękł, ruszyliśmy w swoim kierunku,
źródło: comment_2xamPkZrdbG2xJRjC1cgjz0hiFekNM0S.jpg
Pobierz- 378
@Meissner: już gościa lubię
- 541
Jeżeli jestem na wypowiedzeniu, a nie mialam jeszcze 14 dniowego urlopu w tym roku, to mogę go zażądać od obecnego pracodawcy? U obecnego pracodawcy pracuję większą część roku
#pracbaza #prawo #prawopracy #korposwiat #korpo
#pracbaza #prawo #prawopracy #korposwiat #korpo
- 2
@rudelusterko: to jest jego decyzja, nie masz na to wpływu
- 1
@rudelusterko: jesteś w stanie to pociągnąć mimo że wprost w przepisach tego nie ma.
Skoro masz prawo do nieprzerwanych 14 dni to teoretycznie mogą powiedzieć że wykorzystasz sobie to u kolnego pracodawcy bo mowa o roku kalendarzowym. ALE u obecnego pracodawcy wykorzystasz 26 dni * 9/12 (zakładam że jesteś do końca września) czyli 20 dni. Te 6 dni które ci zostanie nie wystarczą na pobranie urlopu przez nieprzerwane 14 dni.
Skoro masz prawo do nieprzerwanych 14 dni to teoretycznie mogą powiedzieć że wykorzystasz sobie to u kolnego pracodawcy bo mowa o roku kalendarzowym. ALE u obecnego pracodawcy wykorzystasz 26 dni * 9/12 (zakładam że jesteś do końca września) czyli 20 dni. Te 6 dni które ci zostanie nie wystarczą na pobranie urlopu przez nieprzerwane 14 dni.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 1
@Just_Doesnt_Know jedź autem tworząc korki, w------j się że są korki xD
@Galvay: ALE TO DLA TEGO RZĘ BUDUJĄ TE ŚCIESZKI DLA PEDALASZY A NIE POSZERZAJO DROGIIII I NIE ROBIOOO PARKINGUFFFF, A NIE DLA TEGO ŻE JADE SWOIM PASSERATTI
Twierdzenie Lewisa-Mogridge, Paradoks Braessa... :D
Twierdzenie Lewisa-Mogridge, Paradoks Braessa... :D
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
zwykle na 8, ale może pójdę na 7
@kijanka23: parafrazując: zwykle też wychodzisz o 16:00, ale może wyjdziesz o 17:00? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Dibhala: nie, jutro mąż wstaje wcześnie rano więc pewnie i tak mnie obudzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) zamiast leżeć w wyrze próbując zasnąć może pójdę wcześniej do pracy
mogę zacząć między 7 a 9
mogę zacząć między 7 a 9
To nie jest bait ale mam solidny dylemat - mam 35lvl i dosyć stabilna sytuacje życiowa , żona , dziecko , pies , kot , dom bez kredytu - etap dorobku mam już za sobą
Obecnie pracuje niby w #korpo ale w sumie struktura w PL to trochę #januszex zarabiam niezźle - 6,5k netto fura paliwo bez specjalnej kontroli - praca luźna tak na 20% mojej mocy ,
Obecnie pracuje niby w #korpo ale w sumie struktura w PL to trochę #januszex zarabiam niezźle - 6,5k netto fura paliwo bez specjalnej kontroli - praca luźna tak na 20% mojej mocy ,
Co Mirek by wybrał ?
- Startup 10k+ 50.0% (57)
- Korpo Januszex 6,5 50.0% (57)
Komentarz usunięty przez autora
- 1
@Piottix: Druga sprawa ze tak jak miałem z-------l prowadząc własna firmę tak etat traktuje jak łaskę pańska
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@AnonimoweMirkoWyznania: W praktyce wygląda to tak, że mogą cie przyjąć na jakieś bardzo proste klepanie, ale z racji tego, że nie masz wykształcenia nie jesteś interesującym kandydatem. Nie znasz drugiego oprócz angielskiego języka obcego na poziomie minimum C1.Nie masz żadnych studiów i ekstra umiejętności.
Zacznij od
- podszkolenia języka niemieckiego
- zapisania się na porządne studia jak: finanse i rachunkowość, informatyka, informatyka i ekonometria, matematyka
- pucz się z
Zacznij od
- podszkolenia języka niemieckiego
- zapisania się na porządne studia jak: finanse i rachunkowość, informatyka, informatyka i ekonometria, matematyka
- pucz się z
- 0
@AnonimoweMirkoWyznania: OPie, wszystko zależy od ciebie. 25 lat to bardzo wcześnie, jest czas na wszystko. Co jest ważne, napisałeś:
nie licz na to. Nigdy nie widziałem żeby faktycznie firmie zależało że ktoś się chce rozwijać. Firmom zależy żebyś wykonywał swoją robotę. To częste zderzenie juniorów z rzeczywistością, że ladują w jakimś zespole programistycznym i do ich obowiązków należy praca przy rozwijaniu jednej
faktycznie firmie zalezalo na tym ze chcesz sie rozwijac
nie licz na to. Nigdy nie widziałem żeby faktycznie firmie zależało że ktoś się chce rozwijać. Firmom zależy żebyś wykonywał swoją robotę. To częste zderzenie juniorów z rzeczywistością, że ladują w jakimś zespole programistycznym i do ich obowiązków należy praca przy rozwijaniu jednej
Wreszcie piątek, piąteczek, piątunio ʕ•ᴥ•ʔ. Można się zrelaksować i zacząć obijać mordy w wirtualu dla odreagowania tygodnia pracy w #korpo.
#yakuza #weekend #relaks #pcmasterrace #grykomputerowe
#yakuza #weekend #relaks #pcmasterrace #grykomputerowe




























To nie jest prywatna łazienka tylko wspólny kibel w #korpo dlatego mam ochotę napisać coś na kartce i położyć w tym jej bajzlu.
Jakieś błyskotliwe pomysły?
#korposwiat