Babka w #pracbaza zrobiła sobie prywatny kącik w damskiej łazience. Stoją tam jej kosmetyki oraz brudny kubek na blacie, gdzie są krany. Ten kącik jest tam od paru miesięcy.

To nie jest prywatna łazienka tylko wspólny kibel w #korpo dlatego mam ochotę napisać coś na kartce i położyć w tym jej bajzlu.

Jakieś błyskotliwe pomysły?

#korposwiat
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Halo Mirki,

Mam mieć spotkanie dotyczące stanowiska praktykanta w #deloitte i ma potrwać ono ok. 1h. Czego można się spodziewać na takim spotkaniu? Jak ono będzie wyglądało? Raczej to nie będzie assestment center bo inaczej trwałoby to znacznie dłużej niż godzinę. W sumie nie wiem czego się spodziewać bo złożyłem tam aplikację w sumie bardziej dla jaj. Rozwiązałem testy online które nie poszły mi dobrze i myślałem, że tylko tyle
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Unik4t: @corp_slave: @hehenuanek: byłem na rozmowie. W sumie cieszę się, że poszedłem bo to jednak nowe doświadczenie i zobaczenie biura i Q22 XD spaliłem angielski ale wiem że muszę go poćwiczyć. Rozmowa przebiegała w bardzo sympatycznej atmosferze i nie napalam się, że mnie wezmą. Jak poprawie angielski i się podszkole to w następnym roku może uderzę.
I nic nie słyszeli o tym, że odrzucenie w rekrutacji
  • Odpowiedz
@PanRejent: @Unik4t: To tylko potwierdzę że Urban Legend, ale:

a) niektóre korpo mają okres gdzie masz czerwoną flagę np. na rok. mowa tu o MBB lub P&G. P&G potwierdzam od siebie (i w sumie uj z nimi bo dostałem się do lepszej firmy), MBB z rozmów z konsultantami, bo dopiero się szukuję do "boju"

b) odrzucenie po uwalonej rozmowie ABSOLUTNIE nie obowiązuje w BIG4 i innych korpo tego
  • Odpowiedz
Czy w Polsce pracodawca, a raczej zleceniodawca wobec podwykonawcy, ma prawo monitorować pracę kierowcy ciężarówki, łącznie z podglądem na żywo obrazu i dźwięku z wnętrza kabiny?

Znajomemu podobno pod pozorem dbania o bezpieczeństwo coś takiego mają instalować i się mocno zastanawia ile w tym prawdy i jeśli tak, to nad zmianą pracy

W którym to kraju próbowali tego rozwiązania, ale wycofali się gdy się okazało, że kierowcy mając świadomość że są obserwowani
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vytah: Tak, zapomniałem dodać, że na memrise już przerabiałem. Liczyłem bardziej na jakieś swoje prywatne. rzucę okiem na Anki
  • Odpowiedz
Chciałbym wam opowiedzieć o moim najlepszym koledze z pracy - nazywa się Marcin i tylko tyle o nim wiem.

Pracujemy razem już pół roku, a nigdy nie zamieniliśmy ze sobą ani słowa. W ogóle się do siebie nie odzywamy, nawet unikamy kontaktów wzrokowych.

Na początku tego miesiąca nasza piękna znajomość została wystawiona na próbę - spotkaliśmy się na przeciwko siebie w wąskim korytarzu - ale nikt nie wymiękł, ruszyliśmy w swoim kierunku,
M.....r - Chciałbym wam opowiedzieć o moim najlepszym koledze z pracy - nazywa się Ma...

źródło: comment_2xamPkZrdbG2xJRjC1cgjz0hiFekNM0S.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rudelusterko: jesteś w stanie to pociągnąć mimo że wprost w przepisach tego nie ma.

Skoro masz prawo do nieprzerwanych 14 dni to teoretycznie mogą powiedzieć że wykorzystasz sobie to u kolnego pracodawcy bo mowa o roku kalendarzowym. ALE u obecnego pracodawcy wykorzystasz 26 dni * 9/12 (zakładam że jesteś do końca września) czyli 20 dni. Te 6 dni które ci zostanie nie wystarczą na pobranie urlopu przez nieprzerwane 14 dni.
  • Odpowiedz
@Galvay: ALE TO DLA TEGO RZĘ BUDUJĄ TE ŚCIESZKI DLA PEDALASZY A NIE POSZERZAJO DROGIIII I NIE ROBIOOO PARKINGUFFFF, A NIE DLA TEGO ŻE JADE SWOIM PASSERATTI

Twierdzenie Lewisa-Mogridge, Paradoks Braessa... :D
  • Odpowiedz
@Dibhala: nie, jutro mąż wstaje wcześnie rano więc pewnie i tak mnie obudzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) zamiast leżeć w wyrze próbując zasnąć może pójdę wcześniej do pracy
mogę zacząć między 7 a 9
  • Odpowiedz
To nie jest bait ale mam solidny dylemat - mam 35lvl i dosyć stabilna sytuacje życiowa , żona , dziecko , pies , kot , dom bez kredytu - etap dorobku mam już za sobą
Obecnie pracuje niby w #korpo ale w sumie struktura w PL to trochę #januszex zarabiam niezźle - 6,5k netto fura paliwo bez specjalnej kontroli - praca luźna tak na 20% mojej mocy ,

Co Mirek by wybrał ?

  • Startup 10k+ 50.0% (57)
  • Korpo Januszex 6,5 50.0% (57)

Oddanych głosów: 114

  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: W praktyce wygląda to tak, że mogą cie przyjąć na jakieś bardzo proste klepanie, ale z racji tego, że nie masz wykształcenia nie jesteś interesującym kandydatem. Nie znasz drugiego oprócz angielskiego języka obcego na poziomie minimum C1.Nie masz żadnych studiów i ekstra umiejętności.

Zacznij od
- podszkolenia języka niemieckiego
- zapisania się na porządne studia jak: finanse i rachunkowość, informatyka, informatyka i ekonometria, matematyka
- pucz się z
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: OPie, wszystko zależy od ciebie. 25 lat to bardzo wcześnie, jest czas na wszystko. Co jest ważne, napisałeś:

faktycznie firmie zalezalo na tym ze chcesz sie rozwijac


nie licz na to. Nigdy nie widziałem żeby faktycznie firmie zależało że ktoś się chce rozwijać. Firmom zależy żebyś wykonywał swoją robotę. To częste zderzenie juniorów z rzeczywistością, że ladują w jakimś zespole programistycznym i do ich obowiązków należy praca przy rozwijaniu jednej
  • Odpowiedz